🚨 اخبار ارز دیجیتال

ارزش بازار بیت کوین پس از افزایش به ۲۵۰۰۰ دلار، مقاومت ۱.۱۳ تریلیون دلاری را دوباره آزمایش می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اقدامات نزولی نظارتی و شایعات این هفته به اندازه کافی قوی نبوده است که اشتهای سرمایه گذاران را برای ارزهای دیجیتال کاهش دهد.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ۱۶ فوریه به ۱.۱۳ تریلیون دلار رد شد، اما هیچ تغییری در ساختار کانال صعودی یک ماهه مشاهده نشد. مهمتر از آن، این سطح نشان دهنده افزایش ۴۳ درصدی در سال ۲۰۲۳ است که با سطح ۳ تریلیون دلاری که در نوامبر ۲۰۲۱ به دست آمد، فاصله زیادی دارد. با این حال، بهبود فعلی قابل توجه است.

کل سرمایه بازار کریپتو به دلار، ۱ روز.منبع: Trading View

همانطور که در بالا نشان داده شد، کانال صعودی که از اواسط ژانویه شروع شد، فضایی را برای اصلاح ۱۰ درصدی تا ۱ تریلیون دلار بدون شکستن شکل صعودی باقی گذاشته است.

سرمایه گذاران به افزایش ۵.۶ درصدی تورم CPI ایالات متحده در ۱۴ فوریه نسبت به سال قبل و افزایش ۳ درصدی در خرده فروشی ماهانه در ۱۵ فوریه پاسخ مثبت دادند. افزایش ۱۲.۵ درصدی در هفته.

یکی از زمینه‌های نگرانی مقاله ۱۶ فوریه درباره معاملات مالی Binance.US با Merit Peak، یک شرکت تجاری که توسط مدیر عامل Changpeng Zhao کنترل می‌شود، است. جالب توجه است که رویترز گزارش داد که سخنگوی Binance.US گفت که Merit Peak “در پلتفرم Binance.US خدماتی را مبادله یا ارائه نمی کند.”

افزایش هفتگی ۱۰.۱ درصدی ارزش کل بازار با افزایش اندک ۱.۸ درصدی BNB و افزایش قیمت ۲.۵ درصدی برای XRP کاهش یافت. در همین حال، تنها سه مورد از ۸۰ ارز دیجیتال برتر هفته را با عملکرد منفی به پایان رساندند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان ۸۰ سکه برتر.منبع: مساری

راه حل ذخیره سازی غیرمتمرکز Filecoin (FIL) 59٪ افزایش یافت در حالی که Internet Computer (ICP) 52٪ افزایش یافت. این به این دلیل است که تقاضا برای ثبت نام NFT در بلاک چین بیت کوین فضای بلوک را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

GMX 34 درصد افزایش یافت زیرا پروتکل ۵ میلیون دلار کارمزد معاملاتی را در یک روز دریافت کرد.

Lido DAO (LDO) 34 درصد افزایش یافت زیرا سهامداران پیشنهادی را برای کنترل ۲۰۳۰۰ ETH نگه داشته شده توسط خزانه شرکت ارزیابی کردند.

تقاضا برای ترازهای اهرمی علیرغم افزایش عمومی

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ های داخلی هستند که معمولاً هر ۸ ساعت یک بار صورتحساب می گیرند. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریدارها (خریداران) اهرم بیشتری می خواهند. با این حال، وضعیت برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که شات (فروشنده) به اهرم اضافی نیاز داشته باشد و در نتیجه نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی در ۱۷ فوریه نرخ سرمایه هفت روزه را انباشته کردند.منبع: شیشه سکه

نرخ‌های تامین مالی ۷ روزه بیت‌کوین و اتریوم نزدیک به صفر است، و داده‌ها تقاضای متعادلی را بین خریدارها (خریداران) و فروشندگان (فروشندگان) لوریج نشان می‌دهند.

جالب اینجاست که BNB دیگر در میان شش ارز دیجیتال برتر رتبه‌بندی شده بر اساس علاقه باز معاملات آتی نیست، زیرا تقاضای سرمایه‌گذاران برای بازار Polygon (MATIC) در ماه فوریه ۷۰ درصد افزایش یافته است.

نسبت گزینه های قرار/تماس خوش بینانه است

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه های تماس (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، بسنجند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی و گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به تماس ۰.۷۰ نشان می دهد که سود باز گزینه فروش ۳۰ درصد نسبت به تماس صعودی تر عقب می افتد و بنابراین صعودی است. در مقابل، اگر اندیکاتور ۱.۴۰ باشد، گزینه put 40 درصد بهتر است و می توان آن را نزولی در نظر گرفت.

مربوط: مشتقات قیمت بیت کوین کمی بیش از حد گرم به نظر می رسند، اما داده ها نشان می دهد تعداد خرس ها از آنها بیشتر است

نسبت قرار دادن به تماس حجم گزینه های BTC. منبع: laevitas.ch

قیمت بیت کوین نتوانست مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری را بشکند، اما تقاضا برای گزینه های تماس صعودی از ۱۴ فوریه از قیمت های خنثی و نزولی پیشی گرفته است.

بازار آپشن‌ها در حال حاضر بیشتر با استراتژی‌های خنثی و صعودی پر شده است، به طوری که گزینه‌های خرید (خرید) به نفع دو برابر شده و نسبت حجم خرید به ۰.۴۰ نزدیک می‌شود.

از منظر بازار مشتقات، هیچ نشانه ای از تقاضا از طریق فروش کوتاه مدت وجود ندارد و شاخص های اهرمی نشان می دهد که گاوها از اهرم بیش از حد استفاده نمی کنند. در نهایت، این شانس به نفع کسانی است که شرط بندی می کنند که مقاومت ۱.۱۳ تریلیون دلاری ارزش بازار شکسته خواهد شد و فضایی برای سودهای بیشتر ایجاد می کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا