اخبار ارز دیجیتال

پایین ترین قیمت بیت کوین به شکل «سکه های قدیمی» به رکورد ۷۸ درصد عرضه رسید

معیار NUPL برای دارندگان بلندمدت بیت کوین به سطوحی سقوط کرده است که از نوامبر ۲۰۱۱ سه بار با پایین ترین سطح بازار مطابقت داشته است.

بیت کوین (BTC) و سایر بازارهای ارزهای دیجیتال تقریباً یک سال است که در بازار نزولی قرار دارند. ارز دیجیتال برتر در این دوره شاهد سقوط بیش از ۹۰۰ میلیارد دلاری ارزش بازار بود و فاندامنتال کلان حاکی از درد بیشتر در آینده است.

یک چرخه نزولی دیگر، نگهبانان بیت کوین بیشتری تولید می کند

با این حال، دوره‌هایی از بازارهای نزولی بیت‌کوین با افزایش قابل‌توجهی در درصد عرضه کل بیت‌کوین که توسط سرمایه‌گذاران برای حداقل شش ماه تا یک سال نگهداری می‌شود، همزمان شده است.

قابل ذکر است، داده‌ها نشان می‌دهد که درصد سکه‌هایی که حداقل برای یک سال نگهداری می‌شوند از نزدیک به ۵۴ درصد در ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱ به رکورد ۶۶ درصد در ۲۸ اکتبر ۲۰۲۲ رسیده است.

موج HODL بیت کوین.منبع: Glassnode

چارلز ادواردز، موسس صندوق دارایی دیجیتال Capriole Investments، اظهار می دارد که شواهد نشان می دهد که سرمایه گذاران بلندمدت به طور فزاینده ای به دنبال بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش هستند.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد: «علیرغم بدترین سال‌های سهام و اوراق قرضه در قرن‌ها، علاقه‌مندان بیت‌کوین هرگز بیت‌کوین بیشتری در اختیار نداشتند.

موج HOLD بیت کوین که در بلند مدت بیت کوین را در اوج و پایین نگه می دارد. منبع: Glassnode/Capriole Investments

داده های هودلر پایین ترین قیمت را برای بیت کوین نشان می دهد

علاوه بر این، طبق تحقیقات گلس‌نود، توکن‌های بیت‌کوین که حداقل ۵ تا ۶ ماه نگهداری می‌شوند، کمتر به فروش می‌رسند. تعداد این به اصطلاح «سکه‌های قدیمی» معمولاً در طول بازارهای نزولی افزایش می‌یابد، که نشان دهنده انباشت سرمایه‌گذاران بلندمدت صبور با فروش سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت است.

مرتبط: همبستگی طلا و بیت کوین نشان می دهد که بیت کوین می تواند یک پناهگاه امن باشد: BofA

تفاوت رفتار در نمودار زیر قابل مشاهده است. روند نزولی قیمت بیت کوین با کاهش مداوم تعداد “کوین های جوان” و افزایش تعداد “کوین های قدیمی” یا سکه هایی که حداقل به مدت شش ماه غیرفعال بوده اند مطابقت دارد.

درصد عرضه بیت کوین جوان (قرمز) در مقابل پیر (آبی).منبع: Glassnode

تا ۳۱ اکتبر، سکه‌های قدیمی تقریباً ۷۸ درصد از عرضه بیت‌کوین در گردش را تشکیل می‌دادند، در مقایسه با ۲۲ درصد برای سکه‌های جدید، در حالی که احتمال فروش سخت را کاهش می‌دادند.

علاوه بر این، داده های زنجیره ای ردیابی قیمت بیت کوین و دارندگان بلندمدت آن (LTH) سود و زیان خالص تحقق نیافته (NUPL) سناریوی مشابهی را نشان می دهد.

ورود بیت کوین LTH-NUPL تنظیم شده است.منبع: Glassnode

قابل ذکر است، LTH-NUPL تعدیل شده بیت کوین، همانطور که در بالا نشان داده شده است، همزمان با پایان بازار نزولی قبلی وارد منطقه کاپیتولاسیون (قرمز) شد. این شامل برگشت های صعودی قوی است که در نوامبر ۲۰۱۱، ژانویه ۲۰۱۵ و دسامبر ۲۰۱۸ مشاهده شد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، MicroStrategy، بزرگترین دارنده بیت کوین در جهان، نیز تعهد خود را برای ادامه خرید بیت کوین در بلندمدت تکرار کرده است.

فانگ لی، مدیرعامل این شرکت توضیح داد: “ما افق زمانی بلندمدت داریم و کسب و کار اصلی ما از نوسانات کوتاه مدت قیمت بیت کوین مصون است.”

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا