اخبار ارز دیجیتال

با بازگرداندن حجم معاملات به بازارهای رمزنگاری شده توسط معامله گران ریسک پذیر، قیمت بیت کوین قدرت می گیرد

به نظر می رسد افزایش حجم معاملات بیت کوین و داده های مثبت روی زنجیره عامل اصلی قدرت جدید بیت کوین باشد.

اوایل سال ۲۰۲۳ شاخص‌های صعودی را برای بیت کوین (BTC) ارائه کرده است، با افزایش قیمت تا به امروز ۲۱۶۴۷ دلار، که بدترین بخش از بازار نزولی را به معامله‌گران ارز دیجیتال می‌دهد. امیدواریم اثر افزایشی اقدام صعودی قیمت BTC به سهام اتر (ETH) و استخراج بیت کوین منتقل شده است.

افت شاخص ترس و طمع بیت کوین به حالت خنثی می تواند به دلیل افزایش حجم معاملات، داده های زنجیره ای بیت کوین و جدا شدن قیمت بیت کوین از بازار سهام باشد. همه تحلیلگران فکر نمی کنند که بازار به کف رسیده است، اما بیایید به داده ها بپردازیم.

حجم معاملات و بازگشت نوسان

افزایش قیمت بیت کوین با افزایش قابل توجه حجم معاملات همراه شد. هفته گذشته حجم بیت کوین بیش از دو برابر شد و به ۱۰.۸ میلیارد دلار رسید که در ۷ روز ۱۱۴ درصد افزایش داشت.

حجم معاملات بیت کوین منبع: Esoteric Research

افزایش معاملات معمولاً با افزایش نوسانات مرتبط است. سطح نوسانات ۷ روزه فعلی ۲.۴% هنوز کمتر از میانگین ۷ روزه ۲۰۲۲ یعنی ۳.۱% است، اما بیت کوین در طول رالی سال ۲۰۲۳ ثابت ماند.

نوسانات BTC 30 روزه و ۷ روزه.منبع: تحقیقات باطنی

صرافی‌های متمرکز (CEX) با کاهش حجم معاملات دست و پنجه نرم می‌کنند، که به معنای کارمزدهای پایین‌تر برای کسب‌وکارشان است که باعث اخراج کارکنان می‌شود. افزایش حجم برای همه مبادلات شاید خبری خوشایند باشد.

افزایش حجم معاملات همزمان با بازیابی سود است

سودهای تحقق یافته روی زنجیره بیت کوین در حال آزمایش مجدد ارزش بازدهی خرج شده (aSOPR) 1.0 است که برخی تحلیلگران معتقدند یک سطح مقاومت کلیدی است. معیار aSOPR از نظر تاریخی تغییرات در مسیر بین بازارها را نشان می دهد زیرا سود توسط حجم معاملات جذب می شود.

میانگین متحرک نمایی ۷ روزه BTC aSOPR.منبع: Glassnode

به گزارش گلس‌نود،

یک آزمایش مجدد موفق بالاتر از aSOPR، در حالت ایده‌آل ۱.۰، اغلب نشان‌دهنده تغییر رژیم معنی‌دار است، زیرا دستاوردها تحقق می‌یابد و تقاضای کافی برای جذب آنها وجود دارد.»

با معکوس کردن روندی که در می ۲۰۲۲ آغاز شد، نسبت PnL روی زنجیره BTC به بالای سطح ۱.۰ صعود کرد و در ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ به سود ۱.۵۶ رسید.

اگر معامله گران بیشتری طرفدار خرید بیت کوین باشند و بدون افت قیمت به سود بپردازند، قدرت بازار را نشان می دهد.

نرخ سود/زیان تحقق یافته BTC.منبع: Glassnode

تجزیه و تحلیل زنجیره ای نیز نشانه های مثبتی را نشان می دهد که بهبود بیت کوین ممکن است نزدیک باشد. هر چه بازار بتواند فشار فروش را بدون تسلیم قیمت جذب کند، اضطراب در بازار کمتر می شود که نشان دهنده یک تغییر کلان بالقوه است.

مربوط: داده‌های فنی و زنجیره‌ای بیت‌کوین نشان می‌دهد که پایین‌ترین قیمت بیت‌کوین نزدیک است.

بیت کوین همبستگی با سهام را ضعیف می کند

نوسانات، سودهای واقعی و حجم معاملات به جداسازی بیت کوین از سهام کمک کرده است. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، عملکرد قیمت بیت کوین معمولاً با سهام ایالات متحده ارتباط نزدیکی دارد.

همبستگی ۳۰ روزه بیت کوین در برابر نزدک در ۱۷ ژانویه ۲۰۲۳ به ۰.۲۹ رسید که بزرگترین انحراف بیت کوین از سهام از دسامبر ۲۰۲۱ است.

Vetle Lunde، تحلیلگر ارشد Arcane Research توضیح می دهد که جداسازی برای بازار بیت کوین به چه معناست.

کاهش همبستگی ها یک تحول مثبت برای بازار است.

همبستگی قبلی بیت‌کوین ممکن است ناشی از ترکیب سرمایه‌گذاران نهادی با سایر دارایی‌های مخاطره‌آمیز و قرار گرفتن در معرض شرکت‌های بزرگی مانند تسلا باشد.

با وجود بیت کوین کمتری که توسط سرمایه گذاران نهادی و شرکت های در حال رشد نگهداری می شود، احتمالاً در آینده همبستگی با بازار کاهش می یابد.

انعطاف‌پذیری تورم بالا ممکن است همچنان بازارهای سهام را تکان دهد، اما واگرایی بیت‌کوین از بازارهای سهام می‌تواند به بیت‌کوین کمک کند تا به یک پوشش سرمایه‌گذاری تبدیل شود. به گفته برخی تحلیلگران، اگر بیت کوین به پوششی برای سهام تبدیل شود، ممکن است سرمایه گذاران نهادی به بازار بازگردند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Kyle White

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا