اخبار ارز دیجیتال

خالق ترتیبی بیت کوین تغییراتی را در سیستم شماره گذاری کتیبه ها پیشنهاد می کند

کیسی رودرمور، خالق بیت کوین Ordinals، تصریح کرد که اعداد حکاکی فقط تغییر خواهند کرد، نه به طور کامل حذف شوند.

کیسی رودارمور خالق و کدنویس اصلی بیت کوین Ordinals اخیراً پیشنهاد تغییر سیستم شماره گذاری پروتکل را در تلاشی برای ساده کردن پایگاه کد پروژه داده است.

از زمان پیدایش پروتکل Ordinals، به هر توکن غیرقابل تعویض (NFT) که با استفاده از Ordinals ایجاد شده است، یک شماره حکاکی منحصر به فرد اختصاص داده شده است. اینها مشابه شماره سریال عمل می کردند و بخشی جدایی ناپذیر از هنر دیجیتال ایجاد شده با پروتکل بودند.

با این حال، Rodarmor معتقد است که ثابت نگه داشتن تعداد کتیبه ها منجر به “کد زشت و رکود توسعه” شده است. به همین دلیل، نویسنده اصلی پروتکل پیشنهاد کرد که شماره کتیبه “به طور دائم ناپایدار” باشد. این بدان معنی است که سیستم شماره گذاری که اعداد منحصر به فرد را به نوشته های ایجاد شده در شبکه بیت کوین اختصاص می دهد، از اولویت خارج می شود.

Rodarmor گفت که این حرکت پایگاه کد پروتکل را ساده می کند و تغییر پروتکل را در آینده آسان تر می کند. کدگذار همچنین فاش کرد که شماره های کتیبه تغییر خواهند کرد اما به طور کامل لغو نمی شوند. رودرمور تاکید کرد که در حالی که اعداد کتیبه های جدید نزدیک به اعداد قدیمی هستند، ممکن است تا ۱ درصد متفاوت باشند.

اعضای جامعه به این پیشنهاد واکنش نشان می دهند. منبع: X

بسیاری از این حرکت حمایت کردند، اما برخی دیگر اشاره کردند که کاربران مقادیر زیادی پول برای به دست آوردن اعداد خاص پرداخت می کنند و تحت تأثیر قرار گرفتن مجدد اعداد قرار خواهند گرفت. با این وجود، اعضای جامعه دریافت کردم. برای کسانی که به شماره کتیبه‌ها اهمیت می‌دهند، کلکسیون‌ها را می‌توان بر اساس مُهر زمانی مرتب کرد.

مربوط: علیرغم سقوط قیمت، اردیال ها هنوز هم اکثریت انتقال بیت کوین را تشکیل می دهند

بیت کوین آرتیفکتی است که امکان نوشتن با کوچکترین واحد بیت کوین (BTC) یعنی ساتوشی را فراهم می کند. این پروتکل در ژانویه ۲۰۲۳ با هزاران کتیبه در شبکه BTC راه اندازی شد. از زمان تأسیس، Ordinals به طور مداوم فعالیت هایی را در مورد بیت کوین ایجاد کرده است. در ۲۱ آگوست، پروتکل های NFT مانند ۸۴.۹ درصد از کل فعالیت ها در شبکه بیت کوین را تشکیل می دادند.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بد اتریوم تبدیل کردند: آیا می توان آن را برطرف کرد؟


نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا