اخبار ارز دیجیتال

با آماده شدن معامله گران برای چاپ CPI این هفته، قیمت بیت کوین به 29.4 هزار دلار افزایش یافت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

افزایش قیمت بیت کوین به 29,400 دلار در حالی است که گزارش مهم CPI در 12 آوریل منتشر شد و معامله گران در حال بحث در مورد اینکه آیا فدرال رزرو تغییر خواهد کرد یا خیر.

بیت کوین (BTC) در 10 آوریل به بالاترین حد در 10 ماه گذشته رسید. معامله گران منتظر گزارش شاخص قیمت مصرف کننده این هفته در 12 آوریل هستند تا بینش بیشتری از مبارزه فدرال رزرو با تورم چسبنده به دست آورند. اگر این گزارش به کاهش تورم اشاره کند، می تواند کاتالیزور احتمالی بعدی برای افزایش بیشتر بیت کوین باشد.

در 10 آوریل، بیت کوین پس از یک تعطیلات آخر هفته آرام عید پاک، 3.37 درصد به بالای 29300 دلار رسید. جالب اینجاست که رشد روزانه بیت کوین همراه با کاهش سهام ایالات متحده بود. این یک جداسازی نادر است که ویژگی های کاهش ریسک بیت کوین را برجسته می کند.

بازده سال به روز BTC/USD و شاخص های سهام ایالات متحده.منبع: Trading View

دینامیک قبل از CPI ممکن است در حال اجرا باشد

اداره آمار کار اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) مارس را در 12 آوریل منتشر خواهد کرد و انتظار دارد تورم از 6.0 درصد در مدت مشابه سال گذشته به 5.1 درصد کاهش یابد.

کاهش سرعت در شاخص اصلی قیمت مصرف کننده، این احتمال را افزایش می دهد که فدرال رزرو به سمتی معکوس تر تغییر کند. برعکس، عوامل تورمی مداوم ممکن است باعث شود معامله گران برای افزایش بیشتر نرخ در ماه می شرط بندی کنند.

افزایش بیت کوین به بالای 29000 دلار نشان می دهد که معامله گران کریپتو با تورم کمتری قیمت گذاری می کنند که می تواند منجر به چرخش احتمالی فدرال رزرو شود.

با این وجود، شاخص دلار آمریکا (DXY)، که قدرت دلار آمریکا را در برابر سبدی از ارزهای خارجی اصلی دنبال می‌کند، در 10 آوریل 0.7 درصد افزایش یافت.

نمودار روزانه DXY.منبع: Trading View

بر اساس گزارش CME Fed Watch Tool، در واقع، بازار احتمال 70 درصدی را برای افزایش 25 واحد پایه در نشست ماه مه فدرال رزرو می بیند. این می تواند به دلیل بازار کار فشرده باشد که به فدرال رزرو کمک می کند تا نرخ های وام را در آینده افزایش دهد.

آیا بیت کوین در ماه آوریل به 30000 دلار می رسد؟

از منظر بنیادی، به نظر می رسد بیت کوین زودتر از FOMC فدرال رزرو به 30000 دلار برسد.

مطالب مرتبط: CPI باعث “قتل عام” دلار می شود – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

از سوی دیگر، از دیدگاه تحلیل تکنیکال، بیت کوین باید بالاتر از محدوده مقاومت هفتگی تعریف شده بین 29500 تا 32000 دلار بسته شود تا به سمت 40000 دلار حرکت کند.

نمودار هفتگی BTC/USD.منبع: Trading View

این محدوده به عنوان پشتیبانی برای جلسات دسامبر 2020 تا فوریه 2021، مه 2021 تا ژوئیه 2021 و ژانویه 2022 تا مارس 2022 خدمت می کرد.

در صورت عقب نشینی از محدوده فوق، قیمت بیت کوین به سمت میانگین متحرک نمایی 50 هفته ای (EMA 50 هفته ای، موج قرمز) و میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA 200 هفته ای) نزدیک به 25250 دلار حرکت می کند. خطر کاهش شدید ؛ موج آبی) نزدیک به 25000 دلار.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا