🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین می تواند تا سال ۲۰۲۶ به ۷۵۰۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار برسد – آرتور هیز

آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX انتظار دارد که بیت کوین تا سال ۲۰۲۶ به ۷۵۰۰۰۰ دلار برسد. در اینجا چگونگی و چرایی آن آمده است.

او را دوست داشته باشید یا از او متنفر باشید، وقتی آرتور هیز صحبت می کند، مردم گوش می دهند.

هفته گذشته، هیز به عنوان مهمان در تئوری تاثیر با تام بیلیو، دلیل این موضوع را مطرح کرد که چرا معتقد است قیمت بیت کوین (BTC) تا سال ۲۰۲۶ بین ۷۵۰۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار خواهد رسید.

آقای هیز گفت:

“من کاملا موافقم که یک بحران مالی بزرگ، احتمالاً بدتر یا بدتر از رکود بزرگ، نزدیک به پایان این دهه وجود خواهد داشت، اما بزرگترین بازار صعودی قبل از رسیدن به آنجا خواهد آمد. شما می توانید سهام، املاک و مستغلات را ببینید. ، ارزهای دیجیتال، هنر و هر چیز دیگری که از زمان جنگ جهانی دوم دیده ایم. ”

آقای هیز به واکنش تقریبا قابل پیش بینی دولت ایالات متحده برای مداخله در هر بحران اقتصادی با کمک های مالی به عنوان یک کاتالیزور اصلی در پشت مشکلات ساختاری در اقتصاد ایالات متحده اشاره می کند.

وی توضیح داد که این اساساً یک چرخه بی پایان چاپ بانک مرکزی ایجاد می کند که منجر به تورم می شود و از عبور اقتصاد از چرخه های طبیعی رشد و تعدیل بازار جلوگیری می کند.

ما به اتفاق آرا موافقیم که دولت‌ها اساسا وجود دارند تا چرخه‌های تجاری را حذف کنند. مثلاً نباید اتفاقات بدی برای اقتصاد بیفتد و اگر اتفاق بیفتد در برخی موارد می‌خواهند دولت وارد عمل شود و بازار آزاد را نابود کند. این کار را هر بار که در ۸۰ سال گذشته بحران مالی وجود داشته است، انجام داده‌ایم. چه اتفاقی می‌افتد؟ زیرا دولت وارد عمل شده و سعی می‌کند سیستم را نجات دهد. اساساً بخشی از بازار آزاد را نابود می‌کند.»

بیایید نگاهی گذرا به برخی از کاتالیزورهایی بیندازیم که هیز معتقد است از صعود بیت کوین به قلمرو شش رقمی حمایت می کند.

افزایش بدهی و تورم غیرقابل کنترل

به گفته هیز، افزایش بدهی های دولت، مبالغ هنگفتی که نیاز به سرگردانی دارند و کاهش بهره وری تنها با چاپ پول قابل رفع است. انبساط پولی به بازارهای صعودی منجر می شود، اما نتیجه آن تورم بالا است.

اول از همه، این یک بازار صعودی عظیم در مواردی مانند سهام، ارزهای دیجیتال، املاک و مستغلات، چیزهایی که عرضه ثابتی دارند، احتمالاً بهره‌وری بالایی دارند و بازدهی بالایی دارند، ایجاد می‌کند. به اندازه‌ای که می‌خواهیم با اصلاح بازده و قیمت اوراق قرضه پس‌انداز کنیم، پول چاپ کنیم و یک فروپاشی نسلی رخ خواهد داد.»

هیز پیش‌بینی می‌کند که در نقطه‌ای در سال ۲۰۲۶ یک «سقف عظیم» وجود داشته باشد و به دنبال آن وضعیتی شبیه به رکود بزرگ تا پایان این دهه رخ دهد.

دولت آمریکا سیستم بانکی را ورشکست کرد

هیز در پاسخ به سوالی در مورد عوامل تورم آتی، به ۷.۷۵ تریلیون دلار در اوراق خزانه ایالات متحده که باید تا سال ۲۰۲۶ جابجا شود و بازده معکوس اوراق خزانه ایالات متحده اشاره کرد.

به طور سنتی، چین، ژاپن و سایر کشورها خریداران اصلی بدهی ایالات متحده بوده اند، اما دیگر اینطور نیست و هیز معتقد است این تغییر وضعیت را برای ایالت ها بدتر خواهد کرد.

به گفته هیز، «سیستم بانکی ایالات متحده از نظر عملکردی شکسته است، زیرا اساساً سپرده‌ها را می‌پذیرد و اوراق قرضه دولتی کم‌بازده را می‌خرد که از منظر حسابداری به جای اقتصادی سودآور هستند». با اهرم تقریبا بی نهایت و اختلاف چند امتیاز در تغییرات قیمت، همه پول زیادی به دست می آورند و پاداش های بزرگی دریافت می کنند. ”

بانک‌ها در سال ۲۰۲۱ همه این اوراق قرضه دولتی را خریدند، اما بدیهی است که از آن زمان تاکنون قیمت‌ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این دلیل بحران بانکی محلی است.

بزرگترین نگرانی ابراز شده توسط هیز این بود که “در سطح ساختاری، سیستم بانکی ایالات متحده از نظر ساختاری شکسته است و نمی تواند بدهی بیشتری بخرد.” فدرال رزرو قول داده است که از نظر کمی سخت تر شود، بنابراین دیگر انباشت بدهی دولت وجود نخواهد داشت. ”

هیز توضیح داد که بازار در حال هضم این وضعیت است و نکته ظریف در اینجا این است که علیرغم نرخ بالای اوراق قرضه، قیمت طلا همچنان بالاست و برخی از خریداران سابق اوراق قرضه به این معنی است که فعالان بازار بی تفاوت هستند.

در حال حاضر بانک‌ها برای جذب سپرده‌ها با مشکل مواجه هستند و تطبیق نرخ سپرده با نرخ‌های فعلی موجود در بازار را دشوار می‌دانند و استرس مدیریت درآمد و بدهی را برای عملکرد کل سیستم بانکی حیاتی می‌سازد و به حد امکان رسیده است. مانند بسیاری از حامیان ارزهای دیجیتال، هیز معتقد است که زمان هایی مانند این زمانی است که گروه های خاصی از سرمایه گذاران شروع به بررسی گزینه های مختلف سرمایه گذاری از جمله بیت کوین می کنند.

برداشت هیز در مورد اینکه چرا بیت کوین ۷۵۰۰۰۰ دلار ارزش دارد

علیرغم دورنمای کلی تاریک برای اقتصاد جهانی و ایالات متحده، هیز همچنان انتظار دارد که قیمت بیت کوین بهتر عمل کند، با برآورد هدف در محدوده ۷۵۰۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار تا پایان سال ۲۰۲۶.

هیز انتظار دارد بیت کوین ادامه پیدا کند.

“این امسال حدود ۲۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار خواهد بود، زیرا نوعی آشفتگی مالی وجود خواهد داشت و مردم متوجه می شوند که نرخ های بهره واقعی منفی است. اگر اقتصاد با نرخ اسمی ۱۰٪ رشد کند، اگر شما فقط دریافت می کنید. در بهترین حالت ۵ درصد یا ۶ درصد، آنگاه افرادی که توانایی پرداخت آن را دارند، شروع به خرید چیزهای دیگر خواهند کرد و ارزهای دیجیتال یکی از آنها هستند.

هیز با نگاهی به سال ۲۰۲۴ گفت که بحران مالی یا نرخ های بهره را به ۰ درصد نزدیک می کند یا دولت به افزایش نرخ ها ادامه می دهد، اما نه با سرعتی که دولت پول خرج کند و مردم در جاهای دیگر بازده بهتری پیدا کنند. گفت که یا به جستجوی آن ادامه خواهد داد.

تایید نهایی ETF های بیت کوین در ایالات متحده، اروپا و احتمالاً هنگ کنگ، همراه با یک رویداد نصف شدن، می تواند قیمت را به بالاترین سطح تاریخ ۷۰۰۰۰ دلار در ژوئن یا ژوئیه ۲۰۲۴ برساند. سال ۲۰۲۴ زمانی است که “سرگرمی واقعی آغاز می شود و بازار صعودی واقعی آغاز می شود”، با ورود بیت کوین به نرخ “۷۵۰۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار”.

وقتی از هیز پرسیده شد که آیا سطح تخمینی قیمت حفظ خواهد شد، هیز موافقت کرد که ۷۰ تا ۹۰ درصد کاهش قیمت BTC وجود خواهد داشت، همانطور که پس از هر بازار صعودی وجود دارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Ray Salmond
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا