اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به زیر 30000 دلار در میان نگرانی های کلان و نظارتی کاهش یافت

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با فروکش کردن سرخوشی سرمایه‌گذاران برای بیت‌کوین، چالش‌های نظارتی و اقتصاد کلان دوباره ظاهر شده و بر قیمت بیت‌کوین تأثیر منفی می‌گذارد.

داده های متعدد نشان می دهد که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت به زیر 29000 دلار می رسد.

بله حق با شماست.

بیایید مسائل اصلی را که در روند نزولی قیمت بیت کوین نقش دارند، بررسی کنیم.

بیت کوین (BTC) در 13 ژوئیه برای شکستن از 31,800 دلار تلاش کرد و در 17 جولای با اصلاح 6.3 درصدی به 29,700 دلار سقوط کرد. این حرکت قیمت ممکن است منعکس کننده نگرانی سرمایه گذاران باشد مبنی بر اینکه تحولات نظارتی جاری و بادهای مخالف اقتصاد کلان می تواند بیت کوین را به زیر سطح 29000 دلار برساند. آخرین بار در 21 ژوئن مشاهده شد.

در سمت مشتقات، معاملات آتی بیت کوین افزایش تقاضا را نشان می دهد، اما بازارهای آسیایی کند می شوند.

معاملات آتی سه ماهه بیت کوین معمولاً با قیمت کمی نسبت به بازار فیزیکی معامله می شود که نشان دهنده تمایل فروشندگان برای دریافت وجوه بیشتر در ازای پرداخت تاخیری است. در بازارهای سالم، قراردادهای آتی BTC معمولاً با حق بیمه 5 تا 10 درصد در سال معامله می شود. این وضعیت به عنوان contango شناخته می شود، اما مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه آتی 3 ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

از 14 ژوئیه تا 17 ژوئیه، معاملات آتی بیت کوین دارای حق بیمه خنثی تا صعودی 7% بود و از آستانه 5% عبور کرد. این نشان می‌دهد که پس از تلاش ناموفق برای خروج از 31800 دلار، اعتماد به نفس متوسطی در میان گاوها وجود دارد.

با این حال، حق بیمه تتر (USDT) در آسیا کاهش یافته است. حق بیمه های استیبل کوین به عنوان شاخصی از تقاضا از سوی معامله گران خرده فروشی ارزهای دیجیتال مستقر در چین عمل می کند و تفاوت بین معاملات همتا به همتا و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

مقایسه تتر (USDT) نظیر به نظیر و USD/CNY. منبع: OKX

حق بیمه تتر آسیا اخیراً به نرخ تخفیف 1.8 درصدی رسیده است که پایین ترین سطح در بیش از شش ماه گذشته است. این روند معکوس حق بیمه از 12 جولای شروع شد و همچنان به رشد خود ادامه می دهد که نشان دهنده فشار فروش متوسط ​​است.

نگرانی های نظارتی همچنان به ارزهای دیجیتال دامن زده است

مقررات مربوط به بخش ارزهای دیجیتال نیز همچنان یکی از نگرانی‌های سرمایه‌گذاران است. حتی حکم 13 جولای مبنی بر اینکه فروش XRP از طریق صرافی ها و پنجره های خارج از بورس نقض مقررات اوراق بهادار نیست، بازار را تقویت کرد، اما حکم SEC اجازه نداد که عرضه اولیه سکه XRP (ICO) عرضه اوراق بهادار باشد. در مورد طبقه بندی یا عدم طبقه بندی آن تصمیم نهایی نگرفته اند. این عدم وضوح برخی از سرمایه گذاران را ناآرام کرده است زیرا سایر ارزهای رمزنگاری شده نیز احتمالاً با عناوین امنیتی مواجه خواهند شد.

علاوه بر حکم SEC در مورد XRP، Binance همچنین اخراج 1000 کارمند را اعلام کرده است. این صرافی گزارش‌ها را مورد مناقشه قرار داده است و در مورد تخصیص مجدد منابع معمول و ادامه استخدام بحث می‌کند، اما نگرانی‌ها در مورد آینده بایننس پس از استعفای چندین مدیر اجرایی کلیدی و شکایت‌های مداوم توسط رگولاتورها در حال وقوع است.

مربوط: SEC v. Ripple به قاضی که دستور انتشار “Hinman Papers” را صادر کرد اشاره می کند.

روندهای اقتصاد کلان به نفع ارزهای دیجیتال نیست

محیط اقتصاد کلان برای بیت کوین و دارایی های ریسک پذیر مناسب نیست. رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) چین در سه ماهه دوم به 6.3 درصد کاهش یافت که کمتر از حد انتظار بود که به دلیل عواملی مانند جنگ تجاری ادامه دار با ایالات متحده و تلاش های دولت برای مقابله با مشکلات بدهی این کشور، مزرعه برنج بود.

با در نظر گرفتن عوامل خارجی و تصمیمات در انتظار دادگاه که می تواند بر دو صرافی بزرگ تأثیر منفی بگذارد، بیت کوین به احتمال زیاد به زیر 29000 دلار می رسد. این یک سناریوی مطلوب برای خرس ها ایجاد می کند و باعث می شود مقاومت 30000 دلار افزایش یابد.

قیمت بیت کوین ممکن است در این هفته به زیر 29000 دلار سقوط کند

گذشته از بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان و نشانه هایی از افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال 2023، به نظر نمی رسد هیچ عامل مشخصی رشد بیت کوین را محدود کند.

از منظر معاملاتی، معاملات آتی بیت کوین اعتماد بیشتری را در میان معامله گران حرفه ای که از اهرم استفاده می کنند نشان می دهد. با این حال، فشار فروش از سوی سرمایه‌گذاران خرد در آسیا، رشد کلی ارزهای دیجیتال را محدود کرده است.

با در نظر گرفتن عوامل خارجی و تصمیمات در انتظار دادگاه که می تواند بر دو صرافی بزرگ تأثیر منفی بگذارد، بیت کوین به احتمال زیاد به زیر 29000 دلار می رسد. این یک سناریوی مطلوب برای خرس ها ایجاد می کند و باعث می شود مقاومت 30000 دلار افزایش یابد.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا