اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین نزدیک به ۲۳۰۰۰ دلار گیر کرد زیرا داده ها نشان می دهد که نگهدارنده بیت کوین را نمی فروشد

فعالان کهنه کار بازار بیت کوین از جهش ۴۰ درصدی قیمت بیت کوین در ژانویه سودی نخواهند برد.

بیت کوین (BTC) با افزایش سهام ایالات متحده، از دست کشیدن از دستاوردهای خود در افتتاحیه وال استریت در ۲۳ ژانویه خودداری کرد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

دلار سقوط می کند زیرا دارایی های پرخطر بازپس گیری را رد می کنند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که بیت‌کوین/دلار آمریکا در زمان نگارش مقاله همچنان در حدود ۲۲۸۰۰ دلار شناور است.

این جفت توانست در یک محدوده معاملاتی در آخر هفته باقی بماند و به گاوها این امکان را داد که از یک شکست بزرگ در پایین ترین سطح محلی ۲۲۳۱۵ دلار جلوگیری کنند.

S&P 500 1.3% و شاخص Nasdaq Composite 2% افزایش یافت و وضعیت موجود در دارایی های ریسک همچنان مطلوب است.

تحلیلگر Alicedair MacLeod با به کارگیری اصول کلاسیک عرضه و تقاضا، کسانی را که انتظار داشتند طلا پس از چندین هفته بازدهی چشمگیر شروع به اصلاح کند، ناامید کرده است.

او گفت: «تلاش ها برای عقب راندن طلا همچنان با شکست مواجه می شود. نظر داد در نمودار روزانه XAU/USD.

تحلیلگران فنی می گویند اصلاحی لازم است، اما به نظر نمی رسد آنها متوجه شوند که بانک های مرکزی هر اونسی را که به دستشان برسد می خرند.

به این ترتیب، شاخص دلار آمریکا (DXY) که در حال حاضر کند شده بود، قبل از بازگشت به روند نزولی در حدود ۱۰۲ در زمان نگارش، تنها یک بازگشت کوچک در بازار باز داشت.

نمودار شمعی ۱ ساعته از شاخص دلار آمریکا (DXY).منبع: Trading View

در میان تحلیلگران بیت کوین، هیئت منصفه در مورد اینکه آیا رالی فعلی واقعاً نشان دهنده تغییر در روند پس از بیش از یک سال بازار نزولی است یا خیر، صحبت نکرد.

“نشانه هایی وجود دارد که این می تواند شروع یک بازار صعودی باشد، و نشانه هایی وجود دارد که یک بازار نزولی در حال افزایش است. شما می توانید بدانید که آیا این احتمال وجود دارد که یک بازار قلابی باشد یا کاذب. بسته شدن.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: کیت آلن / توییتر

آلن در ادامه به این نکته اشاره کرد که برای فراخوانی زمان خرس به طور خاص هنوز باید یک تریگر ماکرو وارد شود.

او نوشت: «داده‌های اقتصادی که تاکنون دیده‌ایم نشان می‌دهد که نرخ بیکاری پایین از نظر تاریخی هنوز روند صعودی نداشته است.

مطمئناً، این بار ممکن است متفاوت باشد، اما من به دنبال یک کندل کامل بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای هستم تا شکست را تایید شده در نظر بگیرم.

آلن به میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای بیت کوین اشاره کرد، خط روندی کلیدی که بیت کوین پس از از دست دادن پشتیبانی در اواخر سال گذشته هنوز نتوانسته از آن بازیابی کند.

نمودار شمعی ۲۰۰MA BTC/USD 1 هفته (Bitstamp).منبع: Trading View

دارندگان بیت کوین در برابر تمایل به فروش مقاومت می کنند

با افزایش ۴۰ درصدی بیت کوین در ژانویه، نگرانی های بیشتر بر وسوسه کسب سود متمرکز شد.

مطالب مرتبط: BTC Metrics End Surrender – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

با این وجود، در آخرین نسخه خبرنامه هفتگی خود، The Week On-Chain، شرکت تحلیلی Glassnode به طور کلی بر عزم خود مبنی بر اینکه دارندگان بلندمدت حتی پس از از دست دادن بیش از یک سال از بازار خارج نخواهند شد، تأیید می کند.

“تحلیل رفتار گروهی نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت و استخراج‌کنندگان از فرصتی برای انحلال برخی از دارایی‌های خود برانگیخته می‌شوند. برعکس، عرضه در اختیار دارندگان بلندمدت همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. این سیگنالی از قدرت و اعتقاد در سراسر این گروه است. بخشی از نتیجه گیری را بخوانید.

با توجه به تأثیر دارندگان بلندمدت بر روندهای کلان، نظارت بر مخارج آنها می تواند ابزار مهمی برای پیگیری در هفته های آینده باشد.

دارندگان بلندمدت به اشخاصی گفته می شود که سکه ها را حداقل به مدت ۱۵۵ روز نگه می دارند.

درصد عرضه دارندگان بلندمدت و کوتاه مدت بیت کوین در نمودار مشروح سود (اسکرین شات).منبع: Glassnode

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا