اخبار ارز دیجیتال

با افزایش قیمت بیت کوین به ۱۹.۵ هزار دلار، تحلیلگران باید بررسی کنند که قیمت بیت کوین به کجا می رسد.

قیمت بیت کوین به سرعت به سمت سطح بسیار مهم ۲۰۰۰۰ دلار در حال افزایش است و تحلیلگران حدس می زنند که به کجا خواهد رسید.

بیت کوین (BTC) پس از رسیدن به بالاترین قیمت سالانه ۱۹۵۰۱ دلار در ۱۳ ژانویه به کجا می رسد؟

بیت کوین در حال حاضر پس از برداشت مثبت از گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و به دنبال افزایش قوی در بازارهای رمزنگاری، شاهد حرکت صعودی فزاینده ای است.

رالی اخیر بیت کوین باعث افزایش سطح حجم و تعامل اجتماعی بیشتر در مورد اینکه آیا قیمت در حالت شکست در حالت تقلبی است یا خیر، ایجاد کرده است.

آیا بازار خرس بیت کوین به پایان رسیده است؟

در حالی که بازار نسبت به هفته گذشته هنوز از نظر فنی در بازار نزولی قرار دارد، احساسات سرمایه گذاران بهبود یافته است. بر اساس شاخص ترس و طمع، یک شاخص خاص برای ارزهای دیجیتال که احساسات را با استفاده از پنج منبع وزنی اندازه گیری می کند، تمایل سرمایه گذاران نسبت به بازار به بالاترین حد ماهانه رسید.

شاخص ترس و طمع بیت کوین منبع: alternative.me

قیمت بیت کوین در حال حاضر به سطح مهم روانشناختی ۲۰۰۰۰ دلار نزدیک شده است و بسیاری از تحلیلگران و معامله گران نظرات خود را در مورد اینکه قیمت بیت کوین ممکن است در آینده قرار گیرد بیان می کنند.

بیایید برخی از این دیدگاه ها را بررسی کنیم.

حجم معاملات بیت کوین همچنان یک نگرانی است

قیمت بیت کوین هنوز نسبت به سطوح قبل از FTX بهبود نیافته است، اما در ۱۳ ژانویه برای اولین بار از ۸ نوامبر ۲۰۲۲ به بالای ۱۹۵۰۱ دلار رسید. روند صعودی فعلی را می توان حفظ کرد.

بر اساس تجزیه و تحلیل Glassnode،

روند صعودی جدیدی که از اول ژانویه شروع شد، بیت کوین را به سطح ۱۸.۶ تا ۱۸.۹ دلار رسانده است، اما برای به دست آوردن یک کانال تجاری جدید بین ۱۹ تا ۲۱،۰۰۰ دلار، ۱۰۰۰۰ دلار طول می کشد. این قیمت باید به ۹۰۰۰ دلار برسد. از آنجایی که بیت کوین با یک بحران میان مدت مواجه است. روند نزولی، ما انتظار مقاومت در اطراف این سطوح را داریم. اگر قیمت نتواند از خط روند خارج شود، انتظار می رود که ۱۶-۱۶ A به منطقه ۱۷۰۰۰ دلار بازگردد.

قیمت بیت کوین نسبت به حجم.منبع: Glassnode

فقدان حجم معاملات در حدود ۱۸۰۰۰ دلار نشان دهنده ضعف فعلی فعالیت صرافی متمرکز و زنجیره ای (CEX) است. به نظر می رسد حداکثر حجم و فعالیت کلی حدود ۱۶۰۰۰ دلار باشد که نشان دهنده قیمت پایین تر از محدوده قیمت فعلی است. با حجم کمتری از سطوح اطراف بالای ۲۰۰۰۰ دلار، افزایش بیت کوین ممکن است به ۲۰۰۰۰ دلار محدود شود.

آیا این فقط یک رالی بازار نزولی است؟

بیت کوین هنوز با بادهای مخالف روبرو است، از جمله اخراج گسترده صرافی ها در یک اقتصاد کلان فشرده، مسائل حقوقی با Gemini و Genesis، و احتمال ایجاد یک کمیته فرعی متمرکز بر رمزنگاری در مجلس نمایندگان ایالات متحده. من اینجا هستم.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) در حال حاضر نشان می دهد که بیت کوین بیش از حد خریداری شده است. بر اساس تجزیه و تحلیل RSI، در صورت اصلاح قیمت، یک روند نزولی شدید ممکن است شکل بگیرد.

بیت کوین RSI منبع: Trading View

بازارهای کلان نیز در سطوح مقاومت کلیدی قرار دارند. شاخص دلار آمریکا (DXY) در پشتوانه اصلی قرار دارد و دارایی‌های پرخطری مانند بیت‌کوین می‌توانند در صورت بهبود شاخص شروع به فروش کنند. بیت کوین به ارتباط خود با سهام ادامه می دهد و شاخص آتی SPX Mini نیز نشانه هایی از کاهش را نشان می دهد.

TraderSZ توضیح می دهد:

همانطور که توسط TraderSZ پیشنهاد شده است، ممکن است رسیدن به سطوح بالاتر برای BTC دشوار باشد زیرا سرمایه گذاران بیت کوین سودآور هستند.

تحلیل تاریخی پایین بیت کوین جدید را نشان می دهد

بیت کوین در حال حاضر زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای خود معامله می شود و به گفته تحلیلگر مستقل بازار Rekt Capital، داده های تاریخی نشان می دهد که قیمت بیت کوین ممکن است در حال حاضر به پایین ترین حد خود رسیده باشد. از لحاظ تاریخی، سطح “صلیب مرگ” به پایین ۲۳۵۰۰ دلار رسیده است.

هیچ معامله گر یا تحلیلگر فنی برای پیش بینی دقیق مدت زمان دوام یک بازار گاوی یا خرسی شناخته نشده است، اما تحلیلگر مستقل بازار Horn Hairs با استناد به داده های تاریخی سال ۲۰۱۵ گفت که بیت کوین به بالاترین سطح خود رسیده است. ما زمان لازم برای به روز رسانی را تخمین زدیم. ارزش.

بازار گاوی ۲۰۱۵-۲۰۱۷ ۱۰۶۴ روز به طول انجامید که با بازار صعودی ۲۰۱۸-۲۰۲۱ مطابقت داشت که همین تعداد روز ادامه داشت. اگر معامله‌گران بازار نزولی سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ و ۲۰۲۱ را با بازار فعلی هماهنگ کنند، ۱۰۰۱ روز طول می‌کشد تا بیت‌کوین به بالاترین حد خود برسد.

با وجود وضعیت فعلی و قدرت شکست قیمت فعلی، بیت کوین ثابت کرده است که بسیاری از تحلیلگران فنی در گذشته اشتباه می کنند. معامله گران ریسک گریز ممکن است توجه به افزایش حجم معاملات با قیمت های بالاتر را به عنوان شاخصی برای بازگشت بیت کوین به بازار صعودی در نظر بگیرند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Kyle White

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا