اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به ۲۷۰۰۰ دلار می رسد، اما داده های بازار بازیابی سریع را تایید نمی کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت بیت کوین به سرعت از نوسانات پایین این هفته بهبود یافت، اما داده های مشتقات نشان می دهد که راه دشواری در پیش است.

بیت کوین (BTC) ممکن است با بازیابی سریع از سطح حمایت ۲۵۵۰۰ دلاری در ۶ ژوئن قدرت خود را نشان داده باشد، اما این بدان معنا نیست که خروج از ۲۷۵۰۰ دلار آسان خواهد بود.

پس از ورشکستگی FTX در نوامبر ۲۰۲۲، سرمایه گذاران همچنان انتظار بررسی نظارتی بیشتری دارند، از جمله شکایت های اخیر علیه Coinbase و Binance.

در مجموع، هشت اقدام اجرایی مرتبط با ارزهای دیجیتال توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در شش ماه گذشته انجام شده است. برخی از تحلیلگران پیشنهاد کرده اند که SEC ممکن است در تلاش باشد تا با اقدامی علیه دو صرافی بزرگ، شکست خود در سرکوب FTX را جبران کند.

علاوه بر این، در مقیاس وسیع‌تر، سرمایه‌گذاران نگران یک رکود جهانی قریب‌الوقوع هستند که افزایش دارایی‌های ریسک‌پذیر مانند سهام، ارزهای دیجیتال و بازارهای نوظهور را محدود می‌کند.

بر اساس برآوردهای تجدیدنظر شده یورواستات در ۸ ژوئن، منطقه یورو در سه ماهه اول سال جاری وارد رکود شد. یک اقتصاد ضعیف می تواند توانایی بانک مرکزی اروپا را برای افزایش بیشتر نرخ بهره برای مبارزه با تورم محدود کند.

میلیاردر ری دالیو، بنیانگذار Bridgewater Associates، گفت که با افزایش نرخ بهره واقعی، تورم در ایالات متحده همچنان بالاست. دالیو نسبت به پیشنهاد بدهی بیش از حد در میان کمبود خریداران هشدار داد، که به ویژه نگران کننده است زیرا دولت ایالات متحده پس از رسیدن به سقف بدهی در تلاش برای جمع آوری سرمایه است.

آمارهای اقتصاد کلان اخیر عمدتاً منفی بوده است، به ویژه از زمانی که چین در ۶ ژوئن اعلام کرد که واردات این کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۵ درصد کاهش یافته است. علاوه بر این، ژاپن در ۷ ژوئن اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور نسبت به سه ماهه قبل ۰.۳۰ درصد کاهش یافته است.

برای دریافت ایده بهتر از جایگاه معامله گران حرفه ای در یک محیط ضعیف جهانی، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقات بیت کوین بیندازیم.

حاشیه ها و آتی بیت کوین از حرکت صعودی پشتیبانی می کند

بازارهای مارجین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را قرض کنند تا از موقعیت خود استفاده کنند و به آنها بینشی از جایگاه معامله گران حرفه ای بدهد.

به عنوان مثال، OKX یک شاخص وام حاشیه بر اساس نسبت stablecoin/BTC ارائه می دهد. معامله گران می توانند با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهند. از طرف دیگر وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند روی کاهش قیمت ارز دیجیتال شرط بندی کنند.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت اعتبار معامله گران OKX در ۵ ژوئن پس از سقوط ۷ درصدی بیت کوین به ۲۵۵۰۰ دلار افزایش یافت. این معامله گران احتمالاً غافلگیر شدند زیرا این اندیکاتور به حمایت خیره کننده ۶۲ رسید که بسیار غیرعادی و ناپایدار است.

نسبت مارجین وام OKX در ۶ ژوئن به ۳۴ تعدیل شد، زیرا بلندمدت های اهرمی مجبور به کاهش قرار گرفتن در معرض آنها و احتمال سپرده شدن حاشیه بیشتر بودند.

سرمایه گذاران همچنین باید شاخص های بلند مدت به کوتاه در معاملات آتی بیت کوین را تجزیه و تحلیل کنند تا عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازارهای حاشیه تاثیر گذاشته باشد، رد کنند.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: شیشه سکه

گاهی اوقات اختلافات روش شناختی بین مبادلات وجود دارد، بنابراین خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق زیر نظر داشته باشند.

هر دو معامله گران OKX و Binance نسبت های طولانی به کوتاه خود را از ۷ ژوئن به ۸ ژوئن کاهش دادند که نشان دهنده عدم اطمینان است. به طور دقیق تر، نسبت معامله گران برتر OKX در ۷ ژوئن به ۱.۰۸ رسید و در ۸ ژوئن به ۰.۷۸ کاهش یافت. در همین حال، در صرافی ارز دیجیتال Binance، نسبت بلند مدت به کوتاه مدت در ۸ ژوئن از ۱.۳۵ روز قبل به ۱.۲۹ کاهش یافت.

مربوط: سرکوب SEC در صرافی ها، بازگشت بیت کوین را کند می کند و شانس افت قیمت BTC را افزایش می دهد

به طور کلی، به نظر می رسد که گاوهای بیت کوین به دلیل بدتر شدن محیط نظارتی کریپتو و بحران اقتصادی جهانی در وضعیت بدی قرار دارند.

بازار مشتقات بیت کوین نشان می دهد که بعید است قیمت بیت کوین در کوتاه مدت تا میان مدت به بالای ۲۷۵۰۰ دلار برسد. به عبارت دیگر، ساختار بازار بیت کوین نزولی است، بنابراین آزمایش مجدد حمایت ۲۵۵۰۰ دلاری محتمل ترین نتیجه است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا