اخبار ارز دیجیتال

آیا قیمت بیت کوین در معرض خطر است؟ شاخص دلار صلیب طلایی صعودی را تأیید می کند

نگرانی ها در مورد تاثیر دلار آمریکا بر بیت کوین ممکن است توسط سرمایه گذاران اغراق آمیز باشد، به خصوص در بلندمدت.

شاخص قدرت دلار (DXY) در 22 سپتامبر به بالاترین سطح خود در نزدیک به 10 ماه گذشته رسید که نشان دهنده افزایش اعتماد به دلار آمریکا در مقایسه با سایر ارزهای فیات مانند پوند انگلیس، یورو، ین ژاپن و فرانک سوئیس بود. است.

DXY “صلیب طلایی” Confill

علاوه بر این، سرمایه‌گذاران نگران هستند که این افزایش تقاضای دلار آمریکا می‌تواند چالش‌هایی را برای بیت‌کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال ایجاد کند، اما این نگرانی‌ها لزوماً به هم مرتبط نیستند.

شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

شاخص DXY زمانی که میانگین متحرک 50 روزه آن از میانگین متحرک طولانی تر 200 روزه بالاتر رفت، الگوی متقاطع طلایی را تأیید کرد، که اغلب توسط تحلیلگران فنی به عنوان منادی بازار صعودی در نظر گرفته می شود.

تاثیر ریسک های رکود و تورم

برخی از سرمایه گذاران بر این باورند که روندهای تاریخی صرفاً بر اساس الگوهای قیمتی تعیین می شود، اما دلار آمریکا در ماه سپتامبر علیرغم نگرانی ها در مورد تورم و رشد اقتصادی در بزرگترین اقتصاد جهان، قدرت خود را نشان داد. توجه به این مهم ضروری است.

انتظارات بازار برای رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال 2024 بدون تغییر باقی می ماند و 1.3 درصد، کمتر از میانگین 2.4 درصد در چهار سال گذشته است. این کاهش رشد اقتصادی به عواملی مانند سیاست های پولی سخت تر، نرخ های بهره بالاتر و کاهش محرک های مالی نسبت داده می شود.

با این حال، همه دستاوردهای شاخص DXY نشان دهنده افزایش اعتماد به سیاست اقتصادی فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) نیست. به عنوان مثال، اگر یک سرمایه گذار تصمیم بگیرد که اوراق خزانه ایالات متحده را بفروشد و پول نقد را حفظ کند، این امر نشان دهنده یک رکود قریب الوقوع یا افزایش قابل توجه تورم به عنوان محتمل ترین سناریو است.

با تورم فعلی 3.7 درصد و در مسیر صعودی، انگیزه کمی برای قفل کردن بازدهی 4.4 درصد وجود دارد، زیرا سرمایه گذاران خواستار بازده سالانه 4.62 درصدی اوراق خزانه پنج ساله از 19 سپتامبر هستند که بالاترین نرخ سالانه است. . 12 سال.

سود 5 ساله خزانه داری آمریکا منبع: TradingView

این داده ها به وضوح نشان می دهد که سرمایه گذاران از اوراق قرضه دولتی به نفع حفظ موقعیت نقدی خود اجتناب می کنند. این ممکن است در ابتدا غیر منطقی به نظر برسد، اما با استراتژی انتظار برای یک نقطه ورودی مطلوب تر سازگار است.

سرمایه گذاران امیدوارند که فدرال رزرو همچنان به افزایش نرخ بهره و کسب بازدهی بالاتر در آینده ادامه دهد.

اگر سرمایه گذاران به توانایی فدرال رزرو برای مهار تورم بدون ایجاد خسارت اقتصادی قابل توجه اعتماد نداشته باشند، ممکن است ارتباط مستقیمی بین تقویت DXY و کاهش تقاضای بیت کوین وجود نداشته باشد. از سوی دیگر، اشتها برای دارایی‌های ریسک‌پذیر قطعا کاهش یافته است، همانطور که عملکرد منفی 4.3 درصدی شاخص S&P 500 در ماه سپتامبر نشان می‌دهد. اما سرمایه گذاران می دانند که احتکار پول نقد، حتی در صندوق های بازار پول، قدرت خرید پایدار را تضمین نمی کند.

از سوی دیگر، اشتها برای دارایی‌های ریسک‌پذیر قطعا کاهش یافته است، همانطور که عملکرد منفی 4.3 درصدی شاخص S&P 500 در ماه سپتامبر نشان می‌دهد. اما سرمایه گذاران می دانند که احتکار پول نقد، حتی در صندوق های بازار پول، قدرت خرید پایدار را تضمین نمی کند.

افزایش ارز در گردش برای قیمت بیت کوین مثبت خواهد بود

سرمایه گذاران با رقیق شدن مواجه می شوند زیرا دولت ها به افزایش سقف بدهی ادامه می دهند و افزایش عرضه پول باعث می شود بازده اسمی اهمیت کمتری داشته باشد. این توضیح می‌دهد که چرا دارایی‌های کمیاب مانند بیت‌کوین و برخی شرکت‌های بزرگ فناوری حتی در زمان کاهش رشد اقتصادی عملکرد خوبی داشته‌اند.

مطالب مرتبط: بیت کوین امروز چقدر ارزش دارد؟

اگر شاخص S&P 500 به روند نزولی خود ادامه دهد، سرمایه گذاران ممکن است حداقل در ابتدا، بدون توجه به کمبود یا پتانسیل رشد، از بازار ریسک خارج شوند. در چنین محیطی، بیت کوین واقعاً می تواند با عملکرد منفی روبرو شود.

با این حال، این تحلیل این واقعیت را نادیده می گیرد که فشارهای مشابه ناشی از تورم و رکود احتمالاً باعث افزایش عرضه پول از طریق انتشار اضافی اوراق قرضه خزانه داری یا خرید اوراق قرضه فدرال رزرو در ازای دلار آمریکا می شود. مهم است که مراقب باشید.

در هر صورت، با افزایش نقدینگی بازار، سرمایه‌گذاران ممکن است برای محافظت از خود در برابر «رکود تورمی» (وضعیتی که با تورم فزاینده و رشد اقتصادی راکد مشخص می‌شود) به دارایی‌های جایگزین پناه ببرند، بیت کوین مزیت دارد.

بنابراین، DXY Golden Cross لزوما برای بیت کوین منفی نیست، به خصوص در بازه های زمانی طولانی تر.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا