اخبار ارز دیجیتال

دادگاه عالی دانمارک می گوید سود بیت کوین در برخی موارد مشمول مالیات است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دیوان عالی کشور دو حکم در مورد مواردی صادر کرده است که در آن کاربران مختلف کریپتو از فروش و استخراج بیت کوین سود می‌برند که «برای اهداف سوداگرانه ساخته شده‌اند».

یک قاضی دادگاه عالی دانمارک دو حکم در مورد اینکه آیا فروش بیت کوین تحت شرایط خاص مشمول مالیات است یا خیر، صادر کرده است.

در اطلاعیه ای در ۳۰ مارس، دادگاه عالی دانمارک حکم داد طرف هایی که از فروش بیت کوین (BTC) به دست آمده از طریق چندین خرید و کمک مالی سود می برند، باید فروش را به عنوان یک رویداد مشمول مالیات گزارش کنند. در مورد دیگری، دادگاه حکم داد که کاربرانی که بیت کوین خود را استخراج می کنند و بعداً سکه را می فروشند نیز مشمول همین مالیات خواهند بود.

هر دو پرونده بررسی شده توسط دیوان عالی مربوط به کسب BTC در سال‌های ۲۰۱۱-۲۰۱۳ و فروش آن در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ است که دلالت بر تفاوت‌های قیمتی هزاران دلاری دارد. دادگاه به بخش‌هایی از کد مالیاتی شهرستان اشاره کرد و اشاره کرد که قصد فروشنده اولیه برای فروش سکه را بر اساس یک پست انجمن بیت‌کوین در سال ۲۰۱۱ در نظر گرفت.

دادگاه عالی دریافته است که بیت کوین دریافتی باید به عنوان یک دارایی در نظر گرفته شود که به منظور فروش بعدی به عنوان بخشی از یک مجموع به دست آمده است. [the first party]کسب‌وکارهایی که شامل توسعه و اجرای نرم‌افزار برای بیت‌کوین هستند.» “آنها را نمی توان در زمان فروش منتقل شده در نظر گرفت. [their] اموال یا دارایی های خصوصی بر این اساس، دادگاه عالی حکم به کنار گذاشتن بیت کوین دریافتی داد [their] تجارت غیر انتفاعی بنابراین فروش موجب بدهی مالیاتی می شود. ”

مربوط: برداشت از دست دادن مالیات کریپتو چیست و چگونه کار می کند؟

Coincub در سپتامبر ۲۰۲۲ گزارش داد که سود حاصل از ارزهای رمزنگاری شده در دانمارک می تواند مشمول نرخ مالیاتی در حدود ۳۷٪ باشد، اما بسته به اینکه درآمد کاربر بالا باشد، تا نرخ مالیات ۵۲٪ نیز ممکن است رخ دهد. این کشور را بسیار بالاتر از نرخ مالیات رمزنگاری ایالات متحده مشمول قانون عایدی سرمایه، بین ۰ تا ۳۷ درصد می‌کند، جایی که مالیات دهندگان دارایی‌هایی را که بیش از یک سال نگهداری می‌شوند، می‌فروشند یا می‌فروشند. این به گروه درآمدی شما بستگی دارد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگاری

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا