🚨 اخبار ارز دیجیتال

با آماده شدن SOL، AVAX، FIL و EOS برای شکست، قیمت بیت کوین افزایش می یابد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت‌های SOL، AVAX، FIL و EOS جذاب به نظر می‌رسند، به خصوص اگر بیت‌کوین هفته را با یک حمله جدید در سطح ۳۱۰۰۰ دلار آغاز کند.

حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه ژوئن ۲۰۹۰۰۰ افزایش یافت که کمتر از افزایش ۲۴۰۰۰۰ مورد انتظار اقتصاددانان است. این ارقام حاکی از سرد شدن بازار کار است، اما بازیگران بازار همچنان نگران هستند زیرا رشد متوسط ​​دستمزد ساعتی ۰.۴ درصد نسبت به ماه مه و ۴.۴ درصد نسبت به سال قبل ثابت مانده است.

بر اساس گزارش FedWatch Tool، این گزارش انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو در نشست بعدی خود نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد، تغییر نداد. این امر همچنان بر بازار سهام ایالات متحده فشار آورد و هر سه شاخص اصلی در این هفته سقوط کردند. S&P 500 1.16 درصد و نزدک ۰.۹۲ درصد سقوط کردند.

نمایش روزانه داده های بازار ارزهای دیجیتال. سس: سکه ۳۶۰

یکی دیگر از موارد منفی کوچک برای بازار ارزهای دیجیتال، گزارش نیکولاوس پانیگیرتزوگلو، مدیر عامل JP Morgan است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله بیت‌کوین (BTC) نقطه‌ای (ETF) فضای ارزهای دیجیتال را متحول نمی‌کند. گفت این امکان وجود دارد. پانیگیرتزوگلو عدم علاقه به ETF های بیت کوین در کانادا و اروپا را دلیل احتمالی تاثیر کمتر در ایالات متحده ذکر می کند.

آیا گاوها می‌توانند مجدداً گروه‌بندی شوند و بیت کوین را از سر مقاومت بالا ببرند؟ اگر چنین است، برخی از آلتکوین ها ممکن است به این رتبه ها بپیوندند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که نشانه هایی از افزایش را نشان می دهند، تجزیه و تحلیل کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۹,۸۵۴ دلار) و مقاومت سربار در ۳۱,۰۰۰ دلار باقی می ماند. این نشان می دهد که در مورد جهت بعدی در میان گاوها و خرس ها عدم اطمینان وجود دارد.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

جفت BTC/USDT در ۷ ژوئیه از متحرک نمایی ۲۰ روزه برگشت، که نشان می دهد گاوها همچنان به دفاع تهاجمی از این سطح ادامه می دهند. احتمالاً خریداران مجدداً سعی می کنند بر مقاومت ۳۱۵۰۰ دلاری غلبه کنند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. این جفت می تواند ابتدا تا ۳۲,۴۰۰ دلار پیش از رالی تاول زا به ۴۰,۰۰۰ دلار برسد.

خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری دارند. آنها از مقاومت سربار دفاع می کنند و سعی می کنند قیمت را به زیر سطح حمایت ۲۹۵۰۰ دلار برسانند. اگر این سطح بشکند، می تواند باعث توقف برخی گاوهای نر کوتاه مدت شود. در این صورت، این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۸۱۰۱ دلار) کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت بین ۲۹۵۰۰ تا ۳۱۵۰۰ دلار معامله می شود. معاملات با محدوده باریک عموماً با افزایش دامنه دنبال می شوند، اما جهت شکست به سختی می توان با قطعیت پیش بینی کرد. بنابراین، بهتر است قبل از انجام یک شرط بندی بزرگ، صبر کنید تا قیمت از محدوده خارج شود.

اگر قیمت از ۵۰-SMA خارج شود، گاوها سعی خواهند کرد این جفت را به بالای ۳۱۵۰۰ دلار برسانند. اگر چنین شود، جفت ممکن است حرکت جدیدی را شروع کند. برعکس، شکست به زیر ۲۹۵۰۰ دلار می تواند باعث اصلاح به سمت ۲۷۵۰۰ دلار شود.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین ۱۵.۲۸ دلار تا ۲۷.۱۲ دلار معامله شده است. عدم تداوم قیمت در زیر محدوده حمایتی، حرکت صعودی را در بالای خط روند نزولی آغاز کرده است. این نشان می دهد که گاو نر در تلاش برای جبران است.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند، RSI به منطقه بیش از حد خرید نزدیک شده است و مسیر کمترین مقاومت به سمت صعودی است. مقاومت جزئی در ۲۲ دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از این سطح، جفت SOL/USDT می تواند تا ۲۴ دلار حرکت کند و در نهایت به مقاومت سربار محدود در ۲۷.۱۲ دلار برسد.

از جنبه منفی، ۱۸.۷۰ دلار پشتیبانی کلیدی برای تماشا است. شکستن زیر این سطح می تواند در را برای افت به منطقه حمایت قوی بین ۱۶.۱۸ تا ۱۵.۲۸ دلار باز کند.

نمودار ۴ ساعته SOL/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک مثبت هستند و RSI در محدوده مثبت نمودار ۴ ساعته قرار دارد. این نشان می دهد که گاو نر کنترل دارد. با این حال، خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و قیمت را تا ۲۰-EMA پایین آورده اند.

اگر قیمت به شدت از ۲۰ EMA جهش کند، گاوها تلاش دیگری برای غلبه بر مانع ۲۲ دلاری انجام خواهند داد. در صورت موفقیت، این جفت می تواند تا ۲۴ دلار افزایش یابد.

اولین نشانه ضعف افت زیر ۲۰-EMA خواهد بود. این نشان دهنده رزرو سود توسط گاوهای نر کوتاه مدت است. سپس این جفت می تواند به ۵۰-SMA برود.

تحلیل قیمت بهمن

پس از چند روز تلاش در نزدیکی SMA 50 روزه (۱۲.۹۹ دلار)، بهمن (AVAX) موفق شد در ۸ ژوئیه از این سطح عبور کند.

نمودار روزانه AVAX/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک در حال نزدیک شدن به اتمام یک کراس اوور صعودی هستند و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است. این نشان می دهد که گاوها مزیتی دارند. جفت AVAX/USDT می تواند تا ۱۶ دلار افزایش یابد و خرس ها دوباره می توانند دفاعی قوی داشته باشند.

اگر اصلاحات بعدی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۳ دلار) حمایت شود، شروع صعود به سمت ۱۸ دلار را پیشنهاد می کند. پشتیبانی کلیدی برای تماشای نزولی ۱۲ دلار است. در زیر این سطح، قیمت می تواند تا حمایت بحرانی ۱۰.۵۲ دلار افزایش یابد.

نمودار ۴ ساعته AVAX/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته افزایش قیمت را در بالای یک الگوی مثلث متقارن نشان می دهد که نشان می دهد گاوها در تلاش هستند تا پیشتاز باشند. گاوها ممکن است با فروش نزدیک به مقاومت بالای ۱۵ دلار روبرو شوند، اما انتظار می‌رود که گاوها به سمت ۲۰-EMA افت کنند. اگر این حمایت برقرار باشد، احتمال رالی بالای ۱۵ دلار افزایش می یابد.

اگر خرس‌ها بخواهند رالی را بشکنند، باید قیمت را به سرعت به زیر میانگین‌های متحرک کاهش دهند. این می تواند گاو نر مهاجم را به دام بیاندازد و انحلال را طولانی کند. سپس جفت می تواند به سمت خط حمایت مثلث بلغزد.

مربوط: ETF بلک راک خرید بیت کوین ایالات متحده را تحریک می کند، مطالعه یافته های “از صفر”

تجزیه و تحلیل قیمت فایل کوین

Filecoin (FIL) در آستانه تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس است که در شکست کامل می شود و در بالای خط گردن نزدیک به ۵ دلار بسته می شود.

نمودار روزانه FIL/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک در شرف تکمیل یک متقاطع صعودی هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد. این یک مزیت جزئی برای گاو نر نشان می دهد. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط گردن الگوی معکوس برسانند. اگر گاوها بر این دیوار غلبه کنند، جفت FIL/USDT می تواند یک رالی جدید را آغاز کند. الگوی هدف برای این تنظیم صعودی ۷.۳۰ دلار است.

این دیدگاه آینده‌نگر ممکن است در کوتاه‌مدت باطل شود، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کمتر شود. در این صورت، این جفت می تواند به ۳.۵ دلار و سپس به ۳ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته FIL/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت در مرحله اصلاح است، اما خریداران در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک قرار دهند. اگر می‌توانست، نشان می‌دهد که تعمیر ممکن است تمام شده باشد. پس از آن، این جفت به تدریج می تواند به سمت مقاومت سربار نزدیک به ۵ دلار حرکت کند.

در عوض، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک پایین بیاید و به زیر ۴.۲۰ دلار سقوط کند، احساسات کوتاه‌مدت منفی باقی می‌ماند و نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال فروش در رالی هستند. سپس قیمت می تواند به ۴ دلار و سپس به ۳.۶۰ دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت EOS

EOS (EOS) در حال شکل گیری یک الگوی بالا و پایین است که نشان دهنده تغییر احتمالی روند در کوتاه مدت است.

نمودار روزانه EOS/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۷۳ دلار) ثابت است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است. خریداران باید قیمت را به بالای مقاومت سربار ۰.۷۹ دلار برسانند تا نشان دهند که روند نزولی ممکن است به پایان برسد. پس از آن، جفت EOS/USDT می تواند تا ۰.۹۳ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد، نشان می دهد که بازار نزولی در سطوح بالا فعال باقی می ماند. این می تواند جفت را برای مدتی در محدوده ۰.۶۰-۰.۷۹ دلار نگه دارد.

نمودار ۴ ساعته EOS/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت به تدریج به سمت بالا حرکت می کند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۵۰-SMA فشار دهند، جفت ممکن است مقاومت سربار را در ۰.۷۹ دلار دوباره آزمایش کند. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت می تواند تا ۰.۸۳ دلار و در نهایت ۰.۹۰ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند صعودی سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها به صندلی راننده بازگشته‌اند. پس از آن، این جفت می تواند به ۰.۶۷ دلار و سپس به ۰.۶۴ دلار کاهش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا