اخبار ارز دیجیتال

سازندگان Ordinals بیت کوین پس از اولین نمونه های پورن شوک به دنبال راه حلی هستند

یک تصویر کمی ناراحت کننده قبل از ناپدید شدن به مدت ۳۰ دقیقه در صفحه اصلی وب سایت Ordinals نمایش داده شد، اگرچه خود تصویر بدون تغییر باقی می ماند.

تنها چند روز پس از راه‌اندازی پروتکل Ordinals مبتنی بر بیت‌کوین (BTC)، سازندگان آن مجبور شدند با اولین تصویر تکان‌دهنده پورنوگرافی حک شده در بلاک چین مقابله کنند.

حوالی ساعت ۱۲:۱۵ صبح روز ۲ فوریه، تصویری نگران‌کننده به نام «بز» از طریق پروتکل Ordinals بر روی بلاک چین بیت‌کوین نوشته شد.

این تصویر در کتیبه ۶۶۸ پست شد و حدود ۳۰ دقیقه قبل از حذف تصویر در صفحه اول Ordinals بود. هنوز در بلاک چین وجود دارد، اما با استفاده از وب سایت Ordinals قابل مشاهده نیست.

خالق Ordinals، کیسی رودرمور به Cointelegraph گفت که او به سرعت برای حذف تصاویر از وب سایت Ordinals اقدام کرد، اما با توجه به ماهیت پروتکل، کار زیادی برای متوقف کردن نمونه های بعدی نمی توان انجام داد. من اعتراف کردم.

حداقل او در حال کار بر روی راه حلی برای جلوگیری از نمایش تصاویر در وب سایت Ordinals است.

این تصویر که با نام “بز” شناخته می شود، مردی را در حال دستکاری مقعد خود به تصویر می کشد. به دلیل ارزش شوک آن، اغلب برای فریب کاربران اینترنت استفاده می شود.

در حال حاضر، رودامور گفت که تنها با وارد کردن دستی یک کتیبه خاص در وب سایت Ordinals می توان آن را پنهان کرد.

او گفت: “Explorer یک فایل پیکربندی دارد که می توان از آن برای پنهان کردن کتیبه های خاص استفاده کرد، بنابراین ما تصمیم گرفتیم که خیلی زیبا به نظر نمی رسد.” “من آن را به آن فایل پیکربندی اضافه کردم و سرور دیگر آن کتیبه را بر نمی‌گرداند و محتوای آن را هم باز نمی‌گرداند.”

وب سایت Ordinals ساده شده است و تمام نوشته های جدید در صفحه اصلی ظاهر می شوند.

Rodarmor قصد دارد یک “خط مشی محتوای بسیار آزاد” داشته باشد که در آن مردم می توانند “قطعا” تصاویر مستهجن را مهر کنند، اما به طور خودکار در صفحه اول ظاهر نمی شوند، مانند ایجاد یک صفحه جداگانه. ما می خواهیم آنها را سانسور کنیم تا زمانی که راهی برای انجام آن پیدا کنیم. بنابراین. فضایی برای آنها در وب سایت.

کتیبه اخیر در سایت Ordinals کاربران را نشان می دهد که تصاویر کارتونی میم اینترنتی پپه قورباغه را حک می کنند. تصویر: شماره ترتیبی

منتقدان فناوری بلاک چین نگرانی هایی دارند که ماهیت تغییرناپذیر آن می تواند برای میزبانی از رسانه های غیرقانونی یا وحشتناک برای همیشه استفاده شود، اما مقاومت در برابر سانسور باید یک ویژگی کلیدی باشد. برخی افراد استدلال می کنند که

رودمور در پاسخ به این سوال که آیا او نگران انتقادی است که Ordinals ممکن است برای سانسور برخی تصاویر دریافت کنند، پاسخ داد:

کتیبه هنوز روی زنجیره است، و اگر نسخه Ordinal خود را اجرا کنید (که هرکسی می‌تواند آن را اجرا کند)، آن فایل پیکربندی را نخواهد داشت و اگر این همان چیزی است که می‌خواهید، در نهایت با شکاف مواجه خواهید شد. الاغ یک سوراخ ظاهر می شود.”

او می‌گوید که سایت او تنها نمونه‌ای از کاوشگر بلاک است و امیدوار است مکان‌های بیشتری ایجاد کند که سایر کاربران بتوانند «سیاست‌های تعدیل خود را بر اساس ترجیحات خود پیاده‌سازی کنند».

مربوط: «من شاهد چه چیزی بودم؟» پس از هک شدن سرویس میزبانی، Magic Eden به پورن تبدیل می‌شود

رودرمور گفت این دومین باری است که تصاویر مستهجن را سانسور می کند. او معتقد است که دشواری فنی و هزینه نوشتن تصاویر در شبکه BTC، چنین تلاش‌هایی را کاهش داده است.

Ordinal در ۲۱ ژانویه راه اندازی شد و بلافاصله جامعه ارزهای دیجیتال را تقسیم کرد و در مورد اینکه آیا برای اکوسیستم بیت کوین خوب است یا خیر بحث شد.

این پروتکل با نوشتن تصاویر و سایر محتواها در ساتوشی، ارز اصلی شبکه بیت‌کوین، کار می‌کند و ساختاری شبیه NFT قابل حمل ایجاد می‌کند.

هزینه حکاکی ساتوشی در مقایسه با تراکنش های معمولی شبکه که از چند سنت تا چند دلار متغیر است، می تواند ده ها دلار هزینه داشته باشد.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا