اخبار ارز دیجیتال

خطرات انحلال قیمت بیت کوین با تلاش BTC برای بازگرداندن 18000 دلار افزایش می یابد.

معامله گران اهرمی با حاشیه طولانی در حال بازی با سیب زمینی داغ هستند و ممکن است دیر یا زود در حالی که بیت کوین با قیمت 17000 دلار مبارزه می کند، سوخته شوند.

قیمت بیت کوین (BTC) در 9 دسامبر پس از گزارش نوامبر در مورد قیمت های تولیدکننده ایالات متحده نشان داد که نسبت به سال 2021 افزایش 7.4 درصدی داشته است، واکنش متفاوتی نشان داد. داده‌ها حاکی از آن است که هزینه‌های عمده‌فروشی همچنان افزایش می‌یابد و تورم می‌تواند بیشتر از آنچه سرمایه‌گذاران قبلاً تصور می‌کردند دوام بیاورد قیمت نفت خام نیز همچنان در رادار سرمایه‌گذاران است، با کاهش WTI نفت به 12 و در 8 مارس به 71.10 دلار به پایین‌ترین حد سالانه رسید.

شاخص دلار آمریکا (DXY)، که قدرت دلار را در برابر سبدی از ارزهای برتر نشان می‌دهد، قبل از معامله در 104.10، در 4 دسامبر، در سطح 104.50 قرار داشت که پایین‌ترین سطح پنج ماهه است. توانایی فدرال رزرو برای کنترل تورم بدون ایجاد رکود بزرگ.

تریدر گاتسارئون خاطرنشان کرد که فعالیت‌های متلاطم منجر به انحلال لانگ و شورت در اهرم قبل از شکست موقتی پایین‌تر از 17050 دلار شد.

بر اساس تحلیل ها، رکود در علاقه باز در قراردادهای آتی نشان دهنده اعتماد پایین خرس ها است.

ابهامات نظارتی ممکن است نقشی کلیدی در محدود کردن افزایش بیت کوین داشته باشد. دستورالعمل جدیدی صادر کرد که ممکن است فاش کند

بخش مالی شرکت SEC گفته است که بحران اخیر در صنعت کریپتوکارنسی “آشفتگی گسترده ای را ایجاد کرده است” و شرکت های آمریکایی را بر آن داشته تا بپرسند که آیا این رویدادها می تواند بر تجارت آنها تحت قانون اوراق بهادار فدرال تأثیر بگذارد یا خیر.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

مارجین بیت کوین با افزایش چشمگیر مواجه شد

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای برای کمک به سرمایه گذاران برای افزایش موقعیت خود با استقراض ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

به عنوان مثال، شما می توانید با قرض گرفتن استیبل کوین و خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین تنها می توانند ارز دیجیتال را کوتاه کنند زیرا شرط می بندند که قیمت کاهش یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه همیشه یکسان نیست.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت وام حاشیه معامله گران OKX از 4 دسامبر تا 9 دسامبر افزایش یافته است، حتی پس از تلاش های ناموفق مکرر برای شکستن مقاومت 17,300 دلاری.

اکنون در 35 سالگی، این متریک به شدت به نفع استیبل کوین استقراض است، که نشان می‌دهد شرکت‌های کوتاه در ایجاد موقعیت‌های اهرمی نزولی مطمئن نیستند.

معامله گران اختیار معامله ریسک گریز هستند

معامله گران باید بازار گزینه ها را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا بیت کوین در نهایت تسلیم جریان اخبار نزولی می شود یا خیر. انحراف دلتا 25 درصد نشانه آن است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

این شاخص گزینه‌های تماس مشابه (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس رایج باشد، مثبت است زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بیشتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

به عبارت دیگر، اگر معامله گران از سقوط قیمت بیت کوین بترسند، اندیکاتور انحراف از 10 درصد فراتر خواهد رفت. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی 10 درصدی است.

بیت کوین 60 روز گزینه 25% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

همانطور که در بالا می بینید، بهبود 25 درصدی در شیب دلتا بین 4 دسامبر و 9 دسامبر نشان می دهد که معامله گران آپشن نسبت به کاهش غیرمنتظره قیمت ریسک کمتری دارند. با این حال، انحراف دلتای کنونی 15 درصد نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران همچنان می‌ترسند، زیرا بازارسازان به خوبی در پیشنهادات محافظتی نزولی خود لحاظ نشده‌اند.

مربوط: تنظیم کننده های ایالات متحده به دنبال بازخورد در مورد تأثیر DeFi بر جرایم مالی هستند – Finance Redefined

از یک طرف، به نظر می رسد که علاقه باز افزایش نیافته است زیرا بیت کوین پایین ترین سطح روزانه خود را در 9 دسامبر آزمایش کرد. با این حال، استفاده بیش از حد از حاشیه نشان می دهد که خریداران ممکن است مجبور به کاهش موقعیت در طول رکود غیرمنتظره شوند.

هر چه بیشتر طول بکشد تا بیت کوین دوباره 18000 دلار را به دست آورد، ریسک طولانی تر بودن حاشیه اهرمی بیشتر است. بازارهای سنتی همچنان نقش کلیدی در تعیین روند بازی می کنند، بنابراین آزمایش مجدد تا 16000 دلار محتمل است. این احتمال را نمی توان رد کرد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا