اخبار ارز دیجیتال

در حالی که سرمایه گذاران اقدامات اخیر SEC و گزارش CPI را هضم می کنند، قیمت بیت کوین به 22 هزار دلار می رسد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت بیت کوین دوباره سطح 22000 دلار را به دست آورده است، اما اقدامات نظارتی در انتظار مقابله با استیبل کوین ها و گزارش امروز CPI در پشت ذهن بسیاری از سرمایه گذاران است.

پس از حفظ حمایت 22500 دلاری به مدت 20 روز، قیمت بیت کوین (BTC) سرانجام در 9 فوریه کاهش یافت.

روند نزولی حتی نگران‌کننده‌تر است زیرا S&P 500 نزدیک به بالاترین سطح شش ماهه معامله می‌شود، اما بازار ارزهای دیجیتال به اصلاح ادامه می‌دهد.

فشار نظارتی، بیشتر در ایالات متحده، می تواند عملکرد ضعیف اخیر بیت کوین را توضیح دهد. ابتدا، در 9 ژانویه، صرافی Kraken با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای توقف ارائه خدمات سهام به مشتریان ایالات متحده به توافق رسید. این شرکت کریپتو همچنین با پرداخت 30 میلیون دلار به عنوان اسکوات، بهره قبل از قضاوت و جریمه های مدنی موافقت کرد.

در 10 فوریه، شرکت وام دهنده ارزهای دیجیتال Nexo Capital اعلام کرد که محصول سود پربازده خود را در ماه آوریل برای مشتریان ایالات متحده تعطیل می کند. Nexo دلیل تعلیق را تسویه حساب 45 میلیون دلاری با SEC و سایر رگولاتورها در 19 ژانویه عنوان کرد.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در 10 ژانویه به شرکت‌های ارزهای دیجیتال هشدار داد که «از قانون پیروی کنند» و توضیح داد که مدل کسب‌وکار آنها «مملو از تضاد است» و او استدلال می‌کند که نیازی وجود دارد. برای “گشودن” محصولات فروخته شده. جنسلر گفت که چنین شرکت هایی باید در SEC ثبت نام کنند.

در 13 فوریه، پس از اینکه شرکت پکسوس تراست پایان رابطه خود با بایننس را برای استیبل کوین BUSD نشان‌دار دلار آمریکا اعلام کرد، در بحبوحه تحقیقات در حال انجام توسط رگولاتورهای ایالت نیویورک، ضربه دیگری به احساسات بازار ارزهای دیجیتال وارد شد.

در 14 فوریه، ایالات متحده داده های CPI ژانویه خود را گزارش خواهد کرد. این نشان می دهد که آیا تورم پس از افزایش نرخ بانک مرکزی کاهش یافته است یا خیر. تورم کمتر معمولاً مورد استقبال قرار می گیرد زیرا فشار بر فدرال رزرو ایالات متحده (FED) را برای مهار اقتصاد کاهش می دهد. با این حال، از سوی دیگر، تقاضای مصرف‌کننده ضعیف‌تر احتمالاً بر درآمد شرکت‌ها تأثیر می‌گذارد و محیط رکودی را بیشتر تشدید می‌کند.

برای دریافت ایده بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقات بیت کوین بیندازیم.

تقاضا برای استیبل کوین های مبتنی بر آسیا ضعیف می شود، اما نشانه های بهبودی را نشان می دهد

یک راه عالی برای اندازه گیری تقاضای کلی برای ارزهای دیجیتال در آسیا، حق بیمه USD Coin (USDC) است که تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا است.

تقاضای خرید بیش از حد به این اندیکاتور بالاتر از ارزش منصفانه 104 درصد فشار وارد می کند، در حالی که بازارهای نزولی مملو از پیشنهادات بازار برای استیبل کوین ها هستند که منجر به تخفیف های 4 درصد یا بیشتر می شود.

USDC همتا به همتا در مقابل USD/CNY. منبع: OKX

حق بیمه USDC در حال حاضر از 3% در 6 فوریه به 2% کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش تقاضا برای خرید استیبل کوین در آسیا است. با این حال، معیار هنوز مثبت است و نشان‌دهنده فعالیت خرید متوسط ​​از معامله‌گران خرده‌فروشی با وجود کاهش ۶ درصدی قیمت بیت‌کوین در طول دوره است.

با این حال، باید بازار آتی بیت کوین را زیر نظر داشته باشید تا بفهمید معامله گران حرفه ای چگونه موقعیت دارند.

حق بیمه های آتی، محدوده خنثی را رها می کنند تا محدوده صعودی

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. از سوی دیگر، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا از نوسانات در نرخ سرمایه قراردادهای آتی دائمی جلوگیری می کنند.

حق بیمه سالانه آتی 3 ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه سالانه آتی 3 ماهه باید بین +4٪ و +8٪ در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. بنابراین، معاملات آتی زیر این محدوده نشان دهنده عدم اطمینان خریداران اهرمی است. این معمولا یک شاخص نزولی است.

نمودار نشان می دهد که با کاهش قیمت های آتی بیت کوین به زیر آستانه خنثی 4 درصد در 8 فوریه، شتاب در حال کاهش است.

مربوط: مدیر عامل Coinbase ساکنان دی سی را به بستنی و کریپتو تاک دعوت می کند

معامله گران کریپتو انتظار فشار بیشتری از سوی تنظیم کننده ها دارند

افت 9 درصدی بیت کوین از زمان شکست تست مقاومت 24000 دلاری در 2 فوریه، ناامیدکننده به نظر می رسد، اما جریان منفی شدید اخبار نظارتی، معامله گران حرفه ای را از ریسک گریزی دور نگه داشته است.

در عین حال، بازارهای سنتی قبل از افزودن موقعیت صعودی به دنبال داده های بیشتری هستند. به عنوان مثال، سرمایه گذاران می خواهند منتظر بمانند تا فدرال رزرو ایالات متحده (FED) نسبت به پایان روند افزایش نرخ بهره اطمینان نشان دهد.

حتی اگر این خبر ربطی به بیت کوین نداشته باشد و بر مبادلات ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها متمرکز باشد، عدم قطعیت نظارتی محیط مساعدی را برای ترس، عدم اطمینان و شک فراهم می کند. شانس به نفع خرس ها است.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا