اخبار ارز دیجیتال

دلار به بالاترین حد در 10 ماه گذشته رسید، قیمت بیت کوین به بالای 26000 دلار رسید

بیت کوین به دلیل نوسان قیمت بیت کوین با بالاترین سطح شاخص دلار آمریکا (DXY) در سال 2023 مواجه است.

بیت کوین (BTC) در معاملات وال استریت در 24 سپتامبر به 26000 دلار رسید، زیرا “سقوط” قیمت های بسته شدن هفتگی تأثیر پایداری داشت.

نمودار BTC/USD 1 ساعته. منبع: TradingView

تجزیه و تحلیل می گوید که بیت کوین اکنون نیاز به پشتیبانی دارد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که مسیر قیمت بیت‌کوین پس از شکستن مختصر حمایت ۲۶۰۰۰ دلاری نامشخص است.

معاملات جانبی آخر هفته به سرعت در هفته جدید بدتر شد، با نوسانات یک شبه مانع از بازیابی موقعیت از دست رفته گاوها شد.

بارو بیرچال، تحلیلگر، سفیر پلتفرم داده‌های زنجیره‌ای Whalemap، گفت: «بیت‌کوین قادر به عبور از مقاومت محلی خط روند نزولی نیست و ممکن است یک شانه راست کمی نزولی شکل بگیرد.» خلاصه شده است.

BaroVirtual یک عکس فوری نمودار روزانه را در X آپلود کرد که نشان می دهد شکل گیری سر و شانه ها ممکن است به پایان خود نزدیک شود.

او افزود: «اگر درست باشد، BTC در محدوده 22000 تا 20000 دلار قرار می گیرد.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: BaroVirtual/X

این دیدگاه توسط دیگرانی که در حال حاضر انتظار بهبودی به سطح 20000 دلار را دارند، تکرار شد. این چیزی است که در 6 ماه گذشته در نمودار قیمت BTC وجود نداشته است.

معامله‌گر و تحلیل‌گر محبوب Recto Capital قبلاً تصور می‌کرد که محدوده پایین 20000 دلاری می‌تواند به عنوان بخشی از فروپاشی ساختار دو بالا ظاهر شود، اما اکنون سطوح فعلی را به عنوان حمایت حفظ می‌کند. تاکید بر آن است.

او در بخشی از این نامه نوشت: «این افت می‌تواند بیت‌کوین را به منطقه‌ای بین ۲۵۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ دلار برساند. تجزیه و تحلیل X تازه در آن روز.

با این حال، اگر حدود 26000 دلار شروع به عمل به عنوان مقاومت کند، می تواند نشانه ای از تضعیف منطقه 25000-26000 دلاری به عنوان حمایت باشد که می تواند یک عامل نزولی باشد. اگر منطقه 26000 دلار را به مقاومت جدید تبدیل کنیم، قیمت احتمالاً خواهد بود. جایی در منطقه 22000 تا 24000 دلاری سقوط کنید و یک پایین محلی “C” پیدا کنید. ”

نمودار همراه سطوح اصلی را نشان می دهد.

DXY در سال 2023 به بالاترین حد خود می رسد

در همین حال، بازارهای کلان در معرض یک باد مخالف بالقوه جدید برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال قرار گرفتند: قدرت بی امان دلار آمریکا.

موارد مرتبط: تعطیلی دولت ایالات متحده در آینده است – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

شاخص دلار آمریکا (DXY) به افزایش خود ادامه داد و به 106.1 رسید که بالاترین میزان از نوامبر 2022 است.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

از زمانی که DXY در ماه جولای به پایین ترین حد خود در 15 ماه گذشته رسیده است، 6.5 درصد رشد داشته است که نشان دهنده قدرتی است که از لحاظ تاریخی عملکرد دارایی های ریسک و بازارهای رمزنگاری را مختل کرده است.

متیو دیکسون، مدیرعامل پلتفرم رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال Evai گفت: DXY در حال افزایش است و به ارز دیجیتال BTC و سایر دارایی‌های پرخطر آسیب می‌زند. من نوشته ام به عنوان بخشی از واکنش

دیکسون مدتهاست که بر روی آن متمرکز شده است احتمال سرد شدن قدرت DXY به بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها فضایی برای بازگشت کمک می‌دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا