🚨 اخبار ارز دیجیتال

اصلاح قیمت بیت کوین به تعویق افتاد – تحلیلگران توضیح می دهند که چرا پایان سال ۲۰۲۳ صعودی خواهد بود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال همچنان با بادهای مخالف قوی مبارزه خواهند کرد، اما تحلیلگران توضیح می دهند که چرا سه ماهه سوم و چهارم سال ۲۰۲۳ برای بیت کوین خوب خواهد بود.

قیمت بیت کوین (BTC) و اصلاحات گسترده تر بازار کریپتو در اوایل این هفته بخش کوچکی از سود بدست آمده در ژانویه را به ارمغان آورده است، اما معامله گران باتجربه امیدوار به نوعی اصلاح فنی هستند. اغراق نیست اگر بگوییم که

آنچه غیرمنتظره بود، اجرای SEC در ۹ فوریه علیه صرافی Kraken و اعلام رگولاتور مبنی بر اینکه برنامه staking-as-service یک امنیت غیرقانونی است. این خبر باعث سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال شد و با تصمیم کراکن برای تعطیل کردن سرویس سهام خود در ۱۰۰٪ مواقع، معامله گران نگران هستند که Coinbase در نهایت مجبور به انجام همین کار شود.

سوال واقعی این است که آیا عملکرد این هفته قیمت منعکس کننده تغییر در روند حرکت صعودی است که در ماه ژانویه مشاهده می شود، یا اینکه اخبار مبنی بر اینکه “خدمات سهامداری اوراق بهادار ثبت نشده هستند” نشانه ای است که معامله گران باید منتظر بمانند و در ماه های آینده ببینند. آیا این یک لحظه ساده برای نادیده گرفتن در هفته است؟

به گفته تحلیلگران شرکت تحلیلی دلفی دیجیتال، ارزهای دیجیتال قرار است «در سال ۲۰۲۳ سوار ترن هوایی شوند». تحلیلگران کوین کلی و جیسون پاگوراتوس توضیح دادند که اقدامات اولیه قیمت در سال به دلیل “افزایش های اخیر در نقدینگی جهانی” به نفع دارایی های ریسک انجام شد، اما باد مخالف اقتصاد کلان حداقل تا سه ماهه سوم ادامه خواهد داشت. بازار. در سال ۲۰۲۳

تغییر درصد نرمال شده از سال به تاریخ برای طبقات دارایی اصلی.منبع: دلفی دیجیتال

فراتر از اخبار منفی این هفته و تأثیر آن بر قیمت ارزهای دیجیتال، در اینجا چند شاخص وجود دارد که بینشی را در مورد اینکه بقیه سال برای بازارهای ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود، ارائه می دهد.

DXY بازگشته است

بیگ اسموکی، نویسنده خبرنامه کوین تلگراف تاکید کرد که شاخص دلار آمریکا از پایین ترین سطح اخیر بازگشته است.

بیگ اسموکی در پست اخیر خود گفت:

ضعیف‌تر از حد انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه دسامبر و FOMC و افزایش نرخ‌ها در فوریه به وضوح باعث تقویت احساسات سرمایه‌گذاران مورد نیاز برای بالا بردن قیمت‌ها در منطقه چسبنده برای ماه‌ها شد.

اما همانطور که در زیر می بینید، همبستگی معکوس بین BTC و شاخص دلار آمریکا (DXY) گویای همه چیز است. اخیراً، DXY شتاب خود را از دست داده است و از بالاترین رقم ۱۱۴ سپتامبر ۲۰۲۲ به ۱۰۱ فعلی خود عقب نشینی کرده است. همانطور که مرسوم است، زمانی که DXY عقب نشینی کرد، قیمت BTC افزایش یافت. ”

حرکات هفتگی قیمت BTC و DXY.منبع: Trading View

با نگاهی به DXY این هفته، می بینیم که DXY از پایین ترین سطح ۱۰۱ در ۳۰ ژانویه برگشته و به بالاترین حد پنج هفته ای نزدیک به ۱۰۴ رسیده است.

DXY. نمودار ۱ هفته ایمنبع: Trading View

به گفته JJ the Janitor، تحلیلگر JLabs:

پس از آزمایش مجدد میانگین‌های متحرک ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در هفته‌های آینده، کرایه‌های DXY باید بینش زیادی در مورد حرکت بعدی بازار ارائه دهد… حرکت ۲۰۰ روزه. اگر میانگین‌های متحرک شکسته شوند و باقی بمانند. (در حال حاضر در ۱۰۶.۴۵ ~)، بازار دارایی مطمئناً دوباره نزولی خواهد شد و پایین ترین سطح ماه نوامبر را تهدید می کند، اگرچه این بک تست DXY در حال حاضر در (۵۰ روز) یا بعد از آن است، می توانیم تأیید کنیم که وارد یک محیط کلان جدید شده ایم، جایی که قدرت قوی دلاری که در سال ۲۰۲۲ ما را به وحشت انداخت، اکنون یک جانور خفه شده است.

چرخش فدرال رزرو بیشتر از حد انتظار سرمایه گذاران طول می کشد

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران نهادی برای ماه‌ها پیش‌بینی می‌کردند که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و سیاست انقباض کمی در نهایت مسیر خود را معکوس خواهد کرد. در آخرین فشار FOMC، پاول به نیاز به افزایش نرخ بهره در آینده اشاره کرد، اگرچه به نظر می رسد برخی کاهش مقیاس افزایش اخیر و آتی نرخ بهره را تأییدی بر پیش بینی های خود تفسیر می کنند. پاول باشگاه واشنگتن گفت:

پاول گفت: «بازار کار بسیار قوی است، عمدتاً به این دلیل که او فکر می‌کند ما به افزایش نرخ بهره بیشتری نیاز خواهیم داشت».

بر اساس تحلیلی که توسط Delphi Digital انجام شده، به نظر می رسد فعالان بازار “مرغ بازی می کنند در حالی که فدرال رزرو تلاش می کند آنها را بلوف کند”، و تحلیلگران می گویند که بازار اوراق قرضه نشان می دهد که سیاست فدرال رزرو بسیار قوی است. .

زمانی که تصمیم FOMC برای افزایش نرخ ها با تصمیمات شرکت کنندگان در بازار همزمان شد، بازارهای سهام و کریپتو به طور کلی افزایش یافتند. روی ارزهای رمزنگاری شده سقف بگذارید.

از نقطه نظر تحلیل تکنیکال، آزمایش مجدد حمایت اساسی در منطقه ۲۰۰۰۰ دلاری امید زیادی نیست، به خصوص پس از افزایش ماهانه بیش از ۴۰ درصدی بیت کوین در ژانویه.

بر اساس داده های تاریخی و تجزیه و تحلیل فراکتال، تحلیلگران Delphi Digital معتقدند که بیت کوین جای افزایش بیشتری دارد زیرا «عرضه غیرمستقیم بیت کوین در محدوده ۲۴۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ دلار زیاد نیست.» گزارش قبلی از Cointelegraph اهمیت صلیب طلایی اخیر بیت کوین را نشان می دهد.

در حالی که همه اینها در کوتاه مدت دلگرم کننده است، این واقعیت که برخی از اجزای CPI همچنان قوی هستند و تشخیص پاول از نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره به دلیل قدرت بازار کار، نشانه ای است که ارزهای رمزنگاری شده هستند. این باید یادآوری باشد که ما هنوز در قلمرو بازار گاوی نیستیم. افزایش نرخ بهره هزینه‌های عملیاتی و سرمایه‌ای را برای کسب‌وکارها افزایش می‌دهد و این افزایش‌ها همیشه به مصرف‌کنندگان سرایت می‌کند. یکی دیگر از پیشرفت‌های مداوم و نگران‌کننده، اخراج مستمر در شرکت‌های بزرگ فناوری است.

بانک‌ها و کارگزاری‌های بزرگ ایالات متحده به کاهش پیش‌بینی‌های درآمد ادامه می‌دهند و شرکت‌های بزرگ فناوری در معادن زغال‌سنگ بازارهای سهام، درآمدها و نرخ‌های تعدیل نیرو به قناری تبدیل می‌شوند. علاوه بر موانع اقتصاد کلان، همبستگی بالا بین بازار سهام و بیت کوین نشان می دهد که بازار اخیر ارزهای دیجیتال دارای یک تاریخ انقضا است که سرمایه گذاران باید آن را در نظر داشته باشند. بهتر است آن را حفظ کنند.

اگر “Fed Pivot” که مدت ها مورد انتظار بود، گریزان باقی بماند، واقعیت های خاصی آشکار خواهد شد و تاثیر بیشتری بر قیمت ارزهای دیجیتال و بازار سهام خواهد داشت.

مربوط: اجرای SEC در Kraken درهای Lido، Frax و Rocket Pool را باز می کند

نگاهی عمیق تر به سال ۲۰۲۳

علیرغم ماهیت نزولی چالش های فوق، تحلیلگران Delphi Digital چشم انداز مثبت تری را برای نیمه دوم سال ۲۰۲۳ منتشر کردند. طبق تحلیل آنها،

با پیشروی سال، نیاز به افزایش نقدینگی ضروری‌تر می‌شود. شکاف‌ها در بازار کار نیز آشکارتر خواهند شد و فدرال رزرو تغییر سیاست‌های تطبیقی‌تر را پوشش خواهد داد. معکوس شدن نقدینگی جهانی که در اواخر سال گذشته به آن اشاره کردیم، خواهد بود. در پاسخ به نگرانی‌ها در مورد کاهش چشم‌انداز رشد و افزایش آسیب‌پذیری‌ها در بازارهای بدهی دولتی، حمایت از دارایی‌های ریسک در نیمه دوم سال ۲۰۲۳، شروع به شتاب می‌کنند. نقدینگی بازار مالی بین ۶ تا ۱۸ ماه عقب می‌افتد و چشم‌انداز خوش‌بینانه‌تری را برای سال‌های ۲۰۲۴-۲۰۲۵ ایجاد می‌کند. “

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Ray Salmond

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا