اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به بالاترین حد در 10 ماه گذشته رسید زیرا داده های CPI انتظارات را شکست داد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

عملکرد قیمت بیت کوین افزایش جدیدی از داده های تورم قوی ایالات متحده دریافت کرده است، به طوری که گاوهای بیت کوین به یک روند پاک چشم دوخته اند.

بیت کوین (BTC) در آستانه افتتاحیه وال استریت در 12 آوریل افزایش یافت زیرا داده های تورم ایالات متحده بیش از انتظارات بازار بود.

نمودار شمعدانی 1 دقیقه ای بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

CPI برای گاوهای نر ریسک پذیر «نشان تورم عالی» را ارائه می دهد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView به دنبال BTC/USD بودند که به بالاترین قیمت 10 ماهه Bitstamp نزدیک شد.

نوسانات پیش بینی شده اندکی پس از انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه مارس به وقوع پیوست. این تا حد زیادی با انتظارات مطابقت داشت و رشد سالانه 0.2 درصد کمتر از انتظارات بود.

بر اساس داده های همراه از اداره آمار کار ایالات متحده، بیانیه مطبوعاتی تایید کرد: “شاخص تمام کالاها در دوره 12 ماهه منتهی به مارس 5.0 درصد افزایش یافت که کمترین افزایش 12 ماهه از دوره منتهی به می 2021 بود.”

با این حال، این به اندازه کافی برای افزایش خوش بینانه در بازار ارزهای دیجیتال قبل از افتتاح وال استریت است که می تواند منجر به افزایش بیشتر در راستای سهام در آینده شود.

مفسر بازار Tedtalksmacro تماس گرفت نتیجه “یک تورم عالی برای گاوها” بود.

با این حال، CPI، که به عنوان کاتالیزور کلاسیک برای اقدامات قیمتی “کاذب” شناخته می شود، باعث احتیاط فعالان بازار شده است.

منبع تحلیلی محبوب Skew پیش بینی کرد او گفت: “بازار مانند هر روز دیگر CPI به دنبال نقدینگی خواهد بود” و افزود که حرکت های بزرگ احتمالاً باعث انحلال در بورس ها می شود.

او در توییتر افزود: «CPI به کاهش نرخ تورم در کل اشاره می‌کند و CPI Core همچنان به تورم ثابت اشاره می‌کند». نظر داد با توجه به جهت گیری آینده سیاست های کلان اقتصادی ایالات متحده.

“شاید یک افزایش دیگر. داده های ماه مه باید شاهد یک شوک افزایش نرخ باشد تا فدرال رزرو در واقع توقف چرخه افزایش نرخ را در نظر بگیرد.”

مرتبط: ممیزی‌های کریپتو و پاداش‌های باگ شکسته شده‌اند: در اینجا نحوه رفع آنها آورده شده است

علیرغم بهبود داده های CPI، انتظارات بازار از افزایش نرخ تنها اندکی تغییر کرد.

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، در نشست بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در سه هفته آینده، تنها 65 درصد احتمال افزایش نرخ وجود دارد که از 75 درصد قبل از اعلام کاهش یافته است.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

گاوهای بیت کوین به روند بلندمدت اعتماد می کنند

در همین حال، آخرین حرکت قیمت بیت کوین، شرط های بلندمدت را تقویت کرد که بیت کوین از بازار نزولی خارج شده است.

مطالب مرتبط: بیت کوین 3 میلیون دلار نگه می دارد، اما برخی از معامله گران حرفه ای در مورد ادامه قیمت بیت کوین تردید دارند

معامله گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital دریافت که بیت کوین/دلار آمریکا پس از بسته شدن روزانه چشمگیر از 11 آوریل به افزایش خود ادامه می دهد و از خطوط روند مقاومت کلیدی عبور می کند.

آخرین تحلیل او “BTC اولین نشانه های موفقیت آمیز تست مجدد مقاومت بالا در برابر پشتیبانی جدید را نشان می دهد.” گفت.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/ توییتر

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا