اخبار ارز دیجیتال

حق بیمه بیت کوین در نیجریه به ۶۰ درصد رسید و برداشت پول نقد از طریق دستگاه های خودپرداز را محدود کرد

قیمت ۱ بیت کوین (BTC) در نیجریه می تواند بیش از ۳۸۰۰۰ دلار باشد.

قیمت بیت کوین (BTC) نیجریه در بحبوحه تلاش‌های مستمر بانک مرکزی برای انتقال پول نقد دیجیتالی به شهروندان، بسیار بالاتر از سطح بازار است.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت ۱ BTC در صرافی ارز دیجیتال نیجریه NairaEX در حال حاضر ۱۷.۸ میلیون نایرا است که معادل ۳۸۷۹۲ دلار است.

این بیش از ۶۰ درصد بیشتر از قیمت فعلی بازار بیت کوین (حدود ۲۳۷۰۰ دلار در زمان نگارش) است.

این درحالی است که بانک مرکزی نیجریه در تلاش‌های مداوم خود برای تسریع انتقال به جامعه بدون پول نقد، محدودیت‌هایی را برای برداشت نقدی خودپرداز اعمال می‌کند.

در اوایل ماه جاری، بانک مرکزی پس از اعلام ماه دسامبر، محدودیت هایی را برای برداشت نقدی اعمال کرد.

از ۹ ژانویه، شهروندان می‌توانند روزانه تا ۲۰۰۰۰ NGN (حدود ۴۳.۵۰ دلار) از دستگاه‌های باجه خودکار (ATM) با سقف ۱۰۰۰۰۰ NGN (حدود ۲۱۷ دلار) برداشت کنند.

این اقدام همچنین چند روز قبل از به گردش در آمدن اسکناس های جدید نایرا با هدف مهار تورم و پولشویی صورت می گیرد. بانک مرکزی ۲۴ ژانویه مهلتی را برای نیجریه ای ها تعیین کرده است تا اسکناس های قدیمی خود را به ارز جدید تبدیل کنند.

با این حال، مردم از صف های طولانی در میان شکایات از مهلت های ناموفق رنج می بردند. بر اساس گزارش ۲۹ ژانویه، بانک مرکزی این مهلت را تا ۱۰ فوریه تمدید کرده است.

این اولین بار نیست که حق بیمه بیت کوین در نیجریه افزایش می یابد. در فوریه ۲۰۲۱، بانک مرکزی موسسات مالی تحت نظارت را از ارائه خدمات به صرافی‌های ارزهای دیجیتال داخلی منع کرد. این امر حق بیمه بیت کوین را در آن زمان به ۳۶ درصد رساند.

مربوط: نیجریه لایحه اجازه بیت کوین و ارزهای دیجیتال را تصویب می کند

به گزارش گوگل ترندز، علاقه اخیر به بیت کوین، نیجریه را به کشوری پیشرو در جستجوی وب بیت کوین تبدیل کرده است.

علاوه بر این، رویترز در ۲۶ ژانویه گزارش داد که بانک مرکزی نیجریه یک طرح کارت داخلی را برای رقابت با کارت های خارجی مانند مسترکارت و ویزا راه اندازی کرده است.

طرح کارت «AfriGo» برای دسترسی بیشتر به خدمات کارت بانکی برای نیجریه‌ها و جلوگیری از هزینه‌های بالای کارت خارجی و هزینه‌های مبادله طراحی شده است.نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا