اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین در آستانه انقضای 710 میلیون دلاری گزینه های بیت کوین در این هفته به دنبال جهت گیری است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نوسانات اخیر قیمت بیت کوین نتیجه فشار نظارتی و موضع فدرال رزرو در قبال تورم ایالات متحده است.

گاوهای بیت کوین (BTC) اکثر گزینه ها را بالای 24500 دلار در انقضای آپشن 3 مارس تعیین می کنند. با توجه به روند صعودی اخیر که در BTC مشاهده شده است، چه کسی می تواند آنها را مقصر بداند؟در 21 فوریه، قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی بالای 25200 دلار معامله شد که در مدت هشت روز 18 درصد افزایش یافت. متأسفانه، علیرغم افزایش فشار نظارتی بر بخش کریپتو و عدم اعلام اقدامات مؤثر، سرمایه‌گذاران محتاط هستند و نسبت به آنچه سیاست‌گذاران می‌گویند واکنش نشان می‌دهند.

به عنوان مثال، در 23 فوریه، گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، ادعا کرد که “همه چیز به جز بیت کوین” در صلاحیت این دفتر قرار دارد. جنسلر گفت که بیشتر پروژه‌های ارزهای دیجیتال «اوراق بهادار هستند، زیرا گروهی در وسط قرار دارند و مردم بر اساس آن گروه انتظار سود دارند».

در اول مارس، نظرات دو مقام فدرال رزرو ایالات متحده (FED) بر لزوم افزایش شدیدتر نرخ بهره برای کنترل تورم تاکید کرد. اظهارات نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس و رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، همچنین انتظارات سرمایه گذاران از تغییر سیاست پولی در سال 2023 را کاهش داد.

موضع سخت‌گیرانه‌تر از محیط نظارتی اقتصاد کلان و کریپتو باعث شده است که سرمایه‌گذاران در مواجهه با ارزهای دیجیتال تجدید نظر کنند. با این وجود، امید گاوها به گزینه بالای 24500 دلار که در 3 مارس منقضی می‌شود، به دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین، عملاً از بین رفته است، بنابراین شرط آنها می‌تواند با نزدیک شدن به مهلت نهایی، نتیجه دهد.

گاو نر با لفاظی های منفی ناظر “فرش را کشید”.

سود باز برای گزینه های منقضی شده در 3 مارس 710 میلیون دلار است، اما تعداد واقعی حتی کمتر است زیرا گاوها پس از معامله بیت کوین بالای 25000 دلار در 21 فوریه بیش از حد اعتماد به نفس پیدا کردند.

گزینه های بیت کوین سود باز را در 3 مارس جمع می کند. منبع: CoinGlass

نسبت تماس به فروش 1.12 نشان دهنده عدم تعادل بین 400 میلیون دلار سود باز تماس (خرید) و 310 میلیون دلار گزینه فروش (فروش) است. با این حال، نتایج مورد انتظار در مورد علاقه باز فعال احتمالا بسیار کمتر خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر قیمت بیت کوین در ساعت 8 صبح UTC در 3 مارس نزدیک به 23600 دلار باقی بماند، تنها 50 میلیون دلار از این گزینه های تماس (خرید) در دسترس خواهد بود. این تفاوت به این دلیل است که اگر بیت کوین در زمان انقضا به زیر آن سطح برسد، حق خرید بیت کوین با قیمت 24000 دلار یا 25000 دلار بی فایده می شود.

خرس ها زیر 23000 دلار تله گذاشته اند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار خرید (خروجی) و فروش (نزولی) موجود در 3 مارس به قیمت انقضا بستگی دارد. عدم تعادل به نفع هر دو طرف یک سود نظری است.

  • بین 22000 تا 22500 دلار: 700 تماس و 6200 قرار. نتیجه خالص به نفع سهام های قرار داده شده (نزولی) 120 میلیون دلار است.
  • $22,500 – $23,000: 1000 تماس و 4800 قرار. نتیجه خالص به نفع 85 میلیون دلار سهام قرار داده شده (نزولی) است.
  • 23000 تا 24000 دلار: 2100 تماس در مقابل 1800 تماس. نتیجه خالص بین صعودی و نزولی متعادل است.
  • 24000 تا 25000 دلار: 4900 تماس در مقابل 400 تماس. نتیجه نهایی به نفع 110 میلیون دلار سهام فراخوانی ( صعودی ) است.

این تخمین تقریبی گزینه‌های خرید مورد استفاده در شرط‌بندی‌های صعودی را در نظر می‌گیرد و گزینه‌های فروش را فقط در معاملات خنثی تا نزولی استفاده می‌کند. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

به عنوان مثال، یک معامله‌گر می‌توانست یک گزینه تماس را بفروشد و عملاً بیش از یک قیمت مشخص در معرض منفی بیت کوین قرار بگیرد، اما متأسفانه هیچ راه آسانی برای تخمین این تأثیر وجود ندارد.

مربوط: کدام ماه کمترین نوسانات بیت کوین را دارد؟ قیمت BTC در پایان فوریه 0.03٪ افزایش یافت

آیا ضعف برنامه وام مسکن ایالات متحده می تواند به نفع گاوهای بیت کوین باشد؟

گاوهای بیت کوین باید قیمت را در 3 مارس به بالای 24000 دلار برسانند تا سود احتمالی 110 میلیون دلاری را تضمین کنند. با این حال، داده های اعلامیه انجمن بانکداران وام مسکن در 1 مارس می تواند جریان را به نفع BTC تغییر دهد. درخواست های هفتگی وام مسکن نسبت به مدت مشابه در سال 2022 44 درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح در 28 سال گذشته رسید.

با توجه به فشار منفی تنظیم‌کننده‌ها و سرمایه‌گذاران که بر تصمیم بعدی فدرال رزرو در 22 مارس تمرکز می‌کنند، Bears انتظار دارند بیت‌کوین زیر 23000 دلار در انقضای اختیار هفتگی در 3 مارس به سود 85 میلیون دلاری برسد. با این حال، بسته به نحوه واکنش بازارهای سنتی به داده‌های نزولی درخواست وام مسکن، امیدی برای بازار صعودی بیت‌کوین وجود دارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا