اخبار ارز دیجیتال

کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۲۵۰۰۰ دلار – فرصت یا عذاب؟

قیمت بیت کوین روی صخره ۲۵۰۰۰ دلار است. آیا سرمایه گذاران باید پناه ببرند یا از فرصت استفاده کنند؟

بیت کوین در آستانه شکست نزولی قرار دارد و بعید است سطح حمایت ۲۵۰۰۰ دلاری باقی بماند.

در ۱۱ سپتامبر، بیت کوین (BTC) از محدوده موازی بین ۲۵۵۰۰ تا ۲۶۵۰۰ دلار خارج شد و به کمترین حد روزانه ۲۴۹۵۰ دلار سقوط کرد. اگر قیمت به کمتر از ۲۴۷۵۰ دلار در روز بسته شود، خطر سقوط تا محدوده زیر ۲۰۰۰۰ دلار وجود دارد، اما احتمال کمی وجود دارد که حرکت صعودی بازگردد.

به گفته تاجر با نام مستعار Horse، بیت کوین ۲۵۰۰۰ دلاری “منطقه مناسب برای به دام انداختن فروشندگان” و “احتمالا بهترین مکان برای نسبت ریسک به پاداش در یک زمینه بلندمدت” است، بنابراین یک حرکت کوتاه مدت است. گفته می شود که این یک حرکت کوتاه مدت است. فرصتی برای خرید فراهم خواهد کرد.

شاخص‌های زنجیره‌ای که روند قیمت‌های بازار جهانی و پایین‌ترین حد تاریخی را به‌روزرسانی می‌کنند، می‌توانند به خریداران امیدوار باشند که روند مثبت ممکن است افزایش یابد.

آیا DXY بیرون می آید؟

بیت کوین تمایل دارد که همبستگی منفی با دلار آمریکا و همبستگی مثبت با سهام داشته باشد.

در ۱۱ سپتامبر، شاخص دلار آمریکا کاهش یافت در حالی که شاخص های سهام S&P 500 و نزدک صعودی بودند.

شاخص دلار (DXY) در برابر سایر ارزهای ذخیره جهانی به بالاترین حد بلندمدت جدید در حدود ۱۰۴.۸ واحد رسیده است که حاکی از بازگشت منفی بالقوه قیمت است. دلار ضعیف‌تر می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت‌کوین شود.

این نمودار روزانه شاخص DXY است. منبع: TradingView

نتایج ۱۳ سپتامبر شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) احتمالاً جهت تعیین کننده ای به بازارهای جهانی می دهد.

معامله گران بیت کوین می توانند سود ۲۶۰۰۰ دلار را تضمین کنند

بر اساس گزارش جدیدی از Glassnode، کاهش قیمت بیت کوین در هفته های اخیر چندین شاخص را به پایین ترین سطح تاریخی رسانده است.

شرایط فعلی بازار با نقدینگی کم و حجم معاملات کم مشخص می شود. این توانایی گاوها برای بالا بردن قیمت بیت کوین از طریق سطوح مقاومت چندگانه را پیچیده می کند، در حالی که دارندگان بلندمدت ممکن است با فروکش کردن هیاهوی صعودی شروع به انباشتگی کنند.

به گزارش گلس‌نود:

P&Lهای تحقق یافته به طور مشابه با بازار ۲۰۲۰ برابری می کنند، شاید نشان دهنده این باشد که شور و شوق بازار صعودی ۲۰۲۱ به طور کامل و کامل از بین رفته است.

علاوه بر این، اقدام منفی قیمت بیت کوین از اواسط آگوست باعث شده است که “بخش بزرگی” از عرضه کوتاه مدت آن به “زیان تحقق نیافته” تبدیل شود، که به طور بالقوه به عنوان یک سطح معکوس کوتاه مدت عمل می کند.

عرضه دارندگان بیت کوین کوتاه مدت در اندیکاتورهای سود.منبع: Glassnode

با این حال، Glassnode همچنین گفت که “نوسانات، نقدینگی، حجم معاملات و حجم پرداخت‌های زنجیره‌ای در پایین‌ترین حد تاریخی قرار دارند” که بازار را به سمت “بی‌تفاوتی شدید، فرسودگی و قطعاً کسالت سوق می‌دهد.”

موارد مرتبط: «تخفیف» GBTC به کمترین میزان از سال ۲۰۲۱ رسیده است، علیرغم اینکه قیمت بیت کوین به پایین ترین حد ۳ ماهه رسیده است

بنابراین، در صورت برگشت صعودی، بسیاری از فروشندگان ممکن است نزدیک به نقطه سربه سر برای خریداران کوتاه مدت، به خصوص در حدود سطح ۲۶۰۰۰ دلار برسند.

تغییرات قیمت داده‌های DXY و زنجیره‌ای ترکیبی نشان می‌دهد که خریداران ممکن است زودتر از آنچه انتظار می‌رفت بازگردند، و حرکت‌های قیمت فعلی می‌تواند فرصت بالقوه سودآوری برای باز کردن بیت‌کوین طولانی باشد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Nivesh Rustgi
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا