اخبار ارز دیجیتال

انتظار می رود نوسانات قیمت بیت کوین در آستانه انقضای ۴۳۰ میلیون دلاری آپشن بیت کوین در روز جمعه

به همین دلیل است که خرس‌های بیت‌کوین از انقضای گزینه‌های بیت کوین ۴۳۰ میلیون دلاری این هفته سود خواهند برد.

بیت کوین (BTC) در ۱۹ روز گذشته به زیر مقاومت ۱۸۶۰۰ دلاری شکسته است و خرس ها در ۲۱ نوامبر از حمایت ۱۶۰۰۰ دلاری عبور کردند، اما محدوده ۸ درصدی به عنوان یک طبقه دارایی با نوسانات سالانه ۶۰ درصد کاملاً باریک است.

این به سرمایه گذاران دلیل خوبی می دهد تا شک کنند که قیمت بیت کوین به سود فعلی خود ادامه می دهد و گزینه ۴۳۰ میلیون دلاری بیت کوین در ۲ دسامبر منقضی می شود.

شاخص قیمت بیت کوین/دلار، نمودار ۱۲ ساعته.منبع: Trading View

سرمایه گذاران هنوز مطمئن نیستند که آیا ۱۵۵۰۰ دلار برای بیت کوین پایین است یا خیر، و پیامدهای از بین رفتن FTX و Alameda Research همچنان ظاهر می شود.

عدم قطعیت نظارتی همچنین افزایش قیمت بیت کوین را محدود کرده است، به ویژه با سناتور الیزابت وارن که از مؤسسات مالی بیمه شده به دلیل «فعالیت بسیار سفته بازانه، دارای اهرم بسیار بالا و آسیب پذیر» انتقاد کرد.

با توجه به این خطرات، ضروری به نظر می رسد که گاوها از ۱۷۰۰۰ دلار قبل از انقضای اختیار در ۲ دسامبر دفاع کنند.

خرس ها بیشتر شرط ها را زیر ۱۶۵۰۰ دلار می گذارند

علاقه باز برای گزینه های منقضی در ۲ دسامبر ۴۳۰ میلیون دلار است، اما خرس ها بیش از حد خوش بین بودند و تعداد واقعی کمتر است. این معامله‌گران پس از از دست دادن پشتیبانی ۱۶۰۰۰ دلاری بیت‌کوین در ۲۱ نوامبر، شرط‌بندی‌های نزولی بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار انجام دادند و به‌طور کامل از این رقم خارج شدند.

گزینه های بیت کوین سود باز را در ۲ دسامبر جمع می کند. منبع: CoinGlass

نسبت تماس به فروش ۰.۸۸ نشان دهنده برتری ۲۳۰ میلیون دلاری موقعیت های فروش (فروش) در مقابل ۲۰۰ میلیون دلار گزینه های تماس (خرید) است. با این وجود، با نزدیک به ۱۷۰۰۰ دلار بیت‌کوین، بیشتر شرط‌های نزولی ممکن است بی‌ارزش باشند.

تنها ۴ میلیون دلار از این گزینه های فروش (فروش) در دسترس خواهد بود اگر قیمت بیت کوین به بالای ۱۷۰۰۰ دلار در ۲ دسامبر در ساعت ۸:۰۰ صبح UTC افزایش یابد. این تفاوت به این دلیل رخ می دهد که اگر BTC در زمان انقضا بالاتر از آن سطح معامله شود، حق فروش بیت کوین به قیمت ۱۶۰۰۰ یا ۱۷۰۰۰ دلار بی ارزش می شود.

گاوها هنوز شانس کمی دارند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار بیت کوین برای ابزارهای call ( صعودی ) و فروش ( نزولی ) موجود در ۲ دسامبر به قیمت انقضا بستگی دارد. عدم تعادل به نفع هر دو طرف یک سود نظری است.

  • بین ۱۵۵۰۰ تا ۱۶۵۰۰ دلار: ۶۰۰ تماس در مقابل ۳۱۰۰ تماس. نتیجه خالص به نفع سهام های فروش (نزولی) ۴۰ میلیون دلاری است.
  • ۱۶۵۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار: ۱۷۰۰ تماس در مقابل ۱۴۰۰ تماس. نتیجه خالص بین تماس ها و قرارها متعادل است.
  • ۱۷۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار: ۶۲۰۰ تماس در مقابل ۱۰۰ تماس. نتیجه نهایی به نفع ۱۱۰ میلیون دلار سهام فراخوانی ( صعودی ) است.
  • ۱۸۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰ دلار: ۸۶۰۰ تماس در مقابل ۰ قرار. نتیجه نهایی به نفع ۱۶۰ میلیون دلار سهام فراخوانی ( صعودی ) است.

این تخمین تقریبی گزینه‌های فروش مورد استفاده در شرط‌بندی‌های نزولی و گزینه‌های فراخوانی که فقط در معاملات خنثی تا صعودی استفاده می‌شوند را در نظر می‌گیرد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

برای مثال، یک معامله‌گر می‌تواند یک گزینه فروش را بفروشد، و عملاً در معرض دید مثبت بیت کوین بالاتر از یک قیمت خاص قرار بگیرد، اما متأسفانه هیچ راه آسانی برای تخمین این اثر وجود ندارد.

مربوط: رئیس CFTC می گوید بیت کوین تنها کالا در پی سقوط FTX است

مقررات معلق و ریسک سرایت به افزایش اضطراب سرمایه گذار کمک می کند

در طول یک بازار نزولی، جریان های اخبار منفی می تواند تأثیر زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد و احتمال تأثیر منفی آن بر قیمت بیت کوین را افزایش دهد.

به عنوان مثال، صرافی بایننس ۲ میلیارد دلار بیت کوین را در ۲۸ نوامبر جابجا کرد که باعث نگرانی جامعه شد.

این معامله در میان سرمایه‌گذاران به چالش کشیده شد زیرا Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس قبلاً اعلام کرده بود که انتقال مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال برای اثبات آدرس کیف پول برای صرافی‌ها خبر بدی است. در نتیجه، خرس‌ها احتمالاً قیمت بیت‌کوین را به زیر ۱۷۰۰۰ دلار می‌رسانند و از ضرر احتمالی ۱۱۰ میلیون دلاری جلوگیری می‌کنند.

مهمتر از آن، بهترین سناریوی گاوها به پمپی بیش از ۱۸۰۰۰ دلار برای افزایش درآمد به ۱۶۰ میلیون دلار نیاز دارد، که با توجه به خطرات نظارتی و سرایت طولانی مدت بسیار محتمل است. بنابراین در حال حاضر، به نظر می رسد خرس ها با وجود اعتماد بیش از حد، انقضای روز جمعه را کنترل می کنند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا