اخبار ارز دیجیتال

با رشد ۳۸ درصدی شاخص NCI در ژانویه، بیت کوین نزدک را سبز کرد

افزایش صعودی بیت کوین و سایر آلت کوین ها در ژانویه به شاخص ارز دیجیتال نزدک کمک کرد تا سومین سود ماهانه را ثبت کند.

افزایش صعودی بیت کوین در ژانویه به شاخص کریپتو نزدک کمک کرد تا سومین افزایش ماهانه خود را با افزایش ۳۸ درصدی ثبت کند. بیت کوین (BTC) و بسیاری از آلت کوین ها با کاهش تورم به بالاترین سطح چند ماهه رسیدند.

نمودار قیمت ماهانه شاخص رمزگذاری نزدک منبع: گوگل

NCI سومین سود ماهانه بزرگ خود را از زمان تاسیس خود در فوریه ۲۰۲۱ ثبت کرد. شاخص کریپتو توسط مدیر دارایی هاشدکس برزیل با مشارکت بورس اوراق بهادار ایالات متحده راه اندازی شد. این شاخص از هشت ارز دیجیتال شامل بیت کوین، اتر (ETH)، بیت کوین کش (BCH)، لایت کوین (LTC)، Chainlink’s LINK و Stellar’s Lumens (XLM) تشکیل شده است.

BTC با ۶۹.۸ درصد بالاترین وزن شاخص را دارد و پس از آن ETH (27.08 درصد) قرار دارد. درصد آلتکوین های باقی مانده کمتر از ۱ درصد است. بنابراین، افزایش بعدی BTC و ETH که در ماه گذشته بیش از ۳۵ درصد افزایش یافت، در شاخص نیز منعکس شده است. وزن شاخص به سهم یک سهام سرمایه گذاری شده در یک دارایی دیجیتال خاص اشاره دارد.

مربوط: گاوهای بیت کوین باید این دو سطح را پس بگیرند، زیرا «صلیب مرگ» هنوز در راه است

بیت کوین در اواخر سال گذشته در حدود ۱۶۵۰۰ دلار بسته شد، زیرا زمستان کریپتو تا سال ۲۰۲۲ به طول انجامید، و اکثر آلتکوین ها نیز در پایان سال گذشته، پایین ترین سطح سالانه خود را آزمایش کردند. بسیاری از کارشناسان بازار هشدار داده اند که احساسات نزولی ممکن است در سال جدید ادامه یابد، زیرا روایت FTX هر روز در حال گسترش است. با این حال، بازار کریپتو انعطاف‌پذیری نشان داده است و سال را قوی آغاز کرد و در ماه گذشته سودهای دو رقمی را در سراسر بازار به ثبت رساند.

در کنفرانس مطبوعاتی کمیته بازار آزاد فدرال، افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره اعلام شد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا پیشنهاد کرده است که تورم در بزرگترین اقتصاد جهان شروع به کاهش کرده است. افزایش قیمت فدرال رزرو تأثیر خیره کننده ای بر بازار ارزهای دیجیتال داشت، به طوری که بیت کوین برای مدت کوتاهی به ۲۴۰۰۰ دلار رسید و ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۴ درصد افزایش یافت.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا