اخبار ارز دیجیتال

دلار به بالاترین حد در 6 ماه گذشته رسید، قیمت بیت کوین با خط روند 200 هفته ای روبرو شد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

در حالی که قیمت بیت کوین حول میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای خود در حال حرکت بوده است، تحلیلگران هشدار داده اند که بیت کوین و دارایی های ریسک در معرض خطر افزایش دلار هستند.

بیت کوین (BTC) در 7 سپتامبر به یک خط روند کلیدی بلندمدت نزدیک شد، زیرا دلار آمریکا به بالاترین سطح شش ماهه رسید.

نمودار BTC/USD 1 ساعته. منبع: TradingView

بیت کوین و میانگین متحرک 200 هفته ای یک “سوال میلیون دلاری” را تشکیل می دهند.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که حرکت قیمت BTC بر روی منطقه حدود 25700 دلار متمرکز شده است.

قیمت نسبت به روز گذشته نوسانات کمتری داشت و در شمعدان ساعتی به 26000 دلار افزایش یافت و پایین ترین قیمت محلی زیر 25400 دلار بود.

فعالان بازار بیت کوین عموما محتاط هستند و پیش‌بینی‌های مربوط به رکود دیگر به طور فزاینده‌ای رایج می‌شود.

معامله گر محبوب TraderSZ در همان روز به مشترکین X گفت که بیت کوین دلار می تواند قیمت پایینی داشته باشد مگر اینکه بهبود یابد.

“در اینجا، من یک نیم سایز را با هدف 23.6k کوتاه کردم. اگر بتوانیم به پایین ترین سطح ماه مه برگردیم، افزایش مقیاس را در نظر خواهیم گرفت.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: TraderSZ/X

مایکل ون د پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بازرگانی Eight، میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA) را 25670 دلار به عنوان سطح مهمی برای تماشای مجموعه هفتگی ذکر کرد.

او گفت: سوال 1 میلیون دلاری این است که آیا بیت کوین می تواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای بماند یا خیر. خلاصه شده است.

نمودار 1 هفته ای BTC/USD 200EMA. منبع: TradingView

تونی گینه، تاجر و تحلیلگر همکار، قاطعانه تر است و بعد از بیت کوین روی زیر 25000 دلار تمرکز می کند و پیش بینی می کند که آلت کوین ها نیز با مشکل مواجه خواهند شد.

او گفت: “من گفتم 25000 اتفاق می افتد. من گفتم ALTS کاهش های جدیدی را ایجاد می کند. اکنون می گویم BTC 19 تا 23000 دلار.” من نوشته ام در پست X

“این عقب نشینی هنوز تمام نشده است. صحبت های ETF را نادیده بگیرید. فقط برای دستکاری بازار استفاده می شود. به زودی زمان خرید فرا می رسد.”

گینه به نبرد مداوم بر سر راه اندازی اولین صندوق قابل معامله در بورس قیمت بیت کوین (ETF) در ایالات متحده اشاره کرد که در هفته های اخیر منبع نوسانات قابل توجهی در بازه زمانی پایین بوده است.

دلار نگرانی ها را در مورد ارزهای دیجیتال و دارایی های پرخطر افزایش می دهد

با نگاهی فراتر از بازار کریپتو، دلار آمریکا یک مورد قانع کننده برای مهار دارایی های ریسک به طور کلی ایجاد می کند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین با نصف شدن در سال 2024 به 46000 دلار می رسد – مصاحبه با Filbfilb

شاخص دلار آمریکا (DXY) بالاترین سطح محلی را که در اواخر ماه مه مشاهده شد شکست و به 105.15 در روز رسید که بالاترین میزان از 10 مارس بود.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

بنجامین کاون، تحلیلگر می گوید: «این قدرت دلار به کاهش دارایی های ریسک، به ویژه آنهایی که در بالای منحنی ریسک (یعنی ارزهای دیجیتال) هستند، ادامه خواهد داد. من نوشته ام بخشی از تحلیل X

TraderSZ این موضوع را ادامه داد و کاهشی را برای سهام ایالات متحده به دلیل قدرت DXY پیش بینی کرد.

کالب فرانزن، تحلیلگر ارشد در Cubic Analytics می گوید: «عملکرد قیمت شاخص دلار آمریکا DXY بسیار صعودی است (و بنابراین برای دارایی های مالی نزولی است). اضافه.

“زمانی که در میانگین متحرک 200 روزه و خط روند از بالاترین سطح سال 2022 از ابر عبور کردیم، گفتم مهم است که گوش کنیم. اکنون آنها را به پشتیبانی تغییر داده ایم.”

نمودار پیوست میانگین متحرک ساده DXY 200 روز و میانگین متحرک نمایی را نشان می دهد.

نمودار شاخص دلار آمریکا (DXY) با میانگین متحرک. منبع: Caleb Franzen/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا