اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین به «حمله ۵۱ درصدی» در بازار آلت کوین نزدیک می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شاخص تسلط بر بازار بیت کوین از آوریل ۲۰۲۱ نتوانسته است بالای ۵۰ درصد باقی بماند، اما آیا این بار چیز دیگری وجود دارد؟

درصد سهم بیت کوین (BTC) از بازار ارزهای دیجیتال پس از سقوط بازار آلتکوین در هفته گذشته به نزدیک به ۵۰ درصد افزایش یافت.

در ۱۳ ژوئن، شاخص تسلط بیت کوین (BTC.D)، که وزن بیت کوین را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال ردیابی می کند، به ۴۹.۲۹ درصد رسید، درست کمتر از بالاترین سطح دو ساله ۴۹.۶۶ درصدی که اوایل این هفته تعیین شده بود. کاهش یافت.

نمودار قیمت روزانه BTC.D. منبع: TradingView

BTC یک “امنیت ثبت نشده” نیست

افزایش تسلط بیت کوین پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه صرافی های رمزنگاری Binance و Coinbase صورت گرفت. در پرونده های دادگاه، کمیسیون تعدادی از آلتکوین های اصلی، از جمله Cardano (ADA) و Solana (SOL) را به عنوان “اوراق بهادار ثبت نشده” متهم کرد.

مرتبط: Gensler از SEC می گوید BTC و ETH در ویدیوی تازه منتشر شده “اوراق بهادار نیستند”

سهم بازار بیت‌کوین معمولاً در دوره‌های پر استرس بازار افزایش می‌یابد، زیرا معامله‌گران بیت‌کوین را در مقایسه با اکثر ارزهای دیجیتال، بی‌ثبات‌ترین و بی‌ثبات‌ترین دارایی ارزهای دیجیتال می‌دانند. به عنوان مثال، در اوج بحران بانکی در مارس ۲۰۲۳، تسلط بیت کوین بر آلتکوین ها نیز به ۵۰ درصد بهبود یافته بود.

عملکرد هفت روزه آلتکوین ها در برابر دلار آمریکا و بیت کوین.منبع: مساری

سرنخ های دیگری وجود دارد که نشان می دهد تسلط بیت کوین می تواند حتی بیشتر شود و در نهایت از ۵۰ درصد فراتر رود.

به عنوان مثال، آزمایشگاه DWF، سازنده بازار ارزهای دیجیتال، گزارش شده است میلیون ها دلار توکن غیر بیت کوین را به صرافی ها منتقل کنید، که می تواند فشار فروش را بر روی آلتکوین های خاص افزایش دهد.

استک هودلر، تحلیلگر بازار مستقل پیشنهاد می دهد بیشتر صندوق‌های پوشش ریسک ارزهای دیجیتال، قبل از هر چیز از قرار گرفتن در معرض آلت‌کوین‌ها صرف نظر می‌کنند.

با این حال، همه نسبت به تسلط BTC خوشبین نیستند. به عنوان مثال، تحلیلگر همکار موستاچ استدلال می کند که بازار آلت کوین ممکن است دوباره به کف خود رسیده باشد زیرا بیت کوین نتواند از سطح ۵۰ درصد عبور کند.

تسلط بیت کوین خطر بازگشت در ماه ژوئن را به همراه دارد

نمودارهای فنی نشان می دهد که تسلط بیت کوین در هفته های آینده با افزایش آلت کوین ها ممکن است کاهش یابد.

مرتبط: «هرگز برای بیت کوین هیجان انگیزتر نبوده است»: BTC Prague 2023

مهم‌تر از همه، BTC.D از آوریل ۲۰۲۱ به طور قطعی نتوانسته است بالای ۵۰ درصد بسته شود، زیرا شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) بیش از حد خرید شده است.

نمودار عملکرد هفتگی BTC.D. منبع: TradingView

بیت کوین در حال حاضر برای اولین بار از تابستان گذشته با سناریوی مشابهی از تکرار در سطح ۵۰ درصد مواجه است. در همین حال، RSI تنها ۲ امتیاز کمتر از سطح خرید بیش از حد ۷۰ است.

بنابراین، اگر تاریخ تکرار شود، سلطه بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۳ یا اوایل سال ۲۰۲۴ به ۳۹ درصد کاهش می یابد.

در همین حال، شکست در اینجا برای بیت کوین کلیدی خواهد بود و به سطوحی خواهد رسید که بیش از دو سال است دیده نشده است. به عنوان مثال، تحلیلگر Crypto Rover گفت: من میتوانم ببینم ۵۲% یک تنظیم کلاسیک ادامه صعودی است که اگر چنین سناریویی عملی شود، مانع بزرگ بعدی خواهد بود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا