🚨 اخبار ارز دیجیتال

نبرد حقوقی بایننس به شتاب صعودی دامن می زند زیرا قیمت بیت کوین ۲۸۰۰۰ دلار است

در میان نبرد حقوقی بایننس، ببینید که چگونه معیارهای حاشیه و گزینه‌ها به مسیری تا ۲۸۰۰۰ دلار برای بیت‌کوین اشاره می‌کنند.

نبرد حقوقی جاری بین صرافی ارزهای دیجیتال بایننس و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ۱۸ سپتامبر چرخش شگفت‌انگیزی پیدا کرد.

قاضی ضیا ام فاروکی درخواست SEC برای دسترسی به سیستم های Binance.US را رد کرد. در عوض، قاضی قاضی فدرال پیشنهاد کرد که SEC باید الزامات کشف خاصی را ایجاد کند.

اگرچه این تصمیم تنها به طور موقت نیاز بایننس را برای تأیید جدایی راه حل نگهداری Binance.US از بایننس بین المللی به تعویق انداخت، بازار واکنش مثبتی نشان داد.

بیت کوین (BTC) به بالاترین سطح سه هفته اخیر رسید و مقاومت ۲۷۰۰۰ دلاری را شکست. معامله گران اکنون به این فکر می کنند که آیا این افزایش با اهرم یا تقاضای خرید خالص حمایت می شود.

در اینجا، شاخص های مرتبط با مشتقات بیت کوین می تواند راه حلی ارائه دهد.

سرمایه گذاران باید سه هفته برای قضاوت بیشتر صبر کنند

همانطور که توسط یاهو فایننس گزارش شده است، قاضی فاروکی جلسه دیگری را در ۱۲ اکتبر برنامه ریزی کرد و از طرفین درگیر خواست تا گزارش وضعیت را قبل از جلسه ارائه کنند. چیزی که ممکن است به نظر یک عقبگرد برای SEC باشد، می تواند خطرات را برای Binance، حداقل در حال حاضر افزایش دهد.

Changpeng “CZ” Zhao، بنیانگذار و مدیر عامل بایننس گفت که علیرغم اینکه اسناد Binance.US در ۱۵ سپتامبر خلاف این را پیشنهاد می کند، Binance.US همچنان ادعا می کند که هرگز از راه حل حضانت بیننس بین المللی استفاده نکرده است. با این وجود، SEC هنوز شواهد روشنی مبنی بر تلاش بایننس برای گمراه کردن دادگاه ارائه نکرده است.

صرف نظر از شواهد فعلی، یا به طور دقیق تر، علیرغم فقدان اطلاعات قابل اعتماد ارائه شده توسط بایننس، انتظار می رود چشم انداز گاوهای بیت کوین طی سه هفته آینده تا جلسه دادگاه بعدی به طور قابل توجهی بهبود یابد. هیچ تغییری وجود ندارد.

برای سنجش خوش بینی رو به رشد در میان معامله گران حرفه ای، بیایید نگاهی به معیارهای حاشیه و مشتقات بیت کوین بیندازیم.

حاشیه بیت کوین، گزینه‌ها مسیر شفاف را تا ۲۸۰۰۰ دلار نشان می‌دهند

بازارهای مارجین بینش ارزشمندی در مورد موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه می‌دهند، زیرا به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند تا از طریق استیبل‌کوین استیبل کوین را افزایش دهند.

برعکس، وام گیرندگان بیت کوین می توانند در مورد کاهش قیمت ارز دیجیتال گمانه زنی کنند. یک شاخص نزولی نشان می دهد که معامله گران کمتر صعودی می شوند، در حالی که نسبت بالای ۳۰ معمولاً نشان دهنده اعتماد بیش از حد است.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

داده های اخیر نشان می دهد که نسبت حاشیه به وام معامله گران OKX 19 برابر است که در مقایسه با یک هفته قبل ۲۷ برابر است که پایین ترین سطح در سه ماه گذشته است. این یافته ها نشان می دهد که در حالی که نسبت فعلی هنوز به نفع گاوها است، تسلط قاطع موقعیت های خرید اهرمی در حال کاهش است.

احساسات بازار را می توان با تجزیه و تحلیل اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه های تماس (خرید) یا فروش (فروش) رخ می دهد، ارزیابی کرد.

نسبت قرارداد به تماس ۰.۷۰ نشان می‌دهد که علاقه باز به گزینه‌های فروش نسبت به تماس‌های صعودی‌تر عقب‌تر است، که نشان‌دهنده حرکت صعودی است. برعکس، اندیکاتور ۱.۴۰ گزینه های فروش را ترجیح می دهد و احساسات نزولی را نشان می دهد.

نسبت قرار دادن به تماس برای گزینه های BTC. منبع: Laevitas.ch

نسبت Put-to-Call حجم گزینه های بیت کوین اخیراً از ۱.۵۰ به سطح متعادل ۱.۰۴ در ۲۰ سپتامبر رسیده است که نشان دهنده علاقه کمتری به قرارهای محافظ است. این نشان می دهد که وجود دارد.

قابل ذکر است، از ۱۸ سپتامبر، حجم آپشن های بیت کوین خنثی یا اندکی به نفع گزینه های فروش بوده است، که نشان می دهد معامله گران حرفه ای از افزایش قیمت بالای ۲۷۰۰۰ دلار غافلگیر شده اند.

مرتبط: مدیر عامل بایننس گزارش های مربوط به وام ۲۵۰ میلیون دلاری به مدیریت BAM را رد کرد

هم بازار حاشیه بیت کوین و هم بازار آپشن ها نشان می دهد که تقاضا بین موقعیت های خرید و فروش متوازن است. از منظر صعودی، این نشان می‌دهد که وقتی قیمت بیت‌کوین از ۲۶۵۰۰ دلار به ۲۷۵۰۰ دلار در ۱۹ سپتامبر افزایش یافت، از اهرم بیش از حد استفاده نمی‌شد.

با این حال، خرس‌ها ممکن است از این واقعیت راحت باشند که حتی با رسیدن قیمت بیت‌کوین به بالاترین حد سه هفته‌ای، اشتیاق محدودی در میان خریداران در بازارهای حاشیه و اختیار وجود داشت.

با این وجود، داده‌ها حاکی از خرید پشتیبانی از سفارش‌های لحظه‌ای است که شاید نشان‌دهنده این باشد که بازیکنان بزرگ، به اصطلاح نهنگ‌ها، بدون توجه به قیمت در حال جمع‌آوری هستند.

بیت‌کوین و سایر گاوهای ارز دیجیتال اکنون سه روز دیگر تا ۱۲ اکتبر فرصت دارند، زمانی که یک قاضی فدرال جلسه دیگری را تشکیل می‌دهد و احتمالاً دستوری را صادر می‌کند که می‌تواند برای Binance.US چالش‌هایی ایجاد کند. یک هفته مهلت وجود دارد. در همین حال، افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۲۸۰۰۰ دلار قطعا روی میز است.

این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا