اخبار ارز دیجیتال

با افزایش فشارهای نظارتی و کلان اقتصادی، قیمت بیت کوین به ۲۰.۸ هزار دلار کاهش یافت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با وجود تلاش سرمایه گذاران برای پوشش کاهش ارزش ارزهای دیجیتال و سهام، حاشیه بیت کوین و بازار آپشن ثابت مانده است.

معامله گران بیت کوین (BTC) پس از کاهش ۵.۵ درصدی قیمت بیت کوین در ۷ مارس، شاهد فشار نزولی ادامه یافتند. افزایش احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو و فشار نظارتی بر ارزهای دیجیتال تا حدی توضیح دهنده این حرکت است.

با رسیدن منحنی اوراق قرضه معکوس به بالاترین سطح خود از دهه ۱۹۸۰، بازارهای مالی نشانه هایی از استرس را نشان دادند. بازدهی اوراق خزانه دو ساله در ماه مارس بالای ۵ درصد بود، اما بازدهی بلندمدت در ۴ درصد متوقف شده است.

از ماه ژوئیه، بازده اوراق قرضه بلندمدت نتوانسته است با معیارهای دو ساله فزاینده مطابقت داشته باشد که منجر به انحراف منحنی معکوس کلاسیک که قبل از رکود است، شده است. بر اساس گزارش بلومبرگ، این شاخص در ۷ مارس به ۱ درصد رسید که بالاترین سطح از سال ۱۹۸۱ است، زمانی که پل ولکر، رئیس فدرال رزرو با تورم دو رقمی مواجه شد.

این هفته، بلک راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان، پیش بینی خود را برای بودجه فدرال ایالات متحده به ۶ درصد افزایش داد. ریک راید، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری بخش درآمد ثابت جهانی بلک راک، معتقد است که فدرال رزرو نرخ‌های بهره را برای مدت طولانی بالا نگه می‌دارد «تا اقتصاد را کند کرده و تورم را به نزدیک به ۲ درصد کاهش دهد».

ترس از مقررات ارزهای دیجیتال افزایش می یابد

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که دولت بایدن می خواهد قانون فروش شستشو را برای ارزهای دیجیتال اعمال کند، که معامله گران را تشویق می کند دارایی های دیجیتال خود را بفروشند و فوراً آنها را برای اهداف مالیاتی خریداری کنند.

علاوه بر این، هیئت نظارت بر حسابداری شرکت های دولتی (PCAOB)، سازمانی که بر ممیزی شرکت های دولتی ایالات متحده نظارت می کند، اخیراً به سرمایه گذاران در مورد گزارش های صدور گواهینامه ذخیره ارسال شده توسط شرکت های حسابرسی هشدار داده است.

این سازمان که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) حمایت می شود، گفت:

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

بازار حاشیه بیت کوین به حالت عادی بازگشته است

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای برای کمک به سرمایه گذاران برای افزایش موقعیت خود با استقراض ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

به عنوان مثال، شما می توانید با قرض گرفتن استیبل کوین و خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند در مقابل ارز دیجیتال شرط بندی کوتاه کنند.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت حاشیه سود معامله گران OKX در ۹ مارس به طور چشمگیری کاهش یافت و از وضعیتی که قبلاً به نفع موقعیت های خرید اهرمی بود فاصله گرفت. با توجه به روند صعودی کلی معامله گران ارزهای دیجیتال، نسبت حاشیه وام فعلی ۱۶ نسبتاً خنثی است.

از سوی دیگر، نسبت‌های وام حاشیه بالاتر از ۴۰ بسیار نادر هستند، حتی اگر از ۲۲ فوریه عادی شده باشند. پس از ناهنجاری اخیر، بازار حاشیه از حالت خنثی به صعودی بازگشته است.

معامله‌گران گزینه‌ها با ریسک پایین اصلاحات قیمتی شدید قیمت‌گذاری می‌کنند

معامله گران همچنین باید بازار اختیار معامله را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا اصلاحات اخیر سرمایه گذاران را ریسک گریزتر کرده است یا خیر. هر زمان که یک میز آربیتراژ یا بازارساز برای محافظت در جهت بالا و پایین هزینه اضافی می پردازد، یک شیب دلتا ۲۵ درصد یک علامت مشخص است.

این شاخص گزینه‌های تماس مشابه (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس رایج است مثبت است زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بالاتر از حق بیمه برای گزینه‌های تماس پرخطر است.

به طور خلاصه، اگر معامله گران انتظار کاهش قیمت بیت کوین را داشتند، شاخص انحراف بیش از ۱۰ درصد خواهد بود و هیجان عمومی تا ۱۰- درصد منحرف می شود.

مربوط: گروه کاری REPO ایالات متحده ارزهای رمزنگاری شده را در تلاشی که شامل ۵۸ میلیارد دلار دارایی دارای مجوز است، هدف قرار می دهد.

بیت کوین ۶۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

بیت کوین در ۲۱ فوریه نتوانست مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری را بشکند و طی ۱۶ روز آینده اصلاح ۱۴ درصدی را تجربه کرد، در حالی که شیب دلتای ۲۵ درصدی در ماه گذشته در منطقه خنثی باقی ماند. انحراف مثبت ۳ درصدی فعلی نشان دهنده تقاضای متعادل برای محصولات گزینه های صعودی و نزولی است.

داده های مشتقات نشان می دهد که معامله گران حرفه ای نمی خواهند نزولی باشند. این با ارزیابی ریسک خنثی معامله گر آپشن ثابت می شود. علاوه بر این، نسبت‌های وام حاشیه نشان می‌دهند که بازار در حال بهبود است زیرا مقداری تقاضا برای شرط‌های نزولی ظاهر شده است، اما ساختار صعودی تا خنثی باقی می‌ماند.

با توجه به فشار نزولی عظیم بر قیمت ها از منظر اقتصاد کلان و فشارهای نظارتی مداوم در ایالات متحده، گاوها احتمالاً باید از شرکت سهامی مشتقات بیت کوین راضی باشند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا