🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به ۱۹۰۰۰ دلار افزایش می یابد، اما تحلیلگران می گویند که ممکن است در مرحله بعدی آزمایش مجدد ۱۷.۳۰۰۰ دلار انجام شود.

قیمت بیت کوین نزدیک به ۱۹۰۰۰ دلار از سال گذشته به بالاترین حد خود رسیده است زیرا معامله گران حرفه ای از اهرم برای به حرکت درآوردن پمپ استفاده می کنند، اما داده های مشتقات نشان می دهد که چرا قیمت BTC با انجام ۱۷۳۰۰ دلار دوباره آزمایش می کند.

قیمت بیت کوین (BTC) طی ۱۳ روز گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است، که طی آن شرط‌بندی‌های نزولی معامله‌گران در معاملات آتی بیت‌کوین در مقایسه با بازار صعودی، بیش از ۵۳۰ میلیون دلار نقد شده است.

پس از صعود به ۱۹۰۰۰ دلار در ۱۲ ژانویه، بیت کوین به بالاترین سطح خود از زمان سقوط صرافی FTX در ۸ نوامبر رسید. این حرکت عمدتاً ناشی از انتظارات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در دسامبر بود که با اجماع ۶.۵ درصد مطابقت داشت. در طول سال – نشان می دهد که فشار تورمی احتمالاً در ژوئن به ۹ درصد رسیده است.

علاوه بر این، در ۱۱ ژانویه، اندی دیتدریک، وکیل FTX گفت که ۵ میلیارد دلار پول نقد و ارزهای دیجیتال نقدی بازیابی شده است. دیتریش در صحبت با یک قاضی ورشکستگی ایالات متحده در ۱۱ ژانویه در دلاور گفت که این شرکت قصد دارد ۴.۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری غیراستراتژیک بفروشد.

برای درک اینکه آیا معامله گران حرفه ای از افزایش بیت کوین به ۱۹۰۰۰ دلار هیجان زده هستند، بیایید نگاهی به اندیکاتور مشتقات بیندازیم.

با افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۱۸۳۰۰ دلار، استفاده از حاشیه افزایش یافت

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای ارائه می دهند. مارجین برای برخی از سرمایه گذاران مفید است زیرا به آنها اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را برای افزایش موقعیت خود وام بگیرند.

به عنوان مثال، می توانید با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین تنها می توانند ارز دیجیتال را کوتاه کنند زیرا شرط می بندند که قیمت کاهش یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه همیشه یکسان نیست.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا افزایش قابل توجهی در نسبت های مارجین وام برای معامله گران OKX را در ۱۱ ژانویه نشان می دهد، که نشان می دهد معامله گران حرفه ای با افزایش قیمت بیت کوین به سمت ۱۸۳۰۰ دلار، مدت زمان طولانی اهرمی را اضافه کردند.

مهمتر از آن، اصلاح ۲ درصدی بعدی در ۱۲ ژانویه که بیت کوین را به پایین ترین سطح ۱۷۹۲۰ دلار رساند، نشان دهنده یک معکوس کامل حاشیه بود.

اکنون در ۲۱ سالگی، این معیار به شدت به نفع استبل کوین استقراض است، که نشان می دهد خرس ها در مورد باز کردن مارجین شورت در بیت کوین مطمئن نیستند.

معامله گران آتی افزایش قیمت بیت کوین را نادیده گرفتند

شاخص بلند مدت به کوتاه، عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازارهای حاشیه تاثیر گذاشته باشد، حذف می کند. علاوه بر این، ما داده‌هایی را از موقعیت‌های قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه مشتریان مبادله جمع‌آوری می‌کنیم تا اطلاعات بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه کنیم.

خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق نظارت کنند، زیرا گاهاً اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: Coinglass

با وجود شکستن مقاومت ۱۸۰۰۰ دلاری بیت کوین، معامله گران حرفه ای اهرم موقعیت های خرید خود را تغییر نداده اند.

برای مثال، نسبت معامله‌گران بایننس از ۹ ژانویه تا ۱۲ ژانویه در ۱.۰۸ ثابت بود. در همین حال، معامله گران برتر Huobi با حرکت این اندیکاتور از ۱.۰۹ به ۰.۹۱ فعلی، مدت زمان طولانی اهرمی خود را کاهش دادند. در نهایت، صرافی کریپتو OKX شاهد افزایش اندکی در پشتیبانی طولانی به کوتاه بود و از ۰.۹۵ در ۹ ژانویه به ۰.۹۷ امروز رسید.

معامله‌گرانی که از قراردادهای آتی استفاده می‌کنند، علیرغم افزایش قیمت، به اندازه کافی برای اضافه کردن موقعیت‌های اهرمی صعودی اطمینان نداشتند.

مرتبط: ۱۳ درصد از عرضه بیت کوین سودآور است زیرا بیت کوین انباشت “انبوه” را مشاهده می کند

قیمت بیت کوین ممکن است ۱۷۳۰۰ دلار دوباره آزمایش شود

داده های مارجین نشان می دهد که از اهرم قابل توجهی برای بالا بردن بیت کوین به بالای ۱۸۰۰۰ دلار استفاده شده است، اما نشان می دهد که این وضعیت فقط موقتی است. معامله گران حرفه ای اهرم خود را پس از رویداد کاهش دادند زیرا مارجین بیشتری را سپرده گذاری کردند. به طور خلاصه، این اندیکاتور بسیار سالم به نظر می رسد زیرا نشان می دهد که بازار حاشیه بیش از حد خرید نیست.

برای معامله‌گران برتر، فقدان تقاضا برای بلندمدت اهرمی با استفاده از قراردادهای آتی تا حدودی نگران‌کننده است، اما فضایی را برای قدرت خرید بیشتر باقی می‌گذارد.

از منظر مشتقات، حتی زمانی که بیت‌کوین ۱۷۳۰۰ دلار را مجدداً آزمایش می‌کند، گاوها باید نگران باشند زیرا شاخص‌های مشتقات تقاضای کمی از فروش کوتاه مدت را نشان می‌دهند و هیچ اهرمی بیش از حد از خرید وجود ندارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا