اخبار ارز دیجیتال

264000 دلار کلیدی و ترسناک ترین در 3 ماه – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

احساسات بیت کوین تا جایی که ممکن است به خوش بینی می چسبد، همانطور که عملکرد قیمت بیت کوین در حالی که وارد هفته جدیدی از محرک های نوسان می شویم.

بیت کوین (BTC) از یک هفته پر مشغله کلان خارج می شود و چندین خط روند کلاسیک را نزدیک به 26000 دلار می چرخاند. بعد چه اتفاقی می افتد؟

پس از آزمایش بی‌رحمانه تصمیم معامله‌گران در هفت روز گذشته، قیمت بیت‌کوین همچنان بر روی زمین‌های آشنا باقی مانده است.

فقدان جهت مشخصی که بزرگترین ارزهای دیجیتال را در آغاز هفته جدید مشخص می کند، فعالان بازار را در حالت «صبر کن و ببین» قرار داده است.

با توجه به تعطیلات ایالات متحده، بازارهای سنتی تنها در 20 ژوئن باز خواهند شد و حداقل یک روز به آنها فرصت می دهد تا منتظر نوعی غافلگیری باشند.

با این حال، هنوز کارهای زیادی باید از هفته گذشته انجام شود، از جمله ثبت یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) توسط BlackRock. در حال حاضر شایعاتی مبنی بر اینکه Fidelity Investments ممکن است از این روند پیروی کند منتشر شده است.

چه چیزی لازم است تا قیمت بیت کوین را به سمت روند سوق دهد؟ کوین تلگراف برخی از موضوعات اصلی را که در حال حاضر بین معامله گران و تحلیلگران مورد بحث قرار گرفته است، پوشش می دهد.

هیچ چیز باعث آرامش معامله گران عصبی بیت کوین نمی شود

آخرین قیمت بسته شدن هفتگی برای BTC/USD طی هفت روز گذشته تغییر چندانی نداشته است.

با قیمت کمی بالاتر از 26000 دلار، “sideways” نام بازی برای این جفت است، و در طول هفته گذشته تعدادی محرک نوسانات احتمالی وجود داشته است که باقی مانده است.

با این حال، پایین ترین سطح سه ماهه چندان ادامه نخواهد داشت و معامله گران اکنون با احتیاط منتظر سرنخ های جهت دار جدید هستند، اگرچه آنها همچنان نزولی هستند.

کریپتو تونی «تا زمانی می‌ماند که نشانه‌ای از بازگشت وجود نداشته باشد» گفت او موضع خود را در آن روز خلاصه کرد.

ما به دنبال یک تست خط روند با قیمت 26900 دلار هستیم، اما پس از آن معکوس، 27300 دلار برای تماشا و سپس صعود وجود دارد.

معامله‌گر همکار کوالا استدلال می‌کرد که بالا و پایین شدن شدید در راهروی 4000 دلاری متمرکز بود و احتمالاً پایین‌ترین قیمت‌ها ابتدا قبل از بازگشت به 27000 دلار شکسته می‌شد.

او گفت: “مجموعه‌ای از اوج و پایین‌های مساوی. من فکر می‌کنم که ما از همان پایین‌ها قبل از همان اوج‌ها عبور می‌کنیم.” ادعا کرد.

“منطقه تقاضا جایی است که من علاقه مند به پیشنهاد قیمت بالاتر هستم (بدیهی است که نامعتبر است). اگر تقاضا ادامه یابد، بیش از 27000 خواهد بود.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: کوالا/توئیتر

برای Credible Crypto، محدوده بالقوه حتی باریک تر بود، با 25500 دلار به عنوان پایین تر.

تعجب نخواهم کرد که ببینم ما برای چند هفته دیگر بین مناطق قرمز و سبز زیر معلق مانده ایم. این بدان معناست که ساختار هماهنگی ما کامل است و ممکن است انگیزه جدیدی را شروع کنیم. من نوشته ام برخی از تجزیه و تحلیل های اخیر و نمودارهای توضیحی.

“HTF Bias من صعودی بالای 20000 است (مانند پست قبلی)، بنابراین حرکت‌های بازه زمانی پایین‌تر زیر سبز خوب است. ما فقط انتظار داریم که به دلیل آن به زیر سبز برسد، بیایید ببینیم در چند هفته آینده چه اتفاقی می‌افتد.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Credible Crypto/Twitter

معامله گر پیر دو خط روند را در قالب نمودارهای 4 ساعته و یک روزه به ترتیب به عنوان سطوح حمایت و مقاومت علامت گذاری کرده است.

علاوه بر این، داده‌های Cointelegraph Market Pro و TradingView نشان می‌دهند که قیمت بیت‌کوین در ابتدای هفته بر روی میانگین متحرک 200 هفته‌ای کلاسیک (MA) چرخید و در 26600 دلار بود.

نمودار کندل 1 روزه بیت استمپ/دلار بیت‌استمپ (میانگین متحرک 200 هفته). منبع: TradingView

سفته باز در کانون توجه

تجزیه و تحلیل زنجیره ای، چشم انداز روشن تری از حمایت از نظر میزان کاهش قیمت بیت کوین در صورت از سرگیری حرکت نزولی ارائه می دهد.

برای شرکت تحلیلی Glassnode، اقدام اخیر قیمت بر روی نقطه سربه سر متمرکز شده است، که برای گروه سرمایه گذاران بیشتر سوداگرانه بیت کوین مهم است.

اینها که “دارندگان کوتاه مدت (STH)” نامیده می شوند، مربوط به نهادهای کیف پول هستند که سکه ها را برای مدت 155 روز یا کمتر نگه می دارند.

مبنای هزینه کل (CB) برای این نهادها، قیمتی که سکه با آن در پنجره 155 روزه خریداری شد، در حال حاضر 26400 دلار است که تقریباً مطابق با میانگین متحرک 200 هفته ای است.

گلاسنود گفت: نوسانات اخیر قیمت بیت کوین حول پایه هزینه دارنده کوتاه مدت 26400 دلار متمرکز شده است. ادعا کرد در آخر هفته در توییتر ارسال شد.

“این نشان می دهد که STH-CB هنوز یک سطح محوری در تعیین جهت و حرکت روندهای محلی است.”

نمودار مشروح داده های بیت کوین STH. منبع: Glassnode/Twitter

همانطور که نمودار پیوست نشان می دهد، زیر 26400 دلار، STH شروع به زیان های غیرقابل تحقق در سرمایه گذاری های خود می کند.

گلس‌نود قبلاً در مورد اهمیت STH-CB هشدار داده بود، که همراه با معادل ۱۵۵ روز سرمایه‌گذاران معروف به دارندگان بلندمدت (LTH)، در نوامبر ۲۰۲۲ به‌ویژه در مبادلات مؤثر خواهند بود. منبع علاقه

ماکرو پس از یک هفته شدید خنک می شود

با بسته شدن بازارهای ایالات متحده برای تعطیلات مارتین لوتر کینگ جونیور در 19 ژوئن، یک جرقه کلان برای بازارهای کریپتو در اواخر هفته در انتظار است.

اگرچه به اندازه مجموعه هفته گذشته زیاد یا مهم نیست، اما همچنان می تواند باعث نوسانات غیرمنتظره شود.

فدرال رزرو در میان آنها است و جروم پاول، رئیس، قرار است طی دو روز از 21 ژوئن در مقابل کنگره شهادت دهد.

پس از تصمیم اخیر فدرال رزرو برای توقف افزایش نرخ بهره، اما باز گذاشتن احتمال از سرگیری آن در آینده، بازارها مشتاق هستند تا سخنان پاول را دنبال کنند تا نکاتی در مورد آنچه ممکن است در آینده اتفاق بیفتد.

این هفته با انتشار داده های شاخص مدیران خرید (PMI) در 22 ژوئن به پایان می رسد.

در همین حال، فعالان بازار بر همبستگی بین بیت‌کوین و دارایی‌های ریسک سنتی و همچنین تأثیر محرک‌های کلان بر دارایی‌های ریسک تمرکز دارند.

جاش اولشویتز، معامله گر می گوید: “$BTC نه تنها همبستگی مثبت خود را با SPX و NDX، بلکه همبستگی منفی خود را با DXY از دست داده است.” دریافت کردم هفته گذشته به تعامل بیت کوین با S&P 500، Nasdaq و شاخص دلار آمریکا اشاره کردیم.

Credible Crypto معتقد است که شکاف عملکرد اخیر بین BTC و SPX (بر خلاف آنچه که منابع مختلف آن را “رالی بازار گاوی” می نامند) می تواند به نفع گاوها برطرف شود.

کوین تلگراف در سال های اخیر بارها فراز و نشیب همبستگی کلان بیت کوین را پوشش داده است. یک موضوع قابل توجه برای سال 2020 و پس از آن، قدرت فدرال رزرو در جریان تزریق نقدینگی و بالعکس است.

GBTC بلک راک را تقویت می کند

خود بیت کوین ممکن است کمی الهام بخش باشد، اما یکی از بزرگترین ابزارهای سرمایه گذاری آن، بازگشت خودش است.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) تلاش جدیدی را برای کاهش تخفیف شدید خود به قیمت نقدی BTC آغاز کرده است.

GBTC از زمان بالاترین قیمت بیت کوین در سال 2021 با این نرخ تنزیل (در واقع یک حق بیمه منفی) معامله می شود. از آن زمان، قیمت به -50٪ رسیده است.

هفته گذشته، به نظر می رسید که اعلام BlackRock در مورد یک برنامه کاربردی صندوق معامله شده در بورس قیمت بیت کوین (ETF) تغییری در خلق و خوی ایجاد کند، به طوری که حق بیمه از 17 ژوئن به -36.6٪ کاهش یافت.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، علیرغم بحث در مورد وضعیت واقعی محصول بلک راک، این تغییر رخ داد، و برخی ادعا کردند که اصلاً یک ETF نقطه ای نبوده و هنوز در ایالات متحده ممنوع است.

نمودار حق بیمه GBTC در مقابل دارایی ها در مقابل BTC/USD (نمایش).منبع: شیشه سکه

گذشته از این، عملکرد اخیر GBTC همچنان چشمگیر است و 36.6 درصد در نزدیکی بالاترین سطح جدید پریمیوم در سال 2023 قرار دارد.

خریداران نیز پیشنهادات خود را ارائه کرده اند و مشتری اصلی ARK Invest نیز واکنش نشان داده است. ARK در حال حاضر بیش از 5.3 میلیون سهام GBTC را در اختیار دارد.

نمودار دارایی های ARK Invest GBTC (نمایش). منبع: Cassie’s ARK

در همین حال، گمانه زنی های جدید در مورد ارائه ETF در این هفته بر روی مدیر دارایی Fidelity Investments متمرکز شده است، بدون اینکه جزئیاتی هنوز اعلام شود.

مایک آلفرد سرمایه گذار گفت: “من مدت طولانی با GBTC بوده ام و اکنون متقاعد شده ام که این کار درستی بوده است.” واکنش نشان داد.

خوش بینی بازار دوباره مورد آزمایش قرار گرفت

هفته گذشته، به دلیل تأثیرات مرکب شکایت های ایالات متحده علیه صرافی ها و تغییر در سیاست های اقتصاد کلان، احساسات بازار ارزهای دیجیتال وحشت زده شد.

مرتبط: هدف گاوهای بیت کوین برقراری مجدد کنترل – BNB، LTC، OKB، QNT برای دنبال کردن؟

نگاهی به شاخص ترس و طمع کریپتو نشان می دهد که رویدادهای اخیر چگونه بر ما تأثیر گذاشته است. 15 ژوئن کمترین امتیاز را از اواسط مارس ثبت کرد.

این نشان‌دهنده یک محیط “وحشتناک”تر از هر زمان دیگری است، اما Fear & Greed به طور شگفت‌آوری پایدار است. این پایین‌ها در 41/100 بودند که به سختی سطح «ترس» بودند و سپس به محدوده «خنثی» پایدار بازگشتند.

در 19 ژوئن، این شاخص در 47/100 قرار دارد.

کریپتوفوبیا و شاخص حرص و طمع (اسکرین شات). منبع: Alternative.me

در ادامه، شرکت تحقیقاتی Santiment به موضوع BlackRock ETF به عنوان سوخت بالقوه برای بازار اشاره کرد. به خصوص که برخی از واکنش ها خصمانه بوده است.

Santimento می‌گوید: «هرچه صداهای منفی پیرامون این روایت بیشتر شود، احتمال ادامه رشد بازار ارزهای دیجیتال بیشتر است. توضیح داد هفته گذشته

مجله: شغل گری جنسلر در خطر، اولین نقطه ETF بیت کوین بلک راک، اخبار بیشتر: Hodler’s Digest، 11-17 ژوئن

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.



نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا