اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین پس از شکستن سکه دلار آمریکا در بایننس به ۵۰۰۰۰ دلار رسید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شور و هیجان بازار که با سقوط بانک سیلیکون ولی آغاز شد، قیمت بیت کوین را بالاتر برد، اما برخی از تلفات باقی مانده است.

وحشت ناشی از نزول سکه USD (USDC) از دلار آمریکا، البته برای چند دقیقه از کار افتاد و برای معامله گران ۵۰۰۰۰ دلار برای هر بیت کوین (BTC) هزینه داشت.

قیمت بیت کوین با خطای «انگشتان چاق» به ۵ میلیون دلار رسید

جفت BTC/USDC در بایننس فلش در ۱۲ مارس در ساعت ۱۹ UTC به ۵۰۰۰۰ دلار افزایش یافت. دلیل افزایش ناگهانی نامشخص است و ممکن است به دلیل معامله “انگشت چاق” سفارشات بزرگ باشد.

نمودار ساعتی بایننس BTC/USDC.منبع: Trading View

یک دلیل بالقوه برای افزایش ناگهانی فلش می تواند کتاب سفارش نازک تازه راه اندازی شده جفت BTC-USDC در بایننس باشد. صرافی این جفت را تنها چند ساعت قبل از افزایش قیمت ضربه ای فهرست کرد.

مطابق با رمزارز توییتر معامله گر، سفارش بازار بیت کوین ممکن است سفارش فروش سقفی این جفت را تا ۵۰۰۰۰ دلار کاهش داده باشد.

قیمت معاملاتی این جفت در عرض یک دقیقه پس از افزایش به قیمت بازار حدود ۲۲۰۰۰ دلار بازگشت. این نشان می دهد که این یک رویداد منزوی است. خوشبختانه، بازار آتی تحت تاثیر جفت نقطه ای BTC-USDC قرار نگرفت. در غیر این صورت، ممکن است منجر به یک انحلال گسترده در سمت کوتاه شود.

با این حال، این اولین بار نیست که صرافی‌های ارزهای دیجیتال دچار خرابی یا افزایش ناگهانی فلش می‌شوند. چندین صرافی در گذشته مشکلات مشابهی داشته اند که منجر به خشم و درخواست بازپرداخت از سوی مشتریان آسیب دیده شده است.

مطالب مرتبط: پس از سقوط قیمت بیت کوین به ۷.۷ هزار دلار، پرداخت به کاربران ۱.۳ میلیون دلار

در آگوست ۲۰۱۷، GDAX با یک سقوط فلش ​​مواجه شد که باعث شد قیمت ETH به دلیل خطای مشتری به ۰.۱ دلار سقوط کند. در آن زمان، اتر در حدود ۳۰۰ دلار معامله می شد.

استیبل کوین USDC بازیابی می شود

ارزش USDC در ۱۱ مارس به ۰.۸۷ دلار رسید، پس از آن که ناشر USDC Circle فاش کرد که ۳.۳ میلیارد دلار در معرض خطر بانک منحل شده ایالات متحده Silicon Valley Bank سقوط کرده است.

از زمان قرار گرفتن در معرض SVB، جفت معاملاتی USDC در سایر صرافی ها بی ثبات بوده است. در ۱۱ مارس، جفت BTC/USDC کراکن به دلیل ترس از سقوط USDC به بالای ۲۶۰۰۰ دلار رسید.

در آن زمان USDC با ۱۰ درصد تخفیف معامله می شد، بنابراین بیت کوین حدود ۲۲۲۰۰ دلار قیمت داشت. با این حال، افزایش به سمت ۲۶۰۰۰ دلار نشان می دهد که وحشت باعث نوسانات جدی می شود.

ترس در آخر هفته به دلیل عدم اطمینان در مورد سرنوشت سپرده گذاران در بانک SVB تقویت شد. در پاسخ، وزارت خزانه داری ایالات متحده، هیئت فدرال رزرو و FDIC تصمیم گرفتند به جای سهامداران و سایر سهامداران، مشتریان SVB و بانک های امضاکننده را نجات دهند تا اعتماد بازار را برای آینده قابل پیش بینی بازگردانند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا