اخبار ارز دیجیتال

پشتیبانی قیمت بیت کوین با قیمت ۳۰۰۰۰ دلار دریچه ای را برای سود از UNI، ARB، AAVE، MKR باز می کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت BTC به داخل محدوده بازگشته است، که می تواند به UNI، ARB، AAVE و MKR فرصتی برای حرکت بالاتر بدهد.

بیت کوین (BTC) در ۱۳ ژوئیه پس از پیروزی قانونی ریپل بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، سعی کرد از حرکت جانبی خسته کننده خود خارج شود، اما این جنون زیاد طول نکشید. پیدا شد. فروشندگان قیمت را در ۱۴ جولای به محدوده بازگرداندند که نشان می دهد هنوز در سطوح بالا فعال است. با این حال، این یک نشانه مثبت است که گاوها قیمت بیت کوین را بالای ۳۰۰۰۰ دلار نگه داشته اند.

انتظار می رود ناظران بازار از نزدیک روند بررسی پیشنهادات مختلف صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) را برای ETF های بیت کوین نقدی، به ویژه بلک راک، زیر نظر داشته باشند. جالب اینجاست که به گفته اریک بالچوناس و جیمز سیفرت از بلومبرگ اینتلیجنس، تنها یکی از ۵۵۰ درخواست ETF بلک راک رد شده است.

نمایش روزانه داده های بازار ارزهای دیجیتال. سس: سکه ۳۶۰

برخی از آلتکوین ها خرید قوی نشان می دهند در حالی که بیت کوین منتظر محرک بعدی برای تثبیت است. این امر قدرت بازار بیت کوین را به زیر ۵۰ درصد رسانده است که نشان می دهد ممکن است در کوتاه مدت تمرکز روی آلت کوین ها تغییر کند.

آیا بیت کوین می تواند در کوتاه مدت روند رو به رشد خود را آغاز کند یا در محدوده محدود باقی بماند؟ کدام آلتکوین ها در نمودارها خوب به نظر می رسند؟ آیا می توانند در چند روز آینده توجه معامله گران را به خود جلب کنند بیایید نگاهی به نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر با پتانسیل بیندازیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در ۱۳ جولای بالای ۳۱۰۰۰ دلار بسته شد، اما این یک تله صعودی بود زیرا خرس ها قیمت را به زیر سطح ۱۴ جولای کشاندند. این نشان می دهد که خرس ها بین ۳۱۰۰۰ تا ۳۲۴۰۰ دلار از منطقه دفاع می کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

اقدام قیمت در چند روز گذشته باعث ایجاد واگرایی نزولی در RSI شده است. این نشان می دهد که حرکت صعودی در حال ضعیف شدن است. خرس ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰,۱۸۷ دلار) مزیت ایجاد کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت BTC/USDT می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۸۶۳۱ دلار) کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از کاهش قیمت جلوگیری کنند، باید قیمت را به سرعت بالا ببرند تا بالای ۳۱۰۰۰ دلار باقی بمانند. سپس این جفت می تواند تا ۳۲۴۰۰ دلار افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح راه را برای صعود احتمالی به ۴۰۰۰۰ دلار باز می کند زیرا مقاومت قابل توجهی در این بین وجود ندارد.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

این جفت به زیر میانگین متحرک نمودار ۴ ساعته رسیده است که نشان می دهد تقاضا در سطوح بالاتر در حال خشک شدن است. خرس‌ها باید قیمت را زیر ۲۹۵۰۰ دلار حفظ کنند تا اصلاحات عمیق‌تری را آغاز کنند. این جفت ممکن است به ۲۷۵۰۰ دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، گاوها باید قیمت را به بالای ۳۱۰۰۰ دلار برسانند تا یک رالی به سمت ۳۲۴۰۰ دلار شروع کنند. اگر قیمت از ۳۲,۴۰۰ دلار کاهش یابد اما از ۳۱,۰۰۰ دلار افزایش یابد، نشان می دهد که گاوها سطح را به حمایت تبدیل کرده اند. پس از آن، این جفت می تواند یک رالی را به سمت ۴۰۰۰۰ دلار شروع کند.

تجزیه و تحلیل قیمت Uniswap

Uniswap (UNI) در EMA 20 روزه (۵.۴۱ دلار) در عقب نشینی حمایت پیدا کرده است، که نشان می دهد احساسات مثبت شده است و معامله گران در حال کاهش هستند.

نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

گاوها سعی خواهند کرد افت فعلی را بخرند و قیمت را به بالای مقاومت فوری ۶.۱۶ دلار برسانند. در صورت موفقیت، جفت UNI/USDT می تواند تا ۶.۵۰ دلار افزایش یابد. این سطح می تواند یک بار دیگر مقاومت قوی را نشان دهد، اما اگر گاوها هیچ امتیاز بزرگی ندهند، جفت می تواند به ۶.۷۰ دلار برسد.

پشتیبانی کلیدی برای تماشای منفی متحرک نمایی ۲۰ روزه است. شکستن و بسته شدن زیر این سطح نشان می دهد که خرس ها به بازی بازگشته اند. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۵ دلار) و سپس به حمایت بحرانی ۴.۷۲ دلار سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته UNI/USDT. منبع: TradingView

اصلاح نمودار ۴ ساعته به ۲۰-EMA رسیده است. این اولین حمایت مهمی است که باید به آن توجه کرد. اگر قیمت از این سطح جهش کند، جفت می‌تواند مقاومت سربار را در ۶.۱۷ دلار دوباره آزمایش کند. بالاتر از این سطح، جفت می تواند تا خط مقاومت کانال صعودی افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می‌دهد که معامله‌گران کوتاه‌مدت ممکن است سود ببرند. وقتی این اتفاق بیفتد، قیمت ممکن است به خط پشتیبانی کانال کاهش یابد. اگر این سطح بشکند، جفت می تواند تا ۵.۰۸ دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت آربیتراژ

آربیتروم (ARB) از الگوی مثلث متقارن خارج شد و در ۱۵ جولای بسته شد، که نشان می دهد گاوها بر خرس ها غلبه کرده اند.

نمودار روزانه ARB/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۶ دلار) افزایش یافته است و RSI به منطقه بیش خرید نزدیک شده است که نشان دهنده مسیر کمترین مقاومت در برابر صعود است. مقاومت جزئی در ۱.۳۶ دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از این سطح، جفت ARB/USDT می تواند تا ۱.۵۰ دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره چالش بزرگی ایجاد کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، رالی می تواند تا ۱.۷۰ دلار افزایش یابد.

این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت در صورت سقوط قیمت و شکستن آن به زیر خط حمایت مثلث، باطل خواهد شد. این می تواند چند گاو تهاجمی را به دام بیاندازد و قیمت را به ۰.۹۰ دلار کاهش دهد.

نمودار ۴ ساعته ARB/USDT. منبع: TradingView

گاوها با موفقیت دوباره سطوح شکست را از مثلث متقارن آزمایش کردند، که نشان می‌دهد سطوح پایین‌تر در حال جذب خریداران هستند. گاوها تلاش خواهند کرد تا با بالا بردن قیمت به بالای ۱.۳۶ دلار، بر این قدرت تکیه کنند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ممکن است شتاب بیشتری پیدا کند.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی یا ۱.۳۶ دلار کاهش یابد، گاوها سعی خواهند کرد دوباره جفت ارز را به داخل مثلث برگردانند. اگر چنین است، نشان می دهد که شکست اخیر ممکن است یک تله گاو نر بوده باشد. سپس این جفت می تواند به ۵۰-SMA و سپس به خط حمایت مثلث برود.

مربوط: دیپ بخرم؟۳.۸ درصد از عرضه بیت کوین را به ثبت رساند و آخرین معامله با قیمت ۳۲۰۰۰ دلار بود

تحلیل قیمت Aave

Aave (AAVE) در ۳ ژوئیه بالای الگوی کانال نزولی بسته شد. گاوها مجدداً در ۶ و ۱۰ جولای سطوح شکست را مجدداً با موفقیت آزمایش کردند. این نشان می دهد که گاوها خط مقاومت را به حمایت تبدیل کرده اند.

نمودار روزانه AAVE/USDT. منبع: TradingView

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۲ دلار) و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که گاوها کنترل دارند. اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد یا از متحرک متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود، احتمال صعود به بالای ۸۴.۵۰ دلار افزایش خواهد یافت. پس از آن، جفت AAVE/USDT می تواند تا ۹۵ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این نشان می دهد که گاوها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. پس از آن، خرس ها سعی می کنند دوباره قیمت را به کانال نزولی برگردانند.

نمودار AAVE/USDT 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای مقاومت سربار ۸۴.۵۰ دلار رساندند اما نتوانستند شکست را حفظ کنند. خرس ها بالاتر فروخته اند و قیمت را به زیر ۲۰-EMA رسانده اند.

هر دو میانگین متحرک در حال کاهش هستند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد تقاضا و عرضه در تعادل هستند.

اگر قیمت به زیر ۵۰-SMA بشکند، پیشتاز می‌تواند به نفع خرس‌ها تغییر کند. پس از آن، جفت می تواند تا ۶۸ دلار سقوط کند. اگر گاوها قیمت بالای ۸۴.۵۰ دلار را حفظ کنند، امتیاز به نفع آنها تغییر خواهد کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت تولید کننده

Maker (MKR) در ۲ ژوئیه با موفقیت از خط روند نزولی خارج شد و در ۱۴ جولای دوباره آن سطح را آزمایش کرد. بازگشت از این حمایت نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه MKR/USDT. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۷۸ دلار) و RSI مثبت نشان می دهد که گاوها در کنترل هستند. خریداران به دنبال از سرگیری رالی هستند اما ممکن است با مقاومت سختی در نزدیکی ۱۱۰۰ دلار مواجه شوند. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت MKR/USDT می تواند تا ۱۲۰۰ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از ۱۰۸۰ دلار کاهش یابد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه خواهند داد. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند. شکستن زیر این سطح نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال تلاش برای جبران هستند.

نمودار ۴ ساعته MKR/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت فشار می دهند، که نشان می دهد ممکن است اصلاح کوتاه مدت به پایان رسیده باشد. قیمت ممکن است تا خط مقاومت کاهش یابد، که یک سطح کلیدی برای تماشا است.

عقب نشینی قوی از این سطح نشان می دهد که گاوها خط مقاومت را به حمایت تبدیل کرده اند. این احتمال شکست ۱۰۸۰ دلاری را افزایش می دهد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این دیدگاه مثبت ممکن است در کوتاه مدت باطل شود. در این صورت، این جفت می تواند به ۸۳۱ دلار کاهش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا