اخبار ارز دیجیتال

اگر سخت ترین دارایی با طلا مطابقت داشته باشد، قیمت بیت کوین از ۶۰۰۰۰۰ دلار فراتر می رود

سرمایه‌گذاری Capriole می‌گوید که دهه آینده می‌تواند زمانی باشد که بیت‌کوین از ظهور طلا در دهه ۱۹۷۰ تقلید کند.

بیت کوین (BTC) قرار است از انفجار انفجاری طلا در دهه ۱۹۷۰ کپی کند زیرا در سال ۲۰۲۴ به “سخت ترین دارایی” جهان تبدیل می شود.

این یکی از پیش‌بینی‌های آخرین نسخه خبرنامه Capriole بود، بخشنامه مالی برای شرکت تحقیقاتی و تجاری Capriole Investments.

بیت کوین برای انجام حرکت های بزرگ «بیشتر» در دهه ۲۰۲۰

علیرغم اینکه قیمت بیت کوین تقریباً ۸۰ درصد کمتر از آخرین رکورد تاریخی خود است، همه حتی در مورد چشم انداز میان مدت نزولی نیستند.

در حالی که قبل از اینکه بیت کوین/دلار آمریکا به پایین ترین سطح کلان جدید برسد، درخواست هایی برای کاهش بیشتر وجود دارد، کاپریول معتقد است سال ۲۰۲۳ برای بیت کوین به عنوان دارایی ذخیره درخشان خواهد بود.

او می‌گوید دلیل آن در تاریخ مالی اقتصاد جهان در قرن گذشته نهفته است، به ویژه در ایالات متحده پس از جدا شدن کامل دلار از طلا در سال ۱۹۷۱.

طلا، بهترین پناهگاه امن جهان در آن زمان، در دهه گذشته سودهای “کلی” داشته است و ۵۰ سال بعد نوبت بیت کوین است.

کاپریول می‌نویسد: «از آنجایی که طلا در دهه ۱۹۷۰ بسیار کوچک‌تر بود (بیت‌کوین امروز در مقایسه حتی کوچک‌تر است)، این توانایی را داشت که در یک دهه تورم و نرخ‌های بهره بالا حرکت‌های بزرگی انجام دهد.

این یکی از دلایلی است که ما معتقدیم بیت کوین در دهه آینده همین کار را خواهد کرد یا بهتر خواهد بود.

نمودار همراه پتانسیل طلا برای تکرار رفتار دهه ۷۰ خود را نشان می دهد، از جمله ساختار نمودار “کاپ و دسته” آن پس از سال ۲۰۱۰.

نمودار مشروح ۱ ماهه XAU/USD.منبع: سرمایه گذاری کاپریول

از سوی دیگر، اگر بیت کوین برای تاج امن با طلا رقابت کند، پتانسیل آن در اعداد نهفته است. بیت کوین با تنها ۲.۵ درصد از ارزش بازار طلا، ۸۰ درصد از اوج ۶۹۰۰۰ دلاری خود در سال گذشته کاهش یافته است، اما تأثیر کمی بر تصویر بزرگتر دارد.

در ادامه این خبرنامه آمده است: «با توجه به اینکه بیت‌کوین امروز تنها ۲.۵ درصد از ارزش بازار طلا را تشکیل می‌دهد، کاهش ۸۰ درصدی آن تنها ۲ درصد از مجموع برداشت پول سخت (طلا + بیت‌کوین) است.

مجموع برداشت پول نقد تا نوامبر ۲۰۲۲ ۲۴ درصد است که با ارقام طلای ۱۹۷۰ و ۱۹۷۵ مقایسه می شود.

پتانسیل رشد حتی چشمگیرتر است اگر از قبل زمینه برای تقلید بیت کوین از طلا در دهه ۷۰ فراهم شده باشد. این تنها ۱۰ درصد از ارزش بازار است.

کاپریول گفت: “بیت کوین کوچکتر از طلا است، بنابراین پتانسیل رشد دارد. اگر تقاضای مشابهی برای هر دو دارایی وجود داشته باشد، نوسان قیمت بیت کوین ۴۰ برابر بیشتر خواهد شد.”

“سخت ترین دارایی جهان”

بحث مهم دیگر همان بحثی است که منتقدانی مانند سیفدین آموس در کتاب محبوب خود استاندارد بیت کوین مدت ها از آن دفاع کرده اند.

مرتبط: قیمت بیت کوین به راحتی در ۶ سال به ۲ میلیون دلار خواهد رسید – لری لپارد

در آنجا، تمرکز بر روی سرمایه گذاران است که به سمت بیت کوین سوق پیدا می کنند زیرا نرخ تورم بیت کوین را کمتر از طلا کاهش می دهد و “سختی” ارز در برابر فلز را افزایش می دهد.

بسیاری از ویژگی‌های دیگر وجود دارد که بیت‌کوین را از طلا متمایز می‌کند، مانند تمرکززدایی منصفانه آن، توانایی آن در ارسال پول فوری، و توانایی آن برای استفاده برای پرداخت‌های خرد. اما مهم‌تر از همه، بیت‌کوین سخت‌تر از طلا است.

کاپریول اضافه کرد که این تایید می کند که بیت کوین برای نصف شدن یارانه بلوکی بعدی در سال ۲۰۲۴ “سخت ترین دارایی در جهان” خواهد بود.

کاپریول به طور خلاصه گفت: «به طور کلی، طلا در دهه ۱۹۷۰ ۲۴ برابر افزایش یافت.

بنابراین دهه ۲۰۲۰ را تصور کنید، جایی که فدرال رزرو نمی تواند آنقدر تهاجمی باشد (امروزه بدهی ها بسیار بالاتر است) و ما ارز دیجیتالی و قابل دسترسی داریم. من بیت کوین دارم.

نمودار BTC/USD با داده های نرخ تورم بیت کوین و طلا.منبع: سرمایه گذاری کاپریول

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا