اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین در حال کاهش است، اما داده ها ۳۰۰۰۰ دلار و بالاتر از آن مسیر کمترین مقاومت را نشان می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

حتی با اصلاح قیمت به ۲۹۰۰۰ دلار، برخی از شاخص های قیمت بیت کوین نشان می دهد که معامله گران روی یک رالی سریع شرط بندی می کنند.

در ۲۴ ژوئیه، بیت کوین (BTC) یک سقوط ناگهانی را تجربه کرد و در این حرکت به ۲۹۰۰۰ دلار سقوط کرد، که اکنون گمان می رود به دلیل احتمال نقدینگی صاحبان اصلی بیت کوین موقعیت های خود باشد.

در میان سقوط و عدم اطمینان بازار، سه شاخص اصلی معاملات بیت کوین صعودی هستند و نشان می دهد معامله گران حرفه ای اهرم طولانی مدت خود را از طریق استفاده از مارجین یا مشتقات کاهش نمی دهند.

شرکت تجزیه و تحلیل Glassnode گزارش داد که ورود نهنگ ها به صرافی ها افزایش یافته است و به ۴۱٪ از کل رسیده است که بالاترین سطح در بیش از سه سال گذشته است. این فروش اجباری نهنگ سرمایه گذاران را نگران کرده است، به ویژه با توجه به اینکه هیچ رویداد منفی مهمی در ماه گذشته روی بیت کوین تأثیر نداشته است.

به طور خاص، شکایت های جاری توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه صرافی های اصلی Binance و Coinbase باعث نگرانی زیادی شده است. با این حال، هیچ تحول عمده ای در این موارد رخ نداده است و سال ها طول می کشد تا حل شود.

سقوط قیمت بیت کوین ممکن است به بازگشت دلار آمریکا مرتبط باشد

علیرغم نوسانات تاریخی، سقوط بیت کوین پس از معامله در محدوده محدود روزانه ۵.۷ درصد به مدت ۳۳ روز متوالی، شدیدتر شده است. این حرکت با افزایش ۰.۴ درصدی S&P 500، افزایش ۲.۴ درصدی نفت خام و جهش ۲.۲ درصدی شاخص بورس اوراق بهادار ام‌اس‌سی‌آی چین برجسته شد.

اما مهم است که در نظر بگیریم که طلا، بزرگترین دارایی ذخیره جهانی جهان، در ۲۴ جولای ۰.۵ درصد کاهش یافت. علاوه بر این، شاخص قدرت دلار (DXY) روند نزولی دو ماهه را در برابر ارزهای فیات رقیب معکوس کرد و از ۹۹.۷ به ۱۰۱.۴ بین ۱۸ ژوئیه و ۲۴ جولای رسید.

شاخص قدرت USD (DXY). منبع: TradingView

شاخص DXY قدرت دلار آمریکا را در برابر سبدی از ارزهای خارجی از جمله پوند انگلیس، یورو، ین ژاپن و فرانک سوئیس اندازه گیری می کند. اگر سرمایه گذاران بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا یک فرود نرم موفقیت آمیز خواهد داشت، منطقی است که موقعیت خود را در بازار سهام افزایش دهد و در عین حال میزان قرار گرفتن در معرض طلا و بیت کوین را کاهش دهد. احتمال رکود کمتر می تواند تأثیر مثبتی بر سود شرکت داشته باشد.

معامله گران حرفه ای در بازارهای حاشیه و مشتقات محکم ایستاده اند

برای درک اینکه آیا کاهش قیمت بیت کوین به ۲۹۰۰۰ دلار در برهم زدن ساختار بازار موفق بوده است، باید بازارهای حاشیه و مشتقات را تحلیل کنیم. معاملات مارجین به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا با استیبل کوین ها و استفاده از درآمد حاصل از آن برای خرید ارزهای دیجیتال بیشتر، موقعیت خود را افزایش دهند.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

وام حاشیه معامله گران OKX بر اساس نسبت stablecoin/BTC از ۲۲ ژوئیه تا ۲۴ جولای افزایش یافت، که نشان می دهد معامله گران حرفه ای با وجود سقوط اخیر قیمت، موقعیت های خرید اهرمی را اضافه کرده اند.

معامله گران باید از این داده ها با مشتقات حمایت کنند تا از تأثیر کلی بازار اطمینان حاصل کنند. در بازارهای سالم، قراردادهای آتی بیت کوین معمولاً با حق بیمه ۵ تا ۱۰ درصد در سال معامله می شود که به عنوان contango شناخته می شود، اما این منحصر به ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین.منبع: Laevitas

توجه داشته باشید که چگونه معیار با میانگین حق بیمه سالانه ۵.۷ درصد، کمی کمتر از دو روز قبل اما همچنان در محدوده خنثی باقی می‌ماند. در حالی که این داده‌ها از انعطاف‌پذیری بازارهای حاشیه پشتیبانی می‌کنند، نگاهی به بازارهای گزینه‌ها برای ارزیابی بیشتر احساسات بازار نیز مفید است.

یک کج ۲۵ درصدی دلتا نشان می دهد که چه زمانی میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در برابر حرکت های بالا یا پایین قیمت های بالاتری را اعمال می کنند. به عبارت دیگر، افزایش شاخص انحراف بالای ۷ درصد نشان می دهد که معامله گران منتظر کاهش قیمت بیت کوین هستند، اما انحراف منفی ۷ درصدی در دوره های هیجانی رایج است.

گزینه های ۳۰ روزه بیت کوین دارای ۲۵ درصد شیب دلتا هستند.منبع: Laevitas

شیب دلتای ۲۵ درصدی همچنان منفی است و نشان می‌دهد که گزینه‌های خرید صعودی در مقایسه با فروش‌های محافظ، با قیمت بالاتری معامله می‌شوند. این بیشتر از این فرضیه حمایت می کند که هیچ مدرکی دال بر بدبینی در میان نهنگ ها و سازندگان بازار وجود ندارد و معامله گران حرفه ای از تصادفات ناگهانی نگران نیستند.

مسیر رسیدن به ۳۰۰۰۰ دلار و بالاتر کمترین مشکل است

همه موارد در نظر گرفته شده، صرف نظر از منطق پشت حرکت قیمت در ۲۴ جولای، خرس بیت کوین نمی تواند خوش بینی سرمایه گذاران را کاهش دهد و احتمال بهبود کوتاه مدت بالای ۳۰۰۰۰ دلار را افزایش دهد. به ویژه، افزایش صرف دلار آمریکا بر سیاست پولی قابل پیش بینی، مقاومت در برابر سانسور یا ماهیت خودمختار بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت تأثیر نمی گذارد.

در سمت روشن، برخی از محرک های مثبت در افق هستند، مانند تایید احتمالی یک ETF بیت کوین و وضوح نظارتی. شواهدی برای این امر از لایحه اخیر ایالات متحده ارائه شده است که در ۲۰ ژوئیه با هدف ایجاد یک فرآیند روشن برای طبقه بندی دارایی های دیجیتال به عنوان کالا یا اوراق بهادار است. در صورت تصویب، این لایحه به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بر کالاهای دیجیتال قدرت می‌دهد.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا