اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین Ordinals برای رفع مشکل «کتیبه‌های نفرین‌شده» به‌روزرسانی را ارائه می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کتیبه های ترتیبی که قبلاً شناسایی نشده بودند توسط پروتکل ارتقا یافته نمایه می شوند و برای تجارت در دسترس قرار می گیرند.

توسعه دهندگان پروتکل بیت کوین Ordinals ارتقای جدیدی را با هدف تعمیر بیش از ۷۱۰۰۰ کتیبه نامعتبر یا “نفرین شده” و قابل معامله کردن آنها ارائه کرده اند.

“کتیبه نفرین شده” نامی است که به کتیبه ای داده می شود که با استفاده نادرست یا سوء استفاده عمدی از کد رمز برای ایجاد کتیبه ایجاد شده است که در نتیجه کتیبه نامعتبر و غیرقابل تشخیص می شود.

در ۴ ژوئن، توسعه دهندگان، از جمله @raphjaph، فاش کردند که پروتکل Ordinals به نسخه ۰.۶.۰ ارتقا یافته است. این اولین قدم در نمایه سازی کتیبه هایی است که قبلاً شناسایی نشده بودند.

پیشنهادی برای رفع این مشکل که برای اولین بار در اواخر آوریل توسط خالق Ordinals ارائه شد، کیسی رودالمور، شناسایی این کتیبه های نفرین شده و تبدیل آنها به کتیبه های “مبارک” بود.

این ارتقا پشتیبانی از زیرمجموعه ای از کتیبه های نفرین شده از انواع مختلف را معرفی کرد. این کار با تنظیم ارتفاع فعال‌سازی بلوک انجام می‌شود که در آن انواع خاصی از کتیبه‌های نامعتبر قبلی شروع به نمایه‌سازی به‌عنوان نوشته‌های مثبت معمولی می‌کنند.

اینفلوئنسر Ordinals @LeonidasNFT توضیح داد که این موارد به لیست Ordinals نمایه شده قابل معامله اضافه خواهند شد و بیان کرد:

“این مهم است. بیش از ۷۰۰۰۰ کتیبه نامعتبر موجود اکنون پشتیبانی می شود. این بدان معنی است که پس از ارتقاء بازار به نسخه ۰.۶.۰، می توانید تجارت آن کتیبه ها را شروع کنید.”

او افزود که هر کسی که کتیبه های نفرین شده دارد “باید انتظار داشته باشد اعداد کتیبه های منفی جابجا شوند.”

یک بیت‌کوین یک مصنوع دارایی غیرقابل جایگزین است که اجازه می‌دهد داده‌ها در کوچک‌ترین زیربخش بیت‌کوین، ساتوشی، نوشته شوند.

این پروتکل توسط کیسی رودارمور در ژانویه ۲۰۲۳ راه اندازی شد و ماه بعد هزاران پروتکل بر روی بلاک چین بیت کوین نقش بست و باعث ازدحام و افزایش سرسام آور هزینه های تراکنش شد و هیاهوی کتیبه آغاز شد.

اعتقاد بر این است که کتیبه های معمولی از نظر نادر بودن و جمع آوری شبیه به NFT ها هستند. این کتیبه‌های ساتوشی اولیه یا تبدیل‌شده در زمان‌های بعدی ارزشمند خواهند بود، زیرا کاربران می‌خواهند برش‌های منحصربه‌فردی از داده‌ها را به‌طور دائم در بلاک چین بیت‌کوین ثبت کنند. این امکان وجود دارد.

مربوط: آیا اعداد ترتیبی برای بیت کوین خوب هستند یا بد؟ حامیان و مدافعان صحبت می کنند

طبق گزارش Dune Analytics، از زمان شروع رونق در اوایل سال جاری، ۱۰.۸ میلیون کتیبه معمولی ۴۵.۵ میلیون دلار کارمزد تراکنش ایجاد کرده است.

در ۲۸ مه، کیسی رودرمور، بنیانگذار پروتکل، اعلام کرد که از سمت خود کناره گیری می کند و رهبری را به @raphjaph می سپارد، که از ارتقای پروتکل خبر داد.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بد اتریوم تبدیل کرد: آیا می توانید آن را برطرف کنید؟نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا