🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به کاهش خود ادامه می دهد، اما داده های مشتقات نشان می دهد که رشد نزدیک به ۲۵۰۰۰ دلار است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این هفته، رگولاتورها گرد هم آمدند تا ریسک‌های ذاتی بخش کریپتو را برجسته کنند، اما معامله‌گران حرفه‌ای با افزودن اهرم به موقعیت‌های طولانی خود، مقابله کردند.

بسیاری قبلاً متوجه شده اند که قیمت بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۲۲ با ۱۶۵۲۹ دلار به پایان خواهد رسید و افزایش اخیر و رد شدن آن در سطح ۲۵۰۰۰ دلار می تواند باعث نگرانی سرمایه گذاران خاص شود. شاید فراموش کرده باشید. خرس ها در سطح ۲۵۰۰۰ دلار افزایش یافته اند و چندین برابر شده اند. تلاش های ناموفق در این سطح بین ۱۶ فوریه و ۲۱ فوریه.

مشخص نیست که چرا بیت کوین تا به امروز ۴۵.۵ درصد افزایش یافته است، اما بخشی از دلیل آن شکست فدرال رزرو ایالات متحده در کنترل تورم است و نرخ بهره را به بالاترین سطح خود در ۱۵ سال اخیر رسانده است. به این واقعیت که امکان پذیر نبود یک پیامد ناخواسته افزایش بازپرداخت بدهی دولت است که کسری بودجه را بیشتر فشرده می کند.

پیش بینی اینکه چه زمانی موضع فدرال رزرو تغییر خواهد کرد، عملا غیرممکن است، اما با نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی بالای ۱۲۸، بیش از ۱۸ ماه طول نخواهد کشید. در برخی موارد، اهرم بدهی شدید می تواند ارزش خود دلار آمریکا را به خطر بیندازد.

در ۲۳ فوریه، فدرال رزرو، شرکت بیمه سپرده فدرال و دفتر کنترل ارز بیانیه مشترکی صادر کردند که در آن بیان شد که با حفظ شیوه‌های مدیریت ریسک قوی، برای جلوگیری از کمبود نقدینگی به تامین مالی از بخش ارزهای دیجیتال تکیه خواهیم کرد. بانک های ایالات متحده که هستند را تشویق کنید رگولاتور گفت که این گزارش به دلیل “رویدادهای اخیر” در صنعت به دلیل افزایش ریسک نوسانات تقویت شده است.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

بیت کوین حاشیه دار برای مدت طولانی برای دفاع از سطح ۲۴۰۰۰ دلار استفاده می شد

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای برای کمک به سرمایه گذاران برای افزایش موقعیت خود با استقراض ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

به عنوان مثال، می توانید با قرض گرفتن استیبل کوین و خرید بیت کوین (طولانی) میزان قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند در برابر ارز دیجیتال (کوتاه مدت) شرط بندی کنند. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه همیشه یکسان نیست.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت مارجین وام معامله گران OKX بین ۲۱ فوریه و ۲۳ فوریه افزایش یافته است و معامله گران حرفه ای را بر آن داشته تا با کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۲۴۰۰۰ دلار، موقعیت های خرید را اتخاذ کنند.

برخی ممکن است استدلال کنند که تقاضای بیش از حد برای موقعیت یابی حاشیه صعودی، پس از تلاش ناموفق برای خروج از مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری در ۲۱ فوریه، چند روز، حرکتی ناامیدکننده به نظر می رسد.

معامله‌گران گزینه‌ها به ریسک‌های نزولی اطمینان دارند

معامله گران همچنین باید بازار گزینه ها را تجزیه و تحلیل کنند تا متوجه شوند که آیا افزایش اخیر سرمایه گذاران را ریسک گریزتر می کند یا خیر. هر زمان که یک میز آربیتراژ یا بازارساز برای محافظت در جهت بالا و پایین هزینه اضافی می پردازد، یک شیب دلتا ۲۵ درصد یک علامت مشخص است.

این شاخص گزینه‌های تماس مشابه (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس رایج باشد، مثبت است زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بیشتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

به عبارت دیگر، اگر معامله گران از سقوط قیمت بیت کوین بترسند، اندیکاتور انحراف از ۱۰ درصد فراتر خواهد رفت. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی ۱۰ درصدی است.

مربوط: هیئت اجرایی صندوق بین‌المللی پول از چارچوب سیاست رمزنگاری، از جمله عدم وجود رمزارز به عنوان مناقصه قانونی پشتیبانی می‌کند

بیت کوین ۳۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

توجه داشته باشید که شیب دلتای ۲۵ درصدی از ۱۸ فوریه پس از اطمینان بیشتر معامله گران آپشن و تقویت حمایت ۲۳۵۰۰ دلاری، اندکی منفی شده است. اندازه گیری انحرافی ۵-% نشان دهنده تقاضای متعادل بین محصولات آپشن صعودی و نزولی است.

داده‌های مشتقه ترکیبی غیرمعمول از تقاضای حاشیه بیش از حد برای معاملات طولانی و ارزیابی ریسک خنثی از سوی معامله‌گران اختیار را نشان می‌دهد. با این حال، تا زمانی که در چند روز آینده نسبت استیبل کوین به بیت کوین به سطح زیر ۳۰ بازگردد، جای نگرانی وجود ندارد.

مشتقات بیت کوین با توجه به فشار فوق العاده ای که تنظیم کننده ها بر بخش کریپتو وارد کرده اند، به خوبی حفظ شده اند. به عنوان مثال، در ۲۲ فوریه، آگوستین کارستنز، مدیر کل بانک تسویه حساب های بین المللی، بر نیاز به مقررات و مدیریت ریسک در فضای رمزنگاری تاکید کرد. تاثیر محدود بیانیه BIS روی قیمت یک علامت صعودی است و می‌تواند شانس فراتر رفتن قیمت بیت‌کوین را در کوتاه‌مدت از ۲۵۰۰۰ دلار افزایش دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا