🚨 اخبار ارز دیجیتال

خالق بیت کوین Ordinals، کیسی رودرمور، «Runes» جایگزین BRC-20 را پیشنهاد می کند.

کیسی رودرمور، مخترع بیت کوین Ordinals می گوید که پروتکل های توکن قابل تعویض مانند Runes به اندازه توکن های BRC-20 در شبکه بیت کوین “آشغال” باقی نمی گذارند.

مخترعان بیت کوین Ordinals یک پروتکل توکن جایگزین جدید مبتنی بر بیت کوین را به عنوان یک جایگزین بالقوه برای استاندارد توکن BRC-20 پیشنهاد می کنند.

استاندارد BRC-20 در ماه مارس توسط توسعه دهنده ناشناس Domo اعلام شد. ظرف دو ماه، ارزش بازار BRC-20 به ۱ میلیارد دلار رسید که PEPE و ORDI برجسته ترین توکن های BRC-20 هستند که با بیت کوین ایجاد شده اند.

BRC-20 استخراج و انتقال توکن های جایگزین را از طریق پروتکل Ordinals بیت کوین امکان پذیر می کند. رودالمور استدلال کرد، با این حال، مشکل توکن‌های BRC-20 این است که بیت‌کوین را با خروجی‌های تراکنش بلااستفاده یا UTXO اسپم می‌کنند.

او در پستی در ۲۵ سپتامبر توضیح داد که توکن‌های BRC-20 «عواقب نامطلوب تکثیر UTXO» دارند و Rune را به‌عنوان یک جایگزین مبتنی بر UTXO پیشنهاد می‌کند.

پروتکل‌های مبتنی بر UTXO برای بیت‌کوین مناسب‌تر هستند و با اجتناب از ایجاد UTXO‌های ناخواسته، به حداقل رساندن مجموعه UTXO را تسهیل می‌کنند. ”

Rodarmor اضافه کرد: «جای پای کوچک پروتکل روی زنجیره و تشویق مدیریت مسئولانه UTXO به طور بالقوه می تواند آسیب را در مقایسه با پروتکل های موجود کاهش دهد.

UTXO نشان دهنده مقدار ارز دیجیتال باقی مانده در کیف پول شما پس از یک تراکنش کامل است. موجودی در تراکنش های بعدی استفاده می شود و در پایگاه داده UTXO ذخیره می شود.

مدل UTXO بیت کوین با جلوگیری از مشکل خرج مضاعف، بیت کوین را به یک دفتر کل قابل حسابرسی و شفاف تبدیل می کند.

رودالمور گفت دیگر پروتکل‌های توکن جایگزین در بالای بیت‌کوین، مانند Really Good for Bitcoin، Counterparty و Omni Layer، هر کدام مشکلات خاص خود را دارند.

مشکلات Rodarmor با پروتکل های توکن جایگزین موجود در بیت کوین: منبع: Casey Rodarmor.

اگرچه رودارمور اذعان می کند که ۹۹.۹ درصد از توکن های جایگزین با کلاهبرداری و الگوهای رفتاری پر شده اند، او معتقد است که پروتکل های توکن جایگزین مناسب می تواند به ارزش شبکه بیت کوین بیافزاید.

“ایجاد یک پروتکل توکن قابل تعویض خوب برای بیت کوین، این پتانسیل را دارد که درآمد قابل توجهی از کارمزد تراکنش، اشتراک ذهن توسعه دهندگان و کاربران را به بیت کوین برساند.”

مربوط: علیرغم سقوط قیمت، اردیال ها هنوز هم اکثریت انتقال بیت کوین را تشکیل می دهند

رودالمور در یک فضای توییتر در ۲۵ سپتامبر با ترور اونز، مجری برنامه Ordinals Show گفت که هفته گذشته ایده Loon را مطرح کرده است، اما مطمئن نیست که آیا آن را بیشتر دنبال خواهد کرد یا خیر.

مدت کوتاهی پس از تماس، آقای اونز ۱۰۰۰۰۰ دلار از صندوق مرزی بیت کوین را به هر توسعه دهنده آینده ای که بتواند یک برنامه Rune ایجاد و اجرا کند به عنوان وسیله ای برای پیشبرد پیشنهاد آقای رودالمور پیشنهاد داد.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Rodarmol تماس گرفت، اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مجله: بازی های بلاک چین واقعاً غیرمتمرکز نیستند … اما این در شرف تغییر است


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا