🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به ۲۹۵۰۰ دلار کاهش می یابد، اما داده های زنجیره ای نشان دهنده علاقه رو به رشد سرمایه گذاران است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

امروز، قیمت بیت کوین بار دیگر به زیر ۳۰۰۰۰ دلار سقوط کرد، اما تغییرات اخیر قیمت در بازار خرچنگ نیز به دلیل فعالیت جذاب سرمایه‌گذاران زنجیره‌ای ایجاد شده است.

قیمت بیت کوین (BTC) در ۱۸ جولای به زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلار رسید، در حالی که سرمایه گذاران خرد با توجه به تحولات ماه گذشته ممکن است انتظار نداشته باشند، روند نزولی امروز تغییری در روند آینده است.

داده ها نشان می دهد که نه در دراز مدت.

نکته مثبت اول، قیمت بیت کوین پس از حدود ۱۰ بار تلاش از آوریل امسال، همچنان در تلاش است تا سطح ۳۰۰۰۰ دلار را به سطح حمایت برساند، اما قیمت همچنان بین ۲۸،۰۰۰ تا ۲۵،۰۰۰ دلار است. ما در حال یافتن خریداران در منطقه هستیم. به نظر می رسد خریداران این را به عنوان یک منطقه تجمع می بینند.

داده‌های روی زنجیره امتیاز روند انباشت بیت کوین گلس‌نود این احساس را تأیید می‌کند، رفتار سرمایه‌گذار در قیمت ۳۰۰۰۰ دلار بیت کوین منعکس کننده همان رفتار انباشتگی است که در منطقه ۲۸۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار مشاهده می‌شود. با توجه به آن، بسته به دیدگاه سرمایه‌گذار می‌تواند مثبت باشد. نزدیک به پایین مورد انتظار ۱۶۸۰۰ دلار.

امتیاز روند انباشته بیت کوینمنبع: Glassnode

طبق گلاس نود، «نمرات روند انباشته نزدیک به ۱ نشان می‌دهد که موجودیت‌های بزرگتر (یا بخش‌های بزرگ‌تر از شبکه) به طور کلی در حال انباشته شدن هستند؛ نشان می‌دهد که اینطور نیست.

اساسا، خریداران در نوامبر ۲۰۲۲ تا دسامبر ۲۰۲۲ به شدت انباشته شدند و در ماه مارس تا آوریل ۲۰۲۳ زمانی که بیت کوین دوباره ۳۰۰۰۰ دلار به دست آورد، به شدت انباشته شدند، اما شاخص ها نشان می دهند که BTC در آستانه غلبه بر مقاومت ۳۰،۰۰۰ دلاری است یا در ژوئیه حرکتی مشابه انجام می دهد. زمانی که بیت کوین در آستانه دریافت مقاومت است. افزایش اخبار ETF و XRP SEC.

بیت کوین در بازار خرچنگ است

عملکرد فعلی قیمت و داده‌های بازار مشتقات نشان می‌دهد که بیت‌کوین در بازار خرچنگ قرار دارد و قیمت آن برای مدت طولانی در محدوده باقی می‌ماند. همانطور که JJ the Janitor، تحلیلگر JLabs در هفته گذشته اشاره کرد، فشار قوی به سطح ۳۲۰۰۰ دلار به CME کمک می کند فاصله از دوران سقوط Luna Terra را کاهش دهد.

معاملات آتی بیت کوین CME که شکاف CME سقوط Luna را نشان می دهد.منبع: جی جی سرایدار

از منظر ساختار هفتگی بازار بیت کوین، سطح ۳۰۰۰۰ دلار یک نقطه محوری کلیدی است که در چرخه های قبلی بازار صعودی به عنوان حمایت (و اکنون مقاومت) عمل کرده است، اما فراتر از این سطح، ماهیت این است که در دراز مدت، سطح بالاتری خواهد داشت. اوج ها نقطه مقاومت بعدی تایید بازگشت روند نزدیک به سطوح ۳۷۰۰۰ دلار خواهد بود.

نمودار BTC/USDT 1 هفته ای. منبع: TradingView

فعالیت معامله گر در بازار مشتقات عامل دیگری است که به بازار فعلی خرچنگ کمک می کند. بودجه در حال کاهش است، علاقه باز نسبتا آرام است و اینها علاوه بر خرده فروشی ها هستند که به دنبال یک شکست طولانی مدت و آزمایش مجدد حمایت پایین تر درازمدت یا شکست کوتاه مدت و انحلال در هر صورت هستند. افزایش معنی دار این شاخص می تواند القای اطمینان از افزایش قیمت ها بحران یک شکست در مقیاس بزرگ هنوز ظاهر نشده است.

داده های مشتقات BTC/USDT، نمودار روزانه.منبع: جی جی سرایدار

مطمئناً، DXY در هفته گذشته به زیر ۱۰۰ سقوط کرد، اما به این دلیل است که سرمایه‌گذاران به اقدام مثبت فدرال رزرو در مورد تورم واکنش نشان می‌دهند و ضرب الاجل آن بسیار تنگ است که بتوان انتظار واکنش گسترده از BTC را به این زودی‌ها داشت.

عملکرد قیمت آتی صرافی کریپتو نشان می‌دهد که تلاش‌های طولانی و کوتاه Degen برای جلوتر ماندن از قیمت‌ها در کوتاه‌مدت موفقیت‌آمیز نبوده است.

جی‌جی سرایدار پیشنهاد می‌کند که معیار کلیدی برای تماشا، علاقه‌ی باز کل است، و اینکه یک شکست شدید از محدوده فعلی می‌تواند یک فرصت خرید واقعی باشد. افزایش OI که در حال حاضر ثابت است، اما همچنان در حال افزایش است، خبر جالبی است و می تواند توسط رویدادهای نظارتی یا قانونی ایجاد شود.

مربوط: قیمت بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار در میان نگرانی های کلان و نظارتی کاهش یافت

اقدام کوتاه مدت قیمت بیت کوین ممکن است باعث نگرانی سرمایه گذاران جدید و معامله گران روزانه شود، اما چشم انداز زنجیره ای همچنان بسیار قانع کننده است.

در عین حال، اندیکاتور تجمعی Address Total Balance نیز از ۱۶ مارس که قیمت BTC در ۲۵۰۰۰ دلار معامله شد، روند صعودی خود را از سر گرفته است.

کل موجودی بیت کوین (BTC) آدرس تجمعی.منبع: Glassnode

خوانندگان همچنین باید توجه داشته باشند که این معیار همچنین نشان می‌دهد که کل موجودی آدرس‌های ذخیره‌سازی از ژانویه ۲۰۲۲، زمانی که قیمت بیت‌کوین ۴۷۸۰۰ دلار در هر سکه معامله می‌شد، افزایش یافته است. آنچه واضح است این است که در بدترین سقوط بازار ارزهای دیجیتال و کاهش قیمت بیت کوین، چندین شاخص زنجیره ای به سرمایه گذاران اشاره می کند که تخصیص های خود به بیت کوین را افزایش می دهند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Ray Salmond

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا