اخبار ارز دیجیتال

درآمد بیت کوین به ازای هر ترهش با افزایش نرخ هش نزدیک به رکورد پایین است

با توجه به اینکه نرخ هش شبکه بیت کوین از ۴۱۴ EH/s فراتر رفته است، ماینرها با افت شدید سودآوری، برای بقا در تلاش هستند.

درآمد استخراج بیت کوین یا «قیمت هش» (به دلار به ازای هر TH/s در روز)، به سطوحی سقوط کرده است که از زمان سقوط FTX در نوامبر ۲۰۲۲ مشاهده نشده است، و نرخ هش به بالاترین مقدار رسیده است.

در هفته گذشته، نرخ هش شبکه بیت کوین در ۱۸ آگوست از ۴۱۴ اگزاهش در ثانیه (EH/s) فراتر رفت که اوج دیگری را برای این متریک رقم زد.

طبق گزارش Blockchain.com، در اوج خود، هش ریت شبکه از اوایل سال ۲۰۲۳ تا ۵۴ درصد افزایش یافته است و در ۱۲ ماه گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است.

نرخ هش بیت کوین و قیمت ۱ سال. منبع: blockchain.com

اما در حالی که شبکه از نظر امنیت خوب به نظر می رسد، درآمد به شدت کاهش یافته است و به سطوحی رسیده است که در نوامبر ۲۰۲۲ مشاهده شد، زمانی که بیت کوین به پایین ترین سطح چرخه بازار در حدود ۱۶۵۰۰ دلار سقوط کرد، بنابراین Bit Things برای استخراج کنندگان سکه چندان خوشایند نیست.

طبق HashPriceIndex، درآمد فقط ۰.۰۶۰ دلار در هر ثانیه در هر تراهش است، یعنی تقریباً نصف درآمد در اوایل ماه مه، زمانی که تقاضا برای فضای بلاک به دلیل جنون ثبت نام معمولی بیت کوین افزایش یافت.

تحلیلگر بازار دیلن لیکلر نظر داد او درباره کاهش درآمدها و اوج هش‌ریت‌ها گفت که تولید دکل‌های جدید و کارآمدتر ادامه خواهد یافت، “اما زمان آن نزدیک است که قیمت‌ها از آنها پیشی بگیرد.” این به این معنی است که قیمت باید به سمت بالا بازنگری شود تا استخراج با چنین نرخ هش بالا سودآور بماند.

درآمد جزئی به ازای هر تراهشمنبع: Glassnode

مربوط: استخراج کنندگان بیت کوین قبل از نصف شدن به قیمت بیت کوین بالای ۹۸۰۰۰ دلار نیاز دارند

طبق گزارش‌ها، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به سرمایه‌های حاصل از فروش سهام سه ماهه دوم برای حفظ پول خود در بازار نزولی متکی هستند.

بلومبرگ در ۲۴ آگوست گزارش داد که ۱۲ ماینر بزرگ سهامی عام حدود ۴۴۰ میلیون دلار از طریق فروش سهام در سه ماهه دوم به دست آوردند.

مارک جفتوویچ، مدیر خبرنامه «سرمایه‌دار بیت کوین»، می‌گوید: «برخی از شرکت‌های ماینینگ درصد زیادی سهامداران را رقیق می‌کنند».

مجله: کتیبه بازگشتی: بیت کوین “ابر کامپیوتر” و BTC DeFi به زودی عرضه می شودنویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا