اخبار ارز دیجیتال

با نزدیک شدن به انقضای گزینه های بیت کوین در روز جمعه، قیمت بیت کوین به زیر 26000 دلار رسید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

انقضای گزینه های بیت کوین این هفته می تواند نقش تعیین کننده ای در شانس معامله قیمت بیت کوین در زیر سطح 26000 دلار داشته باشد.

قیمت بیت کوین (BTC) پس از ناکامی در شکستن مقاومت 27500 دلاری در 15 می، شتاب خود را از دست داد و به خرس‌ها امتیاز داد تا به ضرب‌الاجل 19 می بروند. اعتقاد بر این است که جریان های اخبار نظارتی نقش کلیدی در مهار ریسک پذیری سرمایه گذاران داشته است زیرا دولت به دنبال کنترل بیشتر بر این بخش است.

در یادداشتی که در میان اعضای کمیته منتشر شد، دموکرات‌ها در کنگره ایالات متحده به دنبال تقویت قدرت SEC در مورد ارزهای دیجیتال هستند. این سند در 10 می منتشر شد و حاوی ادعاهایی است که تقریباً تمام دارایی های دیجیتال اوراق بهادار هستند. علاوه بر این، از نظر جنسلر، حتی گره های شبکه نیز قوانین اوراق بهادار را نقض می کنند.

در 17 ماه مه، کمیسیون خزانه داری بریتانیا “اکیدا” توصیه می کند که تجارت خرده فروشی ارز دیجیتال و فعالیت های سرمایه گذاری به عنوان قمار، با پیروی از اصل “ریسک های مشابه، پیامدهای نظارتی یکسان” تنظیم شود. هریت بالدوین، رئیس کمیته مالی، گفت که بیت‌کوین و اتر دو سوم ارزش بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند که به گفته او هر دو «بدون پشتوانه» هستند.

گزینه های هفتگی بیت کوین به ارزش 735 میلیون دلار که در 19 می منقضی می شوند، می توانند نقش تعیین کننده ای در تعیین اینکه آیا قیمت به زیر 26000 دلار می رسد یا خیر، داشته باشد.

بیت کوین ممکن است در کوتاه مدت به پایان برسد

خرس‌های بیت‌کوین سعی خواهند کرد از عدم قطعیت ناشی از محیط نظارتی منفی و خطر «کمبود بودجه» خزانه‌داری ایالات متحده با نزدیک شدن به سقف بدهی، سرمایه‌گذاری کنند. سناریوی بدبینانه ای مانند این تا حدی توضیح می دهد که چرا برخی از معامله گران بیت کوین تصمیم گرفته اند در چند هفته گذشته قرار گرفتن در معرض خود را کاهش دهند.

حرکت 4 ساعته قیمت بیت کوین در زمان انقضای اختیار. منبع: TradingView

قیمت بیت کوین در 36 ساعت تا آخرین انقضای آپشن بیت کوین در 12 می 6.6 درصد کاهش یافت و در کوتاه مدت در نمودار 4 ساعته به پایین ترین حد خود رسید. مهمتر از آن، صعود سه روزه بعدی به 27500 دلار کوتاه مدت بود و از تز حرکت نزولی حمایت کرد.

داده های گزینه های بیت کوین نشان می دهد که گاوها بیش از حد خوش بین هستند

سود باز برای گزینه‌ها که در 19 می منقضی می‌شود، 735 میلیون دلار است، اما تعداد واقعی احتمالاً کمتر خواهد بود زیرا گاوها شرط‌های خود را بالای 28000 دلار متمرکز کردند. این معامله گران پس از اینکه قیمت بیت کوین از 12 تا 15 می 7 درصد افزایش یافت و مقاومت 27500 دلار را آزمایش کردند، بیش از حد خوشبین بودند.

گزینه های بیت کوین در 19 مه سود باز را جمع می کنند. منبع: CoinGlass

نسبت تماس به فروش 0.42 منعکس کننده عدم تعادل بین 424 میلیون دلار سود باز تماس (خرید) و 312 میلیون دلار گزینه فروش (فروش) است. با این حال، اگر قیمت بیت کوین تا ساعت 8:00 صبح UTC در 19 مه نزدیک به 26500 دلار باقی بماند، این گزینه های تماس (خرید) فقط با قیمت 30 میلیون دلار در دسترس خواهند بود. این تفاوت به این دلیل است که اگر بیت کوین در زمان انقضا کمتر از آن سطح معامله شود، حق خرید بیت کوین با قیمت 27000 یا 28000 دلار بی فایده است.

مربوط: تتر برای خرید بیت کوین بر اساس سود خالص ماهانه

گاوهای بیت کوین 27000 دلار را برای تعادل هدف قرار می دهند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس حرکت قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار معامله در دسترس برای محصولات فراخوان ( صعودی ) و فروش ( نزولی ) در 19 می به قیمت انقضا بستگی دارد.

عدم تعادل به نفع هر یک از طرفین یک سود نظری است.

  • بین 25000 تا 26000 دلار: 100 تماس در مقابل 7800 تماس. Bear کنترل کامل را در دست گرفت و 190 میلیون دلار سود کرد.
  • بین 26000 تا 27000 دلار: 1100 تماس در مقابل 4300 تماس. نتیجه خالص یک مزیت 80 میلیون دلاری در محصول قرار داده شده است.
  • بین 27000 تا 28000 دلار: 2300 تماس در مقابل 2000 تماس. نتایج بین گزینه های خرید و فروش متعادل می شود.
  • بین 28000 تا 29000 دلار: 5700 تماس در مقابل 700 تماس. نتیجه نهایی یک مزیت 140 میلیون دلاری در محصول تماس ( صعودی ) است.

این تخمین تقریبی گزینه‌های فروش مورد استفاده در شرط‌بندی‌های نزولی و گزینه‌های خرید را که فقط در معاملات خنثی در مقابل معاملات صعودی استفاده می‌شوند، در نظر می‌گیرد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

به عنوان مثال، یک معامله گر می توانست گزینه تماس را بفروشد و به طور موثری در معرض دید منفی بیت کوین بالاتر از یک قیمت خاص قرار بگیرد. متأسفانه راه آسانی برای تخمین این اثر وجود ندارد.

با این حال، معامله‌گران باید محتاط باشند زیرا خرس‌ها اکنون در موقعیتی سودمند قرار دارند و در آستانه انقضای آپشن‌های هفتگی روز جمعه قرار دارند و عملکرد منفی قیمت را ترجیح می‌دهند. بنابراین، تسلیم نهایی زیر 26000 دلار نباید کنار گذاشته شود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا