اخبار ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت کوین ماینرهای بیت کوین به کمک نیاز دارند

شکست طولانی بیت کوین بالای 22000 دلار فشار بر حاشیه سود بسیار ناچیز استخراج کنندگان بیت کوین را کاهش می دهد.

استخراج بیت کوین بر تراکنش های شبکه و قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد. در طول بازار صعودی سال 2021، برخی از عملیات های ماینینگ منابع مالی بیت کوین ASIC و ذخایر بیت کوین را تامین کردند.

ماینرها ASIC ها را با حق بیمه های هنگفت پیش سفارش دادند و برخی حتی برای جمع آوری سرمایه اقدام به IPO کردند.

ماینرها در وضعیت بدی قرار دارند زیرا بازار کریپتوها نزولی شده و نقدینگی در این بخش ضبط شده است، ماینرهایی که نمی توانند بدهی خود را پرداخت کنند، ذخایر بیت کوین خود را نزدیک به انتهای بازار می فروشند یا اعلام ورشکستگی می کنند. من مجبور شدم

ورشکستگی قابل توجه استخراج بیت کوین در سال 2022 از Core Scientific است که اعلام ورشکستگی کرده است، اما عملکرد BTC در اوایل سال 2023 نشان می دهد که تسلیم شدن تا حد زیادی پشت سر ماست.

علیرغم قدرت بازار نزولی فعلی، چند معدنچی توانستند تولید خود را در طول سال 2022 افزایش دهند. داده های زنجیره ای نشان می دهد که انباشت ماینرهای بیت کوین در دسامبر 2022 شروع به افزایش کرد و به نظر می رسد این حرکت تا سال 2023 ادامه داشته باشد.

افزایش بیت کوین به 22000 دلار باعث بهبود حاشیه برای ماینرها می شود

رشد بیت کوین در سال 2023، زمانی که قیمت بیت کوین در 20 ژانویه به بالاترین حد سالانه 22153 دلار رسید، طی هفت روز 17 درصد افزایش یافت و سهم قابل توجهی در کسب و کار استخراج بیت کوین داشت.

افزایش قیمت بیت کوین و قیمت هش شبکه به استخراج کنندگان بیت کوین کمک می کند تا ترازهای مثبت خالص را در پایان سال 2022 حفظ کنند و ثبات کسب و کار را بهبود بخشند. علاوه بر این، ماینرهای بیت کوین در حال حاضر عمدتاً سودآور هستند.

فروش و استخراج بیت کوین برای استخراج کنندگان عمومی.منبع: شاخص هشرات

در حالی که ماینرهای بیشتری در حال بازگشت به دکل های استخراج بیت کوین هستند، مشکل در حال افزایش است که می تواند مانع از افزایش قیمت در آینده شود. با بهبود شرایط، آیا ماینرهای بیت کوین به انباشته شدن ادامه می دهند یا به روند فروش خود ادامه می دهند؟

Jalan Melerud، تحلیلگر استخراج بیت کوین در Luxor Mining، با نگاهی به سال 2022، گفت:

از ژانویه تا نوامبر، ماینرهای عمومی 51180 بیت کوین تخلیه و 47284 بیت کوین تولید کردند.

معیاری که ارزش بازار استخراج یا قدرت محاسباتی را اندازه گیری می کند، قیمت هش بیت کوین بینشی از سودآوری کسب و کار استخراج بیت کوین ارائه می دهد.

از 1 ژانویه 2023، قیمت هش در 19 ژانویه بیش از 20 درصد افزایش یافته است. سود استخراج بیت کوین از 0.06 دلار به ازای هر تراهش در روز (TH/d) به 0.07874 TH/d افزایش یافت و از افزایش قیمت بیت کوین بهره مند شد. Hashprice از اوایل اکتبر 2022 شاهد سطوح اخیر نبوده است.

قیمت هش بیت کوینمنبع: شاخص هشرات

سودآوری ماینینگ بیت کوین از اوایل سال 2023 بهبود یافته است، اما صنعت همچنان با دوران سختی روبرو است. نیکو اسمید، یکی از بنیانگذاران Digital Mining Solutions، گفت:

“افزایش اخیر در قیمت هش مثبت بوده است، اما بسیاری از ماینرها هنوز با حاشیه کم کار می کنند. یک سال پیش، قیمت هش 0.22 دلار در هر روز در روز بود. شرایط اقتصادی برای استخراج هنوز سخت است.”

ماینرهای بیت کوین هنوز اکثر بیت کوین استخراج شده را می فروشند

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین از قیمت‌های بالاتر سود می‌برند و داده‌ها نشان می‌دهد که بسیاری به فروش پاداش‌ها ادامه می‌دهند.

موقعیت ها و درآمدهای ماینر بیت کوین منبع: CryptoQuant

قوی ترین عملیات ماینینگ در واقع بدهی و توسعه را محدود کرده است یا از استراتژی معقولی برای فروش بیت کوین در حین کسب سود استفاده می کند. آنتونی پاور، تحلیلگر استخراج بیت کوین در Compass Mining، از داده های خود گزارش شده برای ایجاد فهرستی از ذخایر ماینرها در آغاز و پایان سال استفاده کرد.

Marathon Digital، دارنده برتر شرکت های استخراج بیت کوین فهرست شده، تا پایان دسامبر 2022، 8133 بیت کوین در اختیار داشت. این شرکت قصد دارد سودآوری Hashprice را برای افزایش تولید افزایش دهد تا مزیت خود را بیشتر کند.

دشواری استخراج می تواند مانع از سود آینده شود

شاخص دشواری ماینینگ در 16 ژانویه به میزان 10.26 درصد به سمت بالا بازنگری شد، زیرا ماینرهای بیشتری بیت کوین ریگ های بیت کوین خود را دوباره فعال کردند. سختی بیت کوین نشان دهنده زمان و هزینه استخراج بیت کوین برای دریافت پاداش است. این تعدیل بزرگترین تغییر از اکتبر 2022 است و افزایش سختی باعث می شود که استخراج کنندگان بیت کوین از طریق مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) پاداش دریافت کنند.

دشواری استخراج بیت کوینمنبع: شاخص هشرات

رویداد آینده نصف کردن بیت کوین در سال 2024 استخراج بیت کوین را برای ماینرها دشوارتر و به طور بالقوه گران تر خواهد کرد و بر حاشیه های در حال حاضر ضعیف تاکید بیشتری خواهد داشت. از جنبه مثبت، پس از رویداد نیمه نهایی سال 2019، BTC در سال گذشته 300 درصد افزایش یافت.

معدنچیان اکنون پس از یک سال سخت کمی آرامش را نشان می دهند، اما ممکن است راه سختی در پیش داشته باشند. به نظر می رسد که عملیات تجاری در حال بهبود است زیرا ماینرهای بیت کوین بیت کوین هایی را که در اختیار دارند برای سود به جای بدهی می فروشند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Kyle White

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا