🚨 اخبار ارز دیجیتال

با نزدیک شدن به انقضای گزینه های بیت کوین در روز جمعه، قیمت بیت کوین به زیر ۲۶۰۰۰ دلار رسید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

انقضای گزینه های بیت کوین این هفته می تواند نقش تعیین کننده ای در شانس معامله قیمت بیت کوین در زیر سطح ۲۶۰۰۰ دلار داشته باشد.

قیمت بیت کوین (BTC) پس از ناکامی در شکستن مقاومت ۲۷۵۰۰ دلاری در ۱۵ می، شتاب خود را از دست داد و به خرس‌ها امتیاز داد تا به ضرب‌الاجل ۱۹ می بروند. اعتقاد بر این است که جریان های اخبار نظارتی نقش کلیدی در مهار ریسک پذیری سرمایه گذاران داشته است زیرا دولت به دنبال کنترل بیشتر بر این بخش است.

در یادداشتی که در میان اعضای کمیته منتشر شد، دموکرات‌ها در کنگره ایالات متحده به دنبال تقویت قدرت SEC در مورد ارزهای دیجیتال هستند. این سند در ۱۰ می منتشر شد و حاوی ادعاهایی است که تقریباً تمام دارایی های دیجیتال اوراق بهادار هستند. علاوه بر این، از نظر جنسلر، حتی گره های شبکه نیز قوانین اوراق بهادار را نقض می کنند.

در ۱۷ ماه مه، کمیسیون خزانه داری بریتانیا “اکیدا” توصیه می کند که تجارت خرده فروشی ارز دیجیتال و فعالیت های سرمایه گذاری به عنوان قمار، با پیروی از اصل “ریسک های مشابه، پیامدهای نظارتی یکسان” تنظیم شود. هریت بالدوین، رئیس کمیته مالی، گفت که بیت‌کوین و اتر دو سوم ارزش بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند که به گفته او هر دو «بدون پشتوانه» هستند.

گزینه های هفتگی بیت کوین به ارزش ۷۳۵ میلیون دلار که در ۱۹ می منقضی می شوند، می توانند نقش تعیین کننده ای در تعیین اینکه آیا قیمت به زیر ۲۶۰۰۰ دلار می رسد یا خیر، داشته باشد.

بیت کوین ممکن است در کوتاه مدت به پایان برسد

خرس‌های بیت‌کوین سعی خواهند کرد از عدم قطعیت ناشی از محیط نظارتی منفی و خطر «کمبود بودجه» خزانه‌داری ایالات متحده با نزدیک شدن به سقف بدهی، سرمایه‌گذاری کنند. سناریوی بدبینانه ای مانند این تا حدی توضیح می دهد که چرا برخی از معامله گران بیت کوین تصمیم گرفته اند در چند هفته گذشته قرار گرفتن در معرض خود را کاهش دهند.

حرکت ۴ ساعته قیمت بیت کوین در زمان انقضای اختیار. منبع: TradingView

قیمت بیت کوین در ۳۶ ساعت تا آخرین انقضای آپشن بیت کوین در ۱۲ می ۶.۶ درصد کاهش یافت و در کوتاه مدت در نمودار ۴ ساعته به پایین ترین حد خود رسید. مهمتر از آن، صعود سه روزه بعدی به ۲۷۵۰۰ دلار کوتاه مدت بود و از تز حرکت نزولی حمایت کرد.

داده های گزینه های بیت کوین نشان می دهد که گاوها بیش از حد خوش بین هستند

سود باز برای گزینه‌ها که در ۱۹ می منقضی می‌شود، ۷۳۵ میلیون دلار است، اما تعداد واقعی احتمالاً کمتر خواهد بود زیرا گاوها شرط‌های خود را بالای ۲۸۰۰۰ دلار متمرکز کردند. این معامله گران پس از اینکه قیمت بیت کوین از ۱۲ تا ۱۵ می ۷ درصد افزایش یافت و مقاومت ۲۷۵۰۰ دلار را آزمایش کردند، بیش از حد خوشبین بودند.

گزینه های بیت کوین در ۱۹ مه سود باز را جمع می کنند. منبع: CoinGlass

نسبت تماس به فروش ۰.۴۲ منعکس کننده عدم تعادل بین ۴۲۴ میلیون دلار سود باز تماس (خرید) و ۳۱۲ میلیون دلار گزینه فروش (فروش) است. با این حال، اگر قیمت بیت کوین تا ساعت ۸:۰۰ صبح UTC در ۱۹ مه نزدیک به ۲۶۵۰۰ دلار باقی بماند، این گزینه های تماس (خرید) فقط با قیمت ۳۰ میلیون دلار در دسترس خواهند بود. این تفاوت به این دلیل است که اگر بیت کوین در زمان انقضا کمتر از آن سطح معامله شود، حق خرید بیت کوین با قیمت ۲۷۰۰۰ یا ۲۸۰۰۰ دلار بی فایده است.

مربوط: تتر برای خرید بیت کوین بر اساس سود خالص ماهانه

گاوهای بیت کوین ۲۷۰۰۰ دلار را برای تعادل هدف قرار می دهند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس حرکت قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار معامله در دسترس برای محصولات فراخوان ( صعودی ) و فروش ( نزولی ) در ۱۹ می به قیمت انقضا بستگی دارد.

عدم تعادل به نفع هر یک از طرفین یک سود نظری است.

  • بین ۲۵۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ دلار: ۱۰۰ تماس در مقابل ۷۸۰۰ تماس. Bear کنترل کامل را در دست گرفت و ۱۹۰ میلیون دلار سود کرد.
  • بین ۲۶۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلار: ۱۱۰۰ تماس در مقابل ۴۳۰۰ تماس. نتیجه خالص یک مزیت ۸۰ میلیون دلاری در محصول قرار داده شده است.
  • بین ۲۷۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ دلار: ۲۳۰۰ تماس در مقابل ۲۰۰۰ تماس. نتایج بین گزینه های خرید و فروش متعادل می شود.
  • بین ۲۸۰۰۰ تا ۲۹۰۰۰ دلار: ۵۷۰۰ تماس در مقابل ۷۰۰ تماس. نتیجه نهایی یک مزیت ۱۴۰ میلیون دلاری در محصول تماس ( صعودی ) است.

این تخمین تقریبی گزینه‌های فروش مورد استفاده در شرط‌بندی‌های نزولی و گزینه‌های خرید را که فقط در معاملات خنثی در مقابل معاملات صعودی استفاده می‌شوند، در نظر می‌گیرد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

به عنوان مثال، یک معامله گر می توانست گزینه تماس را بفروشد و به طور موثری در معرض دید منفی بیت کوین بالاتر از یک قیمت خاص قرار بگیرد. متأسفانه راه آسانی برای تخمین این اثر وجود ندارد.

با این حال، معامله‌گران باید محتاط باشند زیرا خرس‌ها اکنون در موقعیتی سودمند قرار دارند و در آستانه انقضای آپشن‌های هفتگی روز جمعه قرار دارند و عملکرد منفی قیمت را ترجیح می‌دهند. بنابراین، تسلیم نهایی زیر ۲۶۰۰۰ دلار نباید کنار گذاشته شود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا