اخبار ارز دیجیتال

آیا قیمت بیت کوین قبل از منقضی شدن گزینه BTC 3 میلیارد دلاری در ماه، روی 26000 دلار باقی خواهد ماند؟

حجم معاملات بیت کوین به پایین ترین سطح پنج ساله خود رسیده است و شاخص S&P 500 در کمترین سطح خود در بیش از سه ماه گذشته قرار دارد که می تواند برای گاوهای بیت کوین دردسر ایجاد کند.

انقضای اختیار ماهانه 3 میلیارد دلاری بیت کوین (BTC) در 29 سپتامبر می تواند برای سطح حمایت 26000 دلاری بسیار مهم باشد.

قیمت بیت کوین با باد مخالف جدی مواجه است

در همین حال، به نظر می رسد که آگاهی از بیت کوین در چین به دنبال یک گزارش قضایی از یک دادگاه شانگهای که ارزهای دیجیتال را منحصر به فرد و غیرقابل تولید می داند، در حال افزایش است.

برعکس، بر اساس شرکت تحلیل زنجیره ای CryptoQuant، حجم معاملات صرافی بیت کوین به پایین ترین حد در پنج سال اخیر رسیده است. کاهو اولیویرا، تحلیلگر، گفت که عامل اصلی کاهش فعالیت های تجاری، تشدید نگرانی از چشم انداز اقتصاد کلان است.

علیرغم افزایش دارندگان بلندمدت، کاهش حجم معاملات از نظر نوسانات غیرمنتظره خطراتی را به همراه دارد. این بدان معناست که در صورت عدم حضور فعالان کافی، تغییرات قیمت ناشی از انحلال قراردادهای مشتقه می تواند آسیب ساختاری به بازار وارد کند.

علاوه بر این، نگرانی فزاینده‌ای در بین موسسات مالی سنتی در مورد رسیدگی به پرداخت‌های مرتبط با رمزنگاری وجود دارد.

جی پی مورگان چیس، بزرگ‌ترین بانک آمریکای شمالی، نقل و انتقالات «مرتبط با رمزارز» را در بخش خرده‌فروشی خود ممنوع می‌کند. دلیل بیان شده جلوگیری از دخالت احتمالی در تقلب و کلاهبرداری است.

جی پی مورگان چیس، بزرگ‌ترین بانک آمریکای شمالی، نقل و انتقالات «مرتبط با رمزارز» را در بخش خرده‌فروشی خود ممنوع می‌کند. دلیل بیان شده جلوگیری از دخالت احتمالی در تقلب و کلاهبرداری است.

در نهایت، دارندگان بیت کوین پس از اینکه شاخص قدرت دلار (DXY) که قدرت دلار را در برابر سایر ارزها اندازه گیری می کند، در 26 سپتامبر به 106 رسید، احساس نگرانی می کنند.

از لحاظ تاریخی، این شاخص رابطه معکوس با دارایی های ریسک دارد و زمانی که سرمایه گذاران به دنبال امنیت در موقعیت های نقدی خود هستند، تمایل به افزایش دارد.

آیا گاوهای بیت کوین خیلی خوش بین هستند؟

سود باز برای انقضای اختیار در 29 سپتامبر در حال حاضر 3 میلیارد دلار است. با این حال، به دلیل انتظارات صعودی برای رسیدن قیمت بیت کوین به بالای 27000 دلار، انتظار می رود مقدار نهایی کمتر باشد.

تلاش ناموفق برای شکستن بیش از 27200 دلار در 19 سپتامبر ممکن است منجر به اعتماد بیش از حد سرمایه گذاران بیت کوین شده باشد.

نسبت تماس 0.58 نشان دهنده عدم تعادل بین 1.9 میلیارد دلار سود تماس باز و 1.1 میلیارد دلار از گزینه های فروش است.

با این حال، اگر قیمت بیت کوین تا ساعت 8 صبح UTC در 25 اوت در حدود 26300 دلار باقی بماند، گزینه تماس تنها 120 میلیون دلار ارزش دارد. تبدیل شوید. این تفاوت به این دلیل رخ می دهد که اگر قیمت بیت کوین در زمان انقضا کمتر از این سطح باشد، حق خرید بیت کوین با قیمت 27000 دلار یا 28000 دلار بی فایده است.

بیت کوین برای حداکثر پتانسیل سود زیر 26000 دلار را هدف قرار داده است

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس روند قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیاری موجود برای محصولات تماس (خرید) و فروش (فروش) در تاریخ 29 سپتامبر بستگی به قیمت منقضی دارد. عدم تعادل به نفع هر یک از طرفین یک سود نظری است.

این تخمین تقریبی استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد. به عنوان مثال، یک معامله‌گر می‌توانست گزینه تماس را بفروشد و به طور موثری در معرض دید منفی بیت کوین بالاتر از یک قیمت خاص قرار بگیرد. متأسفانه راه آسانی برای تخمین این تأثیر وجود ندارد.

  • بین 25000 تا 26000 دلار: 1400 تماس در مقابل 19300 تماس. نتیجه نهایی یک مزیت 430 میلیون دلاری برای محصول قرار داده شده است.
  • بین 26000 تا 27000 دلار: 6200 تماس در مقابل 12600 تماس. نتیجه نهایی یک مزیت 170 میلیون دلاری برای محصول قرار داده شده است.
  • بین 27000 تا 27500 دلار: 9900 تماس در مقابل 10100 تماس. نتیجه نهایی بین گزینه های call و put متعادل است.
  • بین 27500 تا 28000 دلار: 12000 تماس در مقابل 8900 تماس. نتیجه نهایی یک مزیت 85 میلیون دلاری برای محصول تماس است.

لازم به ذکر است که گاوها باید به افزایش 3.2 درصدی قیمت از 26200 دلار دست یابند تا بتوانند قبل از موعد مقرر ماهانه زمین بازی را مساوی کنند. در مقابل، خرس‌ها برای به دست آوردن مزیت 430 میلیون دلاری در 29 سپتامبر، تنها به اصلاح 1 درصدی زیر 26000 دلار نیاز دارند.

مرتبط: ممکن است صورتحساب کریپتو به تعویق بیفتد زیرا بسیاری برای تعطیلی دولت ایالات متحده آماده می شوند

با توجه به اینکه بیت کوین از 1 سپتامبر تا 11 سپتامبر زیر سطح حمایت 26000 دلار معامله می شود، تعجب آور است که با نزدیک شدن به انقضای اختیار، این سطح دوباره شکسته شود. احتمالاً این چیزی نیست که شما باید انجام دهید. علاوه بر این، احساسات سرمایه گذاران ریسک گریزتر شده است، همانطور که شاخص S&P 500 به پایین ترین سطح خود از ژوئن سقوط کرد.

بنابراین، مگر اینکه اخبار قابل توجهی وجود داشته باشد یا چیزی که به شدت به نفع گاوهای بیت کوین باشد، همچنان احتمال دارد که قیمت بیت کوین تا 29 سپتامبر به زیر 26000 دلار برسد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا