اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین بیشتر از رویدادهای کلان با توسعه FTX مرتبط است: مطالعه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تورم بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد، اما محققان از انعطاف پذیری بیت کوین در برابر سایر عوامل کلان اقتصادی گیج شده اند.

بر اساس این مطالعه، سقوط FTX و تحولات مرتبط با آن نسبت به رویدادهای کلان اقتصادی مانند افزایش نرخ در افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین (BTC) در طول سه ماهه چهارم موثرتر بود.

سامی کاساب و کریس کولار، تحلیلگران تحقیقاتی مساری، در گزارش “وضعیت بیت کوین Q4 2022” خود که در ۱۰ فوریه منتشر شد، دریافتند که سقوط صرافی باعث شد قیمت بیت کوین تا ۲۵ درصد پایین بیاید.

این گزارش تاکید می کند که تغییرات در نرخ وجوه فدرال تاثیر بسیار کمتری بر قیمت بیت کوین دارد، حتی پس از ۷۵ و ۵۰ امتیاز پایه سود.

وی همچنین به افزایش ۲ درصدی کیف پول‌های فعال در مقایسه با سه ماهه قبل اشاره کرد، زیرا بیت کوین در این دوره از صرافی‌های متمرکز به کیف پول‌های خود مدیریتی منتقل شد.

یک مقاله تحقیقاتی از بانک فدرال رزرو نیویورک در اوایل این هفته به نتیجه مشابهی رسید.

مقاله ۸ فوریه به ارتباط بین اخبار اقتصاد کلان و قیمت بیت کوین پرداخت و دریافت که تورم تنها متغیری است که تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین دارد.

نویسندگان مقاله، تحلیلگران پژوهشی، جانلوکا بنیگو و کارلو روزا، داده‌هایی را جمع‌آوری کردند که تأثیر اخبار اقتصاد کلان بر طبقات مختلف دارایی را از ژانویه ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۲۲ بررسی کردند.

تعدادی از مقوله‌های اخبار اقتصاد کلان از جمله تورم، اقتصاد واقعی، اخبار سیاست پولی و شاخص‌های آینده‌نگر در این مطالعه در نظر گرفته شد.

مربوط: قیمت بیت کوین در میان هشدارهایی مبنی بر اینکه ضرر ۲۲.۵ هزار دلاری به معنای افت جدید است، به پایین ترین حد دو هفته اخیر رسید

نویسندگان از یافته های خود ابراز شگفتی کردند و نتیجه گرفتند:

“نتیجه کلیدی این است که برخلاف سایر کلاس های دارایی ایالات متحده، بیت کوین متعامد به اخبار مالی و کلان اقتصادی است. این قطع ارتباط گیج کننده است زیرا حتی اگر به عنوان دارایی تفسیر شود، در اصل باید بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.”

بر اساس گزارش یاهو فایننس، علیرغم اینکه فدرال رزرو ایالات متحده همچنان نرخ ها را با سرعتی بی سابقه افزایش می دهد، بیت کوین در آغاز سال ۲۰۲۳ بسیار خوب است و از ۱۶۵۵۷ دلار به ۲۱۸۸۸ دلار یک سوم سقوط می کند.نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا