اخبار ارز دیجیتال

با جهش GBTC به بالاترین سطح چند ماهه، قیمت بیت کوین در سخنرانی فدرال رزرو پاول به ۱۷۰۰۰ دلار رسید.

معامله‌گران بیت‌کوین، ارزهای دیجیتال و دارایی‌های ریسکی منتظر یک سیگنال منفی از سوی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پیش از انتشار آخرین داده‌های CPI هستند که اواخر این هفته منتشر می‌شود.

بیت کوین (BTC) در ۱۰ ژانویه بالای ۱۷۰۰۰ دلار معامله شد زیرا دارایی های پرریسک منتظر سرنخ های سیاست جدید فدرال رزرو ایالات متحده بود.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

پاول، رئیس فدرال رزرو، هفته ماشه کلان ایالات متحده را آغاز کرد

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که BTC/USD پس از رسیدن به ۱۷,۳۹۶ دلار در روز قبل در Bitstamp افزایش یافت که بالاترین میزان از ۱۶ دسامبر بود.

این جفت ارز همزمان با طلا در آغاز هفته افزایش یافت، در حالی که سهام ایالات متحده نیز اندکی کاهش یافت زیرا منتظر یک کاتالیزور بالقوه فدرال رزرو بودند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار بود در آن روز در جلسه بانک مرکزی سخنرانی کند، زیرا گاوها پس از ماه‌ها کاهش تورم، خواهان لحن بسیار شیطنت‌آمیزتری هستند.

با این وجود، آخرین داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) که دسامبر ۲۰۲۲ را پوشش می دهد تا ۱۲ ژانویه منتشر نشد.

وقتی نوبت به تغییرات کوتاه‌مدت قیمت بیت‌کوین می‌رسد، مایکل ون د پوپ، موسس و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، نسبت به خوش‌بینی بیش از حد هشدار داده است.

او گفت: «با نزدیک شدن به سخنرانی دیروز پاول، بیت کوین در مناطق کلیدی و صرفاً یک منطقه مقاومت کلیدی وتو می کند. بسته شدن ۹ ژانویه.

“شاید به سمت ۱۷.۱ هزار دلار حرکت کنید یا منتظر ۱۶.۹ هزار دلار باشید تا دوباره به سمت ۱۷.۵ هزار دلار برای واگرایی نزولی جهش کنید. نوسانات خوب. افت زیادی در آلت کوین ها نیز وجود دارد. من هم دارم.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Michael van de Poppe/Twitter

در همین حال، جورج، معامله‌گر تمام وقت بیت‌کوین و مورد علاقه رسانه‌های اجتماعی، به محدوده احتمالی ۱۷۰۰۰ دلاری در روز به عنوان پشتیبانی توجه کرده است.

بخشی از به‌روزرسانی: «من معتقدم که می‌توانیم محدوده جدیدی بین ۱۷ تا ۱۷.۶ هزار در چند روز آینده ایجاد کنیم. تایید شده است.

الان رای بدهید

در جاهای دیگر، هیچ نشانه ای از تسکین دلار آمریکا وجود نداشت، زیرا با افزایش احتمالی ارزهای دیجیتال، قدرت همچنان در حال کاهش بود. شاخص دلار آمریکا (DXY) برای دومین روز متوالی حمایت، ۱۰۳ را تهدید کرد.

نمودار شمعی ۱ ساعته از شاخص دلار آمریکا (DXY).منبع: Trading View

“تخفیف” GBTC با وجود فشار سرمایه گذاران معکوس شد

قابل توجه تر از افزایش جزئی قیمت بیت کوین، افزایش بزرگ ترین وسیله سرمایه گذاری نهادی بیت کوین بود.

مطالب مرتبط: چرا بازار کریپتو امروز در حال افزایش است؟

از ۶ ژانویه، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) بهبود قابل توجهی را آغاز کرد و سهام طی سه روز ۱۷ درصد افزایش یافت.

با انجام این کار، تخفیف GBTC (BTC Spot) به ارزش خالص دارایی به پایین‌ترین سطح خود در ماه‌ها کاهش یافته است.

بر اساس داده‌های Coinglass، «حق بیمه» منفی که قبلاً یک حق بیمه بود، از پایین‌ترین حد خود یعنی ۴۸.۹ درصد در ۱۳ دسامبر به ۳۸.۵ درصد در روز رسید.

شرکت مادر Grayscale، Digital Currency Group (DGC)، همچنان در تلاشی هماهنگ برای بازگرداندن دسترسی سرمایه‌گذاران به پول نقد، مورد انتقاد قرار می‌گیرد.

نمودار حق بیمه GBTC در مقابل دارایی ها در مقابل BTC/USD.منبع: Coinglass

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا