اخبار ارز دیجیتال

بازیابی قیمت بیت کوین پس از ضررهای واقعی و اهرم فلش اوت مجاز، ایجاد یک بازار سالم تر

تجزیه و تحلیل زنجیره ای، بهبود احساسات سرمایه گذار و کاهش فروش را برجسته می کند تا به بهبود قیمت بیت کوین کمک کند.

قیمت بیت‌کوین (BTC) انعطاف‌پذیری قابل‌توجهی را در سطح 17000 دلار نشان داده است، با داده‌های Glassnode که سرعت فروش را نشان می‌دهد و تعدادی شاخص که رفتار سرمایه‌گذار در زنجیره را به عنوان عوامل محرک ردیابی می‌کنند، شروع به کاهش نشان می‌دهند. فروش سریع

ورشکستگی FTX یک فروش تاریخی را تسریع کرد و ضررهای واقعی بیت کوین به 4.4 میلیارد دلار رسید. تحلیلگران Glassnode دریافتند که ضررهای زنجیره ای با تجزیه و تحلیل ضررهای تحقق یافته با میانگین وزنی روزانه کاهش می یابد.

بر اساس گزارش گلس‌نود، بیت‌کوین از نظر نسبت سود به ضرر واقعی به پایین‌ترین حد خود رسیده است. در پایان بازار صعودی اخیر، ضررهای متوجه شده 14 برابر بیشتر از سود بود که مطابق با تغییرات مثبت تاریخی بازار بود.

بیت کوین متوجه سود و زیان شد.منبع: Glassnode

داده‌های روی زنجیره همچنین نشان می‌دهد که زیان‌های تحقق‌یافته در حال کاهش است، قیمت بیت‌کوین بالاتر از قیمت تعادلی است، و سقف تحقق‌یافته در حال کاهش است که از نهادهای دارای اهرم بیش‌ازحد تولید می‌شود. نقدینگی اضافی حذف شده است.

موجودی بیت کوین و قیمت دلتا.منبع: Glassnode

سقف تحقق یافته نشان می دهد که نقدینگی مازاد در حال خروج است

سقف تحقق یافته، مجموع خالص ورودی و خروجی سرمایه بیت کوین از زمان راه اندازی بیت کوین است.

سقفی که در حال حاضر به دست می آید 2.6 درصد بیشتر از اوج ماه می 2021 است. این نشان می دهد که بالاترین قیمت بیت کوین دوباره افزایش یافته است و تمام نقدینگی مازاد ناشی از بدهی های بد و نهادهای دارای اهرم بیش از حد از بازار تخلیه شده است.

روندهای سقف تحقق گذشتهمنبع: Glassnode

در گذشته، حذف بدهی های بد از اکوسیستم نقطه شروعی را برای بازارهای صعودی آینده ایجاد کرده است.

حد بالایی تحقق بیت کوینمنبع: Glassnode

به گفته تحلیلگران:

سقف تحقق یافته 11-2010 شاهد خروج سرمایه خالص معادل 24 درصد بود. سقف تحقق یافته 2017-18 16.5 درصد کاهش یافت، نزدیک به 17.0 درصد چرخه فعلی، بر اساس این شاخص، چرخه جاری سومین دوره است. بزرگ، بهتر از چرخه 2018، که شاید مرتبط ترین آنالوگ بازار بالغ باشد.

ممکن است پایین داشته باشد

قیمت‌های تعادلی و دلتا تحلیل‌های الگوریتمی هستند که برای بازبینی چرخه‌های خرس قبلی استفاده می‌شوند. در چرخه های نزولی قبلی، قیمت بیت کوین بین قیمت تعادلی و قیمت دلتا با احتمال 3.0 درصد معامله می شد.

محدوده قیمت متعادل فعلی بین 12000 تا 15500 دلار است و قیمت دلتا در حال حاضر بین 18700 تا 22900 دلار است. به موازات بازار نزولی قبلی، قیمت بیت کوین بالاتر از قیمت تعادلی است و در 15500 دلار پشتیبانی می شود.

مربوط: سطوح قیمت بیت کوین برای تماشای بیت کوین 17000 دلار در بازار

در حالی که کف بازار هنوز پیدا نشده است و برخی کاتالیزورهای بالقوه نزولی باقی مانده اند، تجزیه و تحلیل زنجیره ای نشان می دهد که احساسات شرکت کنندگان در بازار به آرامی از حالت افراطی نزولی در حال تغییر است. .

نگاهی دقیق تر به هزینه خرید برای دارندگان بیت کوین، پیش بینی واکنش آنها به نوسانات احتمالی آینده را آسان تر می کند. ناپدید شدن مقدار زیادی از نقدینگی مازاد ممکن است کف قیمتی محکم تری برای بهبود پایدار قیمت بیت کوین ایجاد کرده باشد.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Kyle White

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا