🚨 اخبار ارز دیجیتال

دلار به بالاترین حد در ۶ ماه گذشته رسید، قیمت بیت کوین با خط روند ۲۰۰ هفته ای روبرو شد

در حالی که قیمت بیت کوین حول میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای خود در حال حرکت بوده است، تحلیلگران هشدار داده اند که بیت کوین و دارایی های ریسک در معرض خطر افزایش دلار هستند.

بیت کوین (BTC) در ۷ سپتامبر به یک خط روند کلیدی بلندمدت نزدیک شد، زیرا دلار آمریکا به بالاترین سطح شش ماهه رسید.

نمودار BTC/USD 1 ساعته. منبع: TradingView

بیت کوین و میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای یک “سوال میلیون دلاری” را تشکیل می دهند.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که حرکت قیمت BTC بر روی منطقه حدود ۲۵۷۰۰ دلار متمرکز شده است.

قیمت نسبت به روز گذشته نوسانات کمتری داشت و در شمعدان ساعتی به ۲۶۰۰۰ دلار افزایش یافت و پایین ترین قیمت محلی زیر ۲۵۴۰۰ دلار بود.

فعالان بازار بیت کوین عموما محتاط هستند و پیش‌بینی‌های مربوط به رکود دیگر به طور فزاینده‌ای رایج می‌شود.

معامله گر محبوب TraderSZ در همان روز به مشترکین X گفت که بیت کوین دلار می تواند قیمت پایینی داشته باشد مگر اینکه بهبود یابد.

“در اینجا، من یک نیم سایز را با هدف ۲۳.۶k کوتاه کردم. اگر بتوانیم به پایین ترین سطح ماه مه برگردیم، افزایش مقیاس را در نظر خواهیم گرفت.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: TraderSZ/X

مایکل ون د پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بازرگانی Eight، میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای (EMA) را ۲۵۶۷۰ دلار به عنوان سطح مهمی برای تماشای مجموعه هفتگی ذکر کرد.

او گفت: سوال ۱ میلیون دلاری این است که آیا بیت کوین می تواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای بماند یا خیر. خلاصه شده است.

نمودار ۱ هفته ای BTC/USD 200EMA. منبع: TradingView

تونی گینه، تاجر و تحلیلگر همکار، قاطعانه تر است و بعد از بیت کوین روی زیر ۲۵۰۰۰ دلار تمرکز می کند و پیش بینی می کند که آلت کوین ها نیز با مشکل مواجه خواهند شد.

او گفت: “من گفتم ۲۵۰۰۰ اتفاق می افتد. من گفتم ALTS کاهش های جدیدی را ایجاد می کند. اکنون می گویم BTC 19 تا ۲۳۰۰۰ دلار.” من نوشته ام در پست X

“این عقب نشینی هنوز تمام نشده است. صحبت های ETF را نادیده بگیرید. فقط برای دستکاری بازار استفاده می شود. به زودی زمان خرید فرا می رسد.”

گینه به نبرد مداوم بر سر راه اندازی اولین صندوق قابل معامله در بورس قیمت بیت کوین (ETF) در ایالات متحده اشاره کرد که در هفته های اخیر منبع نوسانات قابل توجهی در بازه زمانی پایین بوده است.

دلار نگرانی ها را در مورد ارزهای دیجیتال و دارایی های پرخطر افزایش می دهد

با نگاهی فراتر از بازار کریپتو، دلار آمریکا یک مورد قانع کننده برای مهار دارایی های ریسک به طور کلی ایجاد می کند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین با نصف شدن در سال ۲۰۲۴ به ۴۶۰۰۰ دلار می رسد – مصاحبه با Filbfilb

شاخص دلار آمریکا (DXY) بالاترین سطح محلی را که در اواخر ماه مه مشاهده شد شکست و به ۱۰۵.۱۵ در روز رسید که بالاترین میزان از ۱۰ مارس بود.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

بنجامین کاون، تحلیلگر می گوید: «این قدرت دلار به کاهش دارایی های ریسک، به ویژه آنهایی که در بالای منحنی ریسک (یعنی ارزهای دیجیتال) هستند، ادامه خواهد داد. من نوشته ام بخشی از تحلیل X

TraderSZ این موضوع را ادامه داد و کاهشی را برای سهام ایالات متحده به دلیل قدرت DXY پیش بینی کرد.

کالب فرانزن، تحلیلگر ارشد در Cubic Analytics می گوید: «عملکرد قیمت شاخص دلار آمریکا DXY بسیار صعودی است (و بنابراین برای دارایی های مالی نزولی است). اضافه.

“زمانی که در میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و خط روند از بالاترین سطح سال ۲۰۲۲ از ابر عبور کردیم، گفتم مهم است که گوش کنیم. اکنون آنها را به پشتیبانی تغییر داده ایم.”

نمودار پیوست میانگین متحرک ساده DXY 200 روز و میانگین متحرک نمایی را نشان می دهد.

نمودار شاخص دلار آمریکا (DXY) با میانگین متحرک. منبع: Caleb Franzen/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا