🚨 اخبار ارز دیجیتال

آیا قیمت بیت کوین قبل از منقضی شدن گزینه BTC 3 میلیارد دلاری در ماه، روی ۲۶۰۰۰ دلار باقی خواهد ماند؟

حجم معاملات بیت کوین به پایین ترین سطح پنج ساله خود رسیده است و شاخص S&P 500 در کمترین سطح خود در بیش از سه ماه گذشته قرار دارد که می تواند برای گاوهای بیت کوین دردسر ایجاد کند.

انقضای اختیار ماهانه ۳ میلیارد دلاری بیت کوین (BTC) در ۲۹ سپتامبر می تواند برای سطح حمایت ۲۶۰۰۰ دلاری بسیار مهم باشد.

قیمت بیت کوین با باد مخالف جدی مواجه است

در همین حال، به نظر می رسد که آگاهی از بیت کوین در چین به دنبال یک گزارش قضایی از یک دادگاه شانگهای که ارزهای دیجیتال را منحصر به فرد و غیرقابل تولید می داند، در حال افزایش است.

برعکس، بر اساس شرکت تحلیل زنجیره ای CryptoQuant، حجم معاملات صرافی بیت کوین به پایین ترین حد در پنج سال اخیر رسیده است. کاهو اولیویرا، تحلیلگر، گفت که عامل اصلی کاهش فعالیت های تجاری، تشدید نگرانی از چشم انداز اقتصاد کلان است.

علیرغم افزایش دارندگان بلندمدت، کاهش حجم معاملات از نظر نوسانات غیرمنتظره خطراتی را به همراه دارد. این بدان معناست که در صورت عدم حضور فعالان کافی، تغییرات قیمت ناشی از انحلال قراردادهای مشتقه می تواند آسیب ساختاری به بازار وارد کند.

علاوه بر این، نگرانی فزاینده‌ای در بین موسسات مالی سنتی در مورد رسیدگی به پرداخت‌های مرتبط با رمزنگاری وجود دارد.

جی پی مورگان چیس، بزرگ‌ترین بانک آمریکای شمالی، نقل و انتقالات «مرتبط با رمزارز» را در بخش خرده‌فروشی خود ممنوع می‌کند. دلیل بیان شده جلوگیری از دخالت احتمالی در تقلب و کلاهبرداری است.

جی پی مورگان چیس، بزرگ‌ترین بانک آمریکای شمالی، نقل و انتقالات «مرتبط با رمزارز» را در بخش خرده‌فروشی خود ممنوع می‌کند. دلیل بیان شده جلوگیری از دخالت احتمالی در تقلب و کلاهبرداری است.

در نهایت، دارندگان بیت کوین پس از اینکه شاخص قدرت دلار (DXY) که قدرت دلار را در برابر سایر ارزها اندازه گیری می کند، در ۲۶ سپتامبر به ۱۰۶ رسید، احساس نگرانی می کنند.

از لحاظ تاریخی، این شاخص رابطه معکوس با دارایی های ریسک دارد و زمانی که سرمایه گذاران به دنبال امنیت در موقعیت های نقدی خود هستند، تمایل به افزایش دارد.

آیا گاوهای بیت کوین خیلی خوش بین هستند؟

سود باز برای انقضای اختیار در ۲۹ سپتامبر در حال حاضر ۳ میلیارد دلار است. با این حال، به دلیل انتظارات صعودی برای رسیدن قیمت بیت کوین به بالای ۲۷۰۰۰ دلار، انتظار می رود مقدار نهایی کمتر باشد.

تلاش ناموفق برای شکستن بیش از ۲۷۲۰۰ دلار در ۱۹ سپتامبر ممکن است منجر به اعتماد بیش از حد سرمایه گذاران بیت کوین شده باشد.

نسبت تماس ۰.۵۸ نشان دهنده عدم تعادل بین ۱.۹ میلیارد دلار سود تماس باز و ۱.۱ میلیارد دلار از گزینه های فروش است.

با این حال، اگر قیمت بیت کوین تا ساعت ۸ صبح UTC در ۲۵ اوت در حدود ۲۶۳۰۰ دلار باقی بماند، گزینه تماس تنها ۱۲۰ میلیون دلار ارزش دارد. تبدیل شوید. این تفاوت به این دلیل رخ می دهد که اگر قیمت بیت کوین در زمان انقضا کمتر از این سطح باشد، حق خرید بیت کوین با قیمت ۲۷۰۰۰ دلار یا ۲۸۰۰۰ دلار بی فایده است.

بیت کوین برای حداکثر پتانسیل سود زیر ۲۶۰۰۰ دلار را هدف قرار داده است

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس روند قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیاری موجود برای محصولات تماس (خرید) و فروش (فروش) در تاریخ ۲۹ سپتامبر بستگی به قیمت منقضی دارد. عدم تعادل به نفع هر یک از طرفین یک سود نظری است.

این تخمین تقریبی استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد. به عنوان مثال، یک معامله‌گر می‌توانست گزینه تماس را بفروشد و به طور موثری در معرض دید منفی بیت کوین بالاتر از یک قیمت خاص قرار بگیرد. متأسفانه راه آسانی برای تخمین این تأثیر وجود ندارد.

  • بین ۲۵۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ دلار: ۱۴۰۰ تماس در مقابل ۱۹۳۰۰ تماس. نتیجه نهایی یک مزیت ۴۳۰ میلیون دلاری برای محصول قرار داده شده است.
  • بین ۲۶۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلار: ۶۲۰۰ تماس در مقابل ۱۲۶۰۰ تماس. نتیجه نهایی یک مزیت ۱۷۰ میلیون دلاری برای محصول قرار داده شده است.
  • بین ۲۷۰۰۰ تا ۲۷۵۰۰ دلار: ۹۹۰۰ تماس در مقابل ۱۰۱۰۰ تماس. نتیجه نهایی بین گزینه های call و put متعادل است.
  • بین ۲۷۵۰۰ تا ۲۸۰۰۰ دلار: ۱۲۰۰۰ تماس در مقابل ۸۹۰۰ تماس. نتیجه نهایی یک مزیت ۸۵ میلیون دلاری برای محصول تماس است.

لازم به ذکر است که گاوها باید به افزایش ۳.۲ درصدی قیمت از ۲۶۲۰۰ دلار دست یابند تا بتوانند قبل از موعد مقرر ماهانه زمین بازی را مساوی کنند. در مقابل، خرس‌ها برای به دست آوردن مزیت ۴۳۰ میلیون دلاری در ۲۹ سپتامبر، تنها به اصلاح ۱ درصدی زیر ۲۶۰۰۰ دلار نیاز دارند.

مرتبط: ممکن است صورتحساب کریپتو به تعویق بیفتد زیرا بسیاری برای تعطیلی دولت ایالات متحده آماده می شوند

با توجه به اینکه بیت کوین از ۱ سپتامبر تا ۱۱ سپتامبر زیر سطح حمایت ۲۶۰۰۰ دلار معامله می شود، تعجب آور است که با نزدیک شدن به انقضای اختیار، این سطح دوباره شکسته شود. احتمالاً این چیزی نیست که شما باید انجام دهید. علاوه بر این، احساسات سرمایه گذاران ریسک گریزتر شده است، همانطور که شاخص S&P 500 به پایین ترین سطح خود از ژوئن سقوط کرد.

بنابراین، مگر اینکه اخبار قابل توجهی وجود داشته باشد یا چیزی که به شدت به نفع گاوهای بیت کوین باشد، همچنان احتمال دارد که قیمت بیت کوین تا ۲۹ سپتامبر به زیر ۲۶۰۰۰ دلار برسد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا