🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به ۳۱۸۰۰ دلار افزایش یافت، اما داده های مشتقات برتری خرس های بیت کوین را برجسته می کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت بیت کوین از XRP پیروی کرد و نزدیک به ۳۲۰۰۰ دلار افزایش یافت، اما ممکن است از ۷۲۰ میلیون دلار گزینه های منقضی شده در این هفته افت کند.

این انقضای گزینه های هفتگی بیت کوین در ۱۴ ژوئیه می تواند چرخشی قابل توجهی را در احساسات بازار نشان دهد و می تواند به زیر سطح حمایت بحرانی ۳۰۰۰۰ دلار برسد.

علیرغم افزایش صعودی اولیه ناشی از درخواست های صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF)، داده های اقتصاد کلان اخیر برای دارایی های ریسک پذیر مطلوب نبوده است.

تجزیه و تحلیل احساسات بازار در ارزیابی احتمال عبور بیت کوین (BTC) از ۳۰۰۰۰ دلار تا ۱۴ جولای بسیار مهم است. این سطح به‌عنوان آستانه‌ای عمل می‌کند که می‌تواند فرصتی طلایی برای خرس‌ها برای کسب سود تا سقف ۱۲۰ میلیون دلار قبل از انقضای آپشن هفتگی باشد.

کاهش تورم ایالات متحده در کوتاه مدت به بیت کوین آسیب می رساند

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ژوئن به ۳.۰ درصد رسید که پایین ترین رقم از مارس ۲۰۲۱ است. این عمدتا به دلیل کاهش ۱۶.۷ درصدی شاخص انرژی است. در حالی که این به کاهش نرخ تورم اشاره می کند، اما همچنان بالاتر از هدف ۲ درصدی فدرال رزرو است زیرا افزایش نرخ بهره سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری بیشتر در اوراق قرضه سوق می دهد که خبر خوبی برای بیت کوین است.

در کوتاه مدت، برخی ممکن است استدلال کنند که کاهش تورم منعکس کننده مداخله موفق فدرال رزرو است و می تواند به عنوان یک عامل مثبت برای حرکت صعودی بیت کوین تلقی شود. اما در ۱۲ ژوئیه، شاخص دلار آمریکا، که قدرت دلار را در برابر ارزهای خارجی مهم می سنجد، به پایین ترین حد در ۱۴ ماه گذشته رسید.

اساساً، به نظر می رسد اعتماد سرمایه گذاران به توانایی فدرال رزرو برای جلوگیری از رکود در حال کاهش است. جرمی سیگل، استاد دانشگاه وارتون، اظهار داشت که اقتصاد ایالات متحده “به خوبی کار می کند” و به نظر نمی رسد مصرف کنندگان تحت تأثیر هزینه های استقراض بالاتر قرار بگیرند. اما سیگل معتقد است که مصرف کنندگان اکنون از پول نقد باقی مانده خود برای سفر و لذت بردن از تابستان استفاده می کنند.

شانس تایید ETF پس از اظهارات SEC کاهش می یابد

قانع‌کننده‌ترین استدلال برای گاوها برای حمایت از سود بیشتر و حفظ قیمت معاملات بیت‌کوین بالای ۳۱۰۰۰ دلار در ۱۴ جولای، تایید احتمالی یک ETF نقطه‌ای است. اما اظهارات اخیر گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مطلوب نیست.

Gensler در ۱۲ ژوئیه اشاره کرد که صرافی های رمزنگاری اغلب خدمات رقیب مانند تجارت مستقیم به مشتریان خود را ارائه می دهند. او همچنین هشدار داد که پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال از تکنیک‌های نظارت بر ریسک محدود استفاده می‌کنند و آن‌ها را در برابر دستکاری‌های بازار مانند تجارت شستشو آسیب‌پذیر می‌کند.

در طول سال‌ها، SEC درخواست‌های متعدد برای ETF بیت‌کوین نقطه‌ای را رد کرده است و دلیل آن قیمت‌گذاری سنگین در پلتفرم‌های معاملاتی غیرقانونی است. تنظیم کننده ها همچنین در مورد اینکه آیا ارائه دهندگان ETF می توانند از سرمایه گذاران در برابر فعالیت های کلاهبرداری و دستکاری محافظت کنند ابراز نگرانی کرده اند.

تعداد خرس ها بیشتر بود، اما موقعیت خوبی داشتند

قیمت بیت کوین در ۴ جولای بالای ۳۱۰۰۰ دلار معامله شد که باعث شد معامله گران با استفاده از قراردادهای اختیار معامله شرط های صعودی داشته باشند. تلاش ناموفق دیگری برای شکستن مقاومت در ۶ ژوئیه توضیح می دهد که چرا گاوها شرط های خود را روی قیمت بیت کوین متمرکز کردند که بالای ۳۱۰۰۰ دلار معامله می شود.

Deribit گزینه های بیت کوین در ۱۴ جولای سود باز را جمع می کنند. منبع: Deribit

نسبت قرارداد به تماس ۰.۵۳ نشان دهنده تفاوت بین سود باز ۴۷۰ میلیون دلاری در اختیار خرید (خرید) و ۲۵۰ میلیون دلار در گزینه های خرید (فروش) است. با این حال، گاوها بیش از حد اعتماد به نفس داشتند و نتیجه کمتر از کل سود باز ۷۲۰ میلیون دلاری خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر قیمت بیت کوین در ۱۴ جولای در ساعت ۰۸:۰۰ UTC با ۳۰۵۰۰ دلار معامله شود، گزینه تماس تنها ۳۰ میلیون دلار ارزش خواهد داشت. این تمایز از این واقعیت ناشی می شود که اگر بیت کوین در زمان انقضا زیر این سطوح معامله شود، حق خرید بیت کوین با قیمت ۳۱۰۰۰ دلار یا ۳۲۰۰۰ دلار از بین خواهد رفت.

مرتبط: اولین قرارداد آتی بیت کوین در آرژانتین آغاز شد

خرس های بیت کوین می توانند جدول را برگردانند و ۱۲۰ میلیون دلار سود ببرند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس حرکت قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیاری موجود برای فراخوان (خرید) و فروش (فروش) محصولات در تاریخ ۱۴ جولای به قیمت انقضا بستگی دارد. عدم تعادل به نفع هر یک از طرفین یک سود نظری است.

  • بین ۲۸۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار: ۲۰۰ تماس در مقابل ۴۱۰۰ تماس. نتیجه خالص یک مزیت ۱۲۰ میلیون دلاری در محصولات فروش است.
  • بین ۳۰۰۰۰ تا ۳۱۰۰۰ دلار: ۱۰۰۰ تماس در مقابل ۱۱۰۰ تماس. نتیجه نهایی تعادل بین ابزارهای call و put است.
  • بین ۳۱۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰ دلار: ۴۲۰۰ تماس در مقابل ۲۰۰ تماس. نتیجه نهایی یک مزیت ۱۲۵ میلیون دلاری در محصول تماس است.
  • بین ۳۲۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار: ۶۴۰۰ تماس در مقابل ۰ قرار. نتیجه خالص یک مزیت ۲۱۰ میلیون دلاری در محصول تماس است.

با در نظر گرفتن آخرین داده های اقتصاد کلان که از افزایش بیشتر نرخ بهره حمایت می کند و نظرات منفی آقای گنسلر در مورد توانایی صرافی برای ارائه مبنایی برای تایید ETF بیت کوین لحظه ای، خرس ها حمایت قیمت ۳۰۰۰۰ دلاری را کاهش دادند. و این شانس را دارند که سودی معادل ۱۲۰ میلیون دلار در طول دوره تضمین کنند. . گزینه های هفتگی آینده منقضی می شوند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا