اخبار ارز دیجیتال

ریسک قیمت بیت کوین؟تحلیلگران درباره فشار نقدینگی یک تریلیون دلاری در معاملات خزانه داری هشدار می دهند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت بیت کوین ممکن است در سه ماهه سوم به 20000 دلار سقوط کند، زیرا نگرانی های فزاینده در مورد بحران نقدینگی احتمالی ناشی از خزانه داری ایالات متحده وجود دارد.

بیت کوین (BTC) احتمالاً تا سه ماهه سوم سال 2023 شاهد ضرر خواهد بود زیرا کنگره ایالات متحده احتمالاً به توافقی در مورد افزایش سقف بدهی دست می یابد.

حفره نقدینگی 1 تریلیون دلاری در انتظار است

افزایش سقف بدهی به این معنی است که خزانه داری ایالات متحده می تواند با انتشار اوراق قرضه جدید برای انجام تعهدات موجود، پول نقد افزایش دهد.

در نتیجه، طبق برآوردهای اخیر خزانه داری، انباشت نقدی حساب عمومی وزارت خزانه داری ممکن است از 95 میلیارد دلار در ماه می به 550 میلیارد دلار تا ژوئن و به 600 میلیارد دلار در سه ماه آینده افزایش یابد.

سقف بدهی آمریکا سال به سال در حال افزایش است.منبع: بلومبرگ

علی برگمن، بنیانگذار شرکت مدیریت ریسک Penso Advisors، انتظار دارد که بودجه خزانه داری تا پایان سه ماهه سوم سال 2023 به بیش از 1 تریلیون دلار برسد.

برگمن افزود: “نگرانی بزرگ‌تر من این است که وقتی محدودیت بدهی حل شود، و فکر می‌کنم حل شود، تخلیه بسیار جدی و ناگهانی نقدینگی رخ خواهد داد.”

“این خیلی واضح نیست، اما بسیار واقعی است. من آمدم.”

به عبارت دیگر، تمام پول نقد موجود برای خرید دارایی‌های پرریسک‌تر مانند سهام، بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال احتمالاً در مقطعی پس از افزایش سقف بدهی تحت فشار نزولی قرار خواهند گرفت.

بلومبرگ افزود:

تخمین زده می شود که تا پایان سه ماهه سوم به بیش از 1 تریلیون دلار برسد، اقتصاد ایالات متحده در آستانه یک رکود واقعی است، زیرا یک انفجار عرضه به سرعت نقدینگی را از بخش بانکی تخلیه می کند و نرخ های تامین مالی کوتاه مدت را افزایش می دهد. پیچ ها سفت خواهند شد. بانک آمریکا تخمین می زند که افزایش نرخ بهره به میزان یک چهارم درصد بر اقتصاد تاثیری مشابه خواهد داشت.

آیا قیمت بیت کوین در محدوده محدود باقی می ماند؟

این موانع کلان اقتصادی ممکن است مانع از آن شود که بیت کوین در ماه های آینده به بالاترین قیمت سالانه 30000 دلاری خود بازگردد. گفتن کوسه های درآمدی، یک تحلیلگر مستقل بازار.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد: “احتمالاً در محدوده 20000 تا 30000 و احتمالاً حتی فصل های متناوب” و افزود:

پول جدیدی وارد نمی شود، همه چیز فقط در گردش است. […] اگر روایت جدیدی به دست نیاوریم یا راهی برای افزایش سهام پیدا نکنیم، انتخابات 2024 ایالات متحده احتمالاً اتفاق بزرگ بعدی خواهد بود.

در همین حال، تجزیه و تحلیل فنی نمودار قیمت بیت کوین نشان می دهد که بیت کوین/دلار آمریکا پایین تر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50 روزه، موج قرمز) نزدیک به 27650 دلار است.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

شکست قطعی این ناحیه مقاومت بحرانی، شانس عقب نشینی را افزایش می دهد.

معامله گران باید منتظر اصلاح احتمالی در حوزه حمایتی بعدی، یعنی متحرک نمایی 200 روزه نزدیک به 25000 دلار باشند، به خصوص اگر فدرال رزرو در ماه ژوئن نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد.

مطالب مرتبط: بیت کوین، طلا و سقف بدهی – آیا باید چیزی بدهیم؟

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا