اخبار ارز دیجیتال

معامله گران بیت کوین پرو سطوح ۲۴۰۰۰ دلاری را افزایش می دهند که نشان می دهد رالی فعلی بیت کوین دارای پاهایی است

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو مطابق با اجماع بازار است و داده های ضعیف اشتغال اشتهای سرمایه گذاران را برای دارایی های پرخطر افزایش داده است، اما معامله گران بیت کوین هنوز باید احتیاط کنند.

قیمت بیت کوین (BTC) حتی از صعودی ترین پیش بینی های قیمت در ۱ و ۲ فوریه پس از اعلام برنامه فدرال رزرو ایالات متحده (FED) برای افزایش نرخ بهره تا ۲۵ واحد برنج، بهتر عمل کرد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو به سرمایه گذاران گفته است که منتظر کاهش نرخ بهره در سال ۲۰۲۳ نباشند، اما در یک کنفرانس مطبوعاتی به صراحت اعلام کرد که داده های اشتغال اکنون تمرکز اصلی است.

نتایج بررسی حقوق و دستمزد ADP در ۱ فوریه نشان داد که اشتغال بخش خصوصی ایالات متحده در ژانویه به شدت کاهش یافته است. بخش خصوصی ADP 106000 نفر را استخدام می کند که بسیار کمتر از توافق بازار ۱۶۰۰۰۰ است. این داده ها انتظارات سرمایه گذاران را برای افزایش نرخ بهره در آینده توسط فدرال رزرو افزایش داد.

پس از آزمایش پشتیبانی ۲۲۵۰۰ دلاری در ۱ فوریه، بیت کوین در عرض ۵ ساعت ۶.۵ درصد افزایش یافت و از آن زمان تاکنون بالای ۲۴۰۰۰ دلار نگه داشته شده است. در حالی که دستاوردهای اخیر هیجان‌انگیز است، معامله‌گران باید بدانند که بهبود احساسات بازار ارزهای دیجیتال، نگرش ریسک‌پذیری را که در بازارهای سنتی مشاهده می‌شود، دنبال می‌کند.

سهام با حاشیه عملیاتی منفی، از جمله Coinbase (COIN) 20٪، Cloudflare (NET) 15٪، Unity Software (U) 12٪، و DoorDash (DASH) 10٪، در ۲ فوریه سود قابل توجهی داشتند. این عامل به تنهایی باید زنگ خطری باشد مبنی بر اینکه رالی در چند هفته گذشته ممکن است پایدار نباشد. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که همبستگی ۴۰ روزه بیت کوین با S&P 500 بیش از ۷۵ درصد است.

ممکن است باد مخالف بالقوه نظارتی نیز نقش مهمی در حمایت از افزایش بیت کوین داشته باشد. هوانگ ییپینگ، یکی از اعضای سابق کمیته سیاست پولی بانک خلق چین (PBoC)، اخیراً استدلال کرد که ممنوعیت دائمی ارزهای دیجیتال می‌تواند بسیاری از فرصت‌ها را از دست بدهد.

هوانگ، که اکنون استاد اقتصاد در دانشکده توسعه ملی دانشگاه پکن است، از بیت کوین به دلیل نداشتن ارزش ذاتی انتقاد کرد، اما گفت که فناوری‌های مرتبط با رمزنگاری برای سیستم مالی تنظیم‌شده «بسیار ارزشمند» خواهند بود.»

بیایید نگاهی به اندیکاتورهای مشتق بیندازیم تا بفهمیم آیا معامله گران حرفه ای پس از شکست اخیر قیمت بیت کوین، موقعیت های اهرمی را اضافه کرده اند یا خیر.

معامله گران حاشیه بیت کوین برای حمایت ۲۲۵۰۰ دلاری آماده می شوند

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای ارائه می دهند تا به سرمایه گذاران اجازه دهند تا با استقراض ارزهای دیجیتال از موقعیت خود استفاده کنند.

به عنوان مثال، شما می توانید با قرض گرفتن استیبل کوین و خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین تنها می توانند ارز دیجیتال را کوتاه کنند زیرا شرط می بندند که قیمت کاهش یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه همیشه یکسان نیست.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت مارجین وام معامله گران OKX در ۳۰ ژانویه به طور قابل توجهی افزایش یافته است، و معامله گران حرفه ای پس از بازگشت خوب بیت کوین پس از آزمایش پشتیبانی ۲۲۵۰۰ دلاری، اهرمی را افزایش دادند. نشان می دهد که شما اضافه کرده اید.

مهمتر از آن، ۲۹ ژانویه پایین ترین سطح متریک در بیش از ۱۱ هفته را در ۱۳ نشان داد، که به شدت طرفدار استیبل کوین استقراض بود. این نشان می دهد که شورت ها در ایجاد موقعیت های اهرمی نزولی مطمئن نیستند. در حال حاضر با ۲۴ دلار، واضح است که گاوها به حمایت فعلی ۲۲۵۰۰ دلار عادت کرده اند.

مربوط: جامعه وسواس چارلی مانگر در مورد ممنوعیت بیت کوین چین را مسخره می کند

معامله گران گزینه ها با تعصب خوش بینی تقلب می کنند

معامله گران همچنین باید بازار گزینه ها را تجزیه و تحلیل کنند تا متوجه شوند که آیا افزایش اخیر سرمایه گذاران را ریسک گریزتر می کند یا خیر. انحراف دلتا ۲۵ درصد نشانه آن است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

این شاخص گزینه‌های تماس مشابه (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس رایج است مثبت است، زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بیشتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

به عبارت دیگر، اگر معامله گران از سقوط قیمت بیت کوین بترسند، اندیکاتور انحراف از ۱۰ درصد فراتر خواهد رفت. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی ۱۰ درصدی است.

بیت کوین ۶۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

انحراف دلتا ۲۵ درصد نسبتاً خفیف در حدود -۵ است، که نشان دهنده شانس نزولی و صعودی مشابه از سوی معامله گران گزینه است. از طرف دیگر، حتی تست مجدد ۲۲۵۰۰ دلاری در ۳۱ ژانویه برای شکستن روحیه گاو کافی نبود. همراه با فقدان تقاضا از سوی معامله گران حاشیه ای برای کوتاه کردن بیت کوین، بازار مشتقات تصویری صعودی را ترسیم کرده است.

هیچ نشانه ای از استرس از حاشیه ها و بازارهای گزینه های بیت کوین وجود ندارد، حتی اگر کمی بیشتر (احتمالاً روزها) طول بکشد تا به بالای ۲۴۰۰۰ دلار برسد. بنابراین، سرمایه گذاران بیت کوین نباید بیش از حد اعتماد به نفس داشته باشند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا