🚨 اخبار ارز دیجیتال

“بی حوصلگی فلات” قیمت بیت کوین می تواند ۱۸ ماه طول بکشد – مطالعه جدید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چرخه قیمت بیت کوین نشان می دهد که “راه سختی” برای دارندگان صبور بیت کوین در پیش است.

بر اساس یک پیش‌بینی جدید، همزمان با رشد بازار صعودی، بیت‌کوین (BTC) ممکن است با یک «مرحله خستگی» تا یک سال و نیم مواجه شود.

شرکت تحلیلی Glassnode در آخرین نسخه از خبرنامه هفتگی خود، “هفته در زنجیره”، زمان “دشوار” بعدی را برای بیت کوین هادلر پیش بینی کرد.

Glassnode: بیت کوین هودلر مجموعه ۱۲ ماهه “انباشت تدریجی”

بیت کوین در سه ماهه اول سال جاری ۷۰ درصد رشد کرد، اما از آن زمان برای حفظ موقعیت خود تلاش کرده است و نظرات را در مورد تغییرات قیمت در آینده تقسیم کرده است.

با نصف شدن قریب الوقوع یارانه بلوکی در سال ۲۰۲۴، برخی معتقدند سال آینده با افزایش چشمگیر همراه خواهد بود، در حالی که برخی دیگر معتقدند رسیدن به بالاترین سطح تاریخ حتی بیشتر طول می کشد (احتمالا تا سال ۲۰۲۵).

در مورد گره های شیشه ای، نشانه هایی وجود دارد که یک مرحله معمولی بازار گاوی در حال انجام است، اما دارندگان طولانی مدت هنوز به صبر زیادی نیاز دارند.

محققان «سرزنده بودن» عرضه بیت کوین (که به عنوان «تمایل دارندگان بیت کوین به مصرف یا نگهداری سکه» توصیف می‌شود) را بررسی کردند و انباشته‌های بزرگی را کشف کردند.

آن‌ها می‌گویند: «در حال حاضر، سرزندگی در یک روند نزولی کلان چند ساله است که در ماه می ۲۰۲۱، زمانی که بازار نزولی برای اولین بار آغاز شد، به اوج خود می‌رسد. ما می‌توانیم ساختار مشابهی را در چرخه ۲۰۲۰ نیز ببینیم که جمعیت HODLer آن را از بازار حذف می‌کند.» توضیح داد.

این HODLerها در حال حاضر در حال انباشت سکه با نرخی در حدود ۴۲.۲ هزار بیت کوین در ماه هستند که نشان می دهد اقشار حساس به قیمت در حال حاضر بخش قابل توجهی از عرضه موجود را جذب می کنند. مقایسه این رفتار با چرخه های قبلی نشان می دهد که این رژیم انباشت تدریجی و پایدار آغاز شده است. حدود دو سال پیش، نشان می دهد که ممکن است ۶-۱۲ ماه دیگر طول بکشد. ”

نمودار مشروح تغییرات موقعیت خالص بیت کوین هادلر (عکس از صفحه).منبع: Glassnode

آنها افزودند که کاهش موجودی مبادلات نیز نشان می دهد که عرضه به طور فزاینده ای غیر نقدینگی می شود و سردخانه های خصوصی دور از دسترس و فروخته می شوند.

انتقال ثروت بیت کوین “بدون وقفه” است

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، اکنون تمرکز بر بخش سوداگرانه تر کلاس هودلر، به اصطلاح دارندگان کوتاه مدت است.

موارد مرتبط: کلید ۲۶.۴ میلیون دلاری، بیشترین “ترس” در ۳ ماه – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

این سرمایه گذاران سکه را تا ۱۵۵ روز نگه داشته اند و کل هزینه آنها (حدود ۲۶۴۰۰ دلار) به عنوان منطقه حمایت کوتاه مدت ذکر شده است.

گلس‌نود در ادامه اشاره کرد که بر اساس اندازه موجودیت‌های کیف پول، همه آنها در حالت انباشتگی نیستند، و بزرگترین گروه، نهنگ‌ها، در حال حاضر «توزیع‌کنندگان خالص» هستند.

این گزارش به فشارهای نظارتی اخیر ایالات متحده که بر صرافی‌های بزرگ تأثیر می‌گذارد اشاره کرد و گفت: «به‌طور کلی، به‌نظر می‌رسد که بازار در دوره‌ای از انباشت آرام است، علی‌رغم مخالفت‌های نظارتی اخیر، که نشان‌دهنده تقاضای اساسی است».

نمودار نرخ جذب عرضه بیت کوین (اسکرین شات).منبع: Glassnode

اما محققان بر این باورند که باید دوباره به نصف کاهش یابد تا حرکت پوسته رخ دهد.

آنها نتیجه گرفتند: “برای بیشتر معیارهای انرژی بازار، بازارهای دارایی دیجیتال فقط مقدار کمی از هیجان را نشان می دهند. این در پایین ترین سطح خود است.”

اما در زیر سطح، الگوی کلاسیک انتقال ثروت به گروه‌های HODLer حساس به قیمت بدون وقفه ادامه می‌یابد که نشان می‌دهد این دوره می‌تواند بین ۸ تا ۱۸ ماه طول بکشد.

مقایسه عملکرد قیمت بیت کوین قبل از نصف شدن (اسکرین شات).منبع: Glassnode

مجله: شغل گری جنسلر در خطر، اولین نقطه ETF بیت کوین بلک راک، اخبار بیشتر: Hodler’s Digest، ۱۱-۱۷ ژوئن

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا