اخبار ارز دیجیتال

داده های گزینه های بیت کوین نشان می دهد که گاوها قیمت بیت کوین را تا انقضای جمعه ۱۷۰۰۰ دلار هدف قرار داده اند.

گاوهای بیت کوین می توانند سود ۱۳۰ میلیون دلاری را در انقضای آپشن در ۹ دسامبر تضمین کنند، در حالی که خرس ها در تلاش هستند تا با نگه داشتن قیمت بیت کوین زیر ۱۷۰۰۰ دلار، آن را متعادل کنند.

قیمت بیت کوین (BTC) در ۲۱ نوامبر به ۱۵۵۰۰ دلار سقوط کرد که پایین ترین سطح در دو سال اخیر است. اصلاح دو روزه منجر به یک روند نزولی ۸ درصدی شد و ۲۳۰ میلیون دلار قراردادهای آتی بلند مدت (خرید) اهرمی را از بین برد.

این حرکت قیمت این تصور نادرست را به خرس‌ها داده است که انقضای کمتر از ۱۵۵۰۰ دلار در انقضای گزینه‌های ۹ دسامبر قابل دستیابی است، اما این شرط‌ها احتمالاً با نزدیک شدن به مهلت نهایی نتیجه خواهند داد.

از سال تا به امروز، قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ ۶۵ درصد کاهش یافته است، در حالی که ارزهای دیجیتال اصلی متا پلتفرم (META)، سامسونگ (۰۰۵۹۳۰.KS) و کوکاکولا (Ko) هستند.

نگرانی اصلی سرمایه گذاران احتمال رکود اقتصادی است در صورتی که فدرال رزرو آمریکا نرخ های بهره را بیش از حد انتظار افزایش دهد. این از داده‌های ۲ دسامبر است که نشان می‌دهد ۲۶۳۰۰۰ شغل در ماه نوامبر ایجاد شده است و نشان می‌دهد که تلاش‌های فدرال رزرو برای کند کردن اقتصاد و پایین نگه داشتن تورم در حال انجام است.

ازهر اقبال، مدیر ولز فارگو، در یادداشتی به مشتریان در ۷ دسامبر نوشت: «با همه حساب‌ها، شاخص‌های مالی حاکی از رکود در افق است. اقبال افزود: با توجه به منحنی بازده معکوس، بازار به وضوح برای رکود در سال ۲۰۲۳ آماده می شود.

خرس ها بیش از حد بدبین هستند و عواقب آن را متحمل خواهند شد

سود باز برای گزینه های منقضی در ۹ دسامبر ۳۲۰ میلیون دلار است، اما تعداد واقعی کمتر است زیرا سطح قیمت های مورد انتظار کمتر از ۱۵۵۰۰ دلار است. این معامله گران پس از سقوط بیت کوین به زیر ۱۶۰۰۰ دلار در ۲۲ نوامبر بیش از حد اعتماد به نفس پیدا کردند.

گزینه های بیت کوین سود باز را در ۹ دسامبر جمع می کند. منبع: CoinGlass

نسبت تماس به فروش ۱.۱۹ نشان دهنده عدم تعادل بین ۱۷۵ میلیون دلار سود باز تماس (خرید) و ۱۴۵ میلیون دلار گزینه فروش (فروش) است. بیت کوین در حال حاضر ۱۶۹۰۰ دلار است، به این معنی که بیشتر شرط های نزولی احتمالاً بی ارزش هستند.

اگر قیمت بیت کوین تا ساعت ۸ صبح UTC در ۹ دسامبر نزدیک به ۱۷۰۰۰ دلار باقی بماند، این گزینه های فروش (فروش) تنها با قیمت ۱۶ میلیون دلار در دسترس خواهند بود. تفاوت این است که اگر بیت کوین در زمان انقضا بالاتر از آن سطح معامله شود، حق فروش بیت کوین به قیمت ۱۶۵۰۰ یا ۱۵۵۰۰ دلار بی فایده است.

گاوها ۱۸۰۰۰ دلار را هدف قرار می دهند تا سود ۱۳۰ میلیون دلاری را تضمین کنند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار خرید (قیمتی) و فروش (نزولی) موجود در ۹ دسامبر به قیمت منقضی شده بستگی دارد. عدم تعادل به نفع هر دو طرف یک سود نظری است.

  • بین ۱۵۵۰۰ تا ۱۶۵۰۰ دلار: ۲۰۰ تماس و ۲۱۰۰ قرار. نتیجه خالص به نفع سهام قرار داده شده (نزولی) ۳۰ میلیون دلار است.
  • ۱۶۵۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار: ۱۷۰۰ تماس در مقابل ۱۵۰۰ تماس. نتیجه نهایی بین نزولی و صعودی متعادل است.
  • ۱۷۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار: ۵۵۰۰ تماس در مقابل ۱۰۰ تماس. نتیجه خالص یک مزیت ۱۰۰ میلیون دلاری برای سهام فراخوانی ( صعودی ) است.
  • بین ۱۸۰۰۰ تا ۱۸۵۰۰ دلار: ۷۳۰۰ تماس در مقابل ۰ قرار. گاوها با سود ۱۳۰ میلیون دلاری انقضا را به طور کامل کنترل می کنند.

این تخمین تقریبی گزینه‌های فروش مورد استفاده در شرط‌بندی‌های نزولی و گزینه‌های فراخوانی که فقط در معاملات خنثی تا صعودی استفاده می‌شوند را در نظر می‌گیرد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

برای مثال، یک معامله‌گر می‌تواند یک گزینه فروش را بفروشد، و عملاً در معرض دید مثبت بیت کوین بالاتر از یک قیمت خاص قرار بگیرد، اما متأسفانه هیچ راه آسانی برای تخمین این اثر وجود ندارد.

مربوط: علیرغم سقوط FTX، سرمایه گذاران نهادی همچنان بر روی ارزهای دیجیتال تمرکز می کنند

گاوها احتمالا حاشیه کمتری برای حمایت از قیمت دارند

گاوهای بیت کوین باید قیمت را در روز جمعه به بالای ۱۸۰۰۰ دلار برسانند تا سود بالقوه ۱۳۰ میلیون دلاری را تضمین کنند. از سوی دیگر، بهترین سناریوی خرس باید کمتر از ۱۶۵۰۰ دلار باشد تا سود به حداکثر برسد.

گاوهای بیت کوین به تازگی یک موقعیت خرید اهرمی ۲۳۰ میلیون دلاری را در دو روز نقد کردند، بنابراین ممکن است برای حمایت از قیمت به حاشیه کمتری نیاز داشته باشند.

با توجه به فشار منفی بازارهای سنتی ناشی از نگرانی‌های رکود اقتصادی و افزایش نرخ‌های بهره، خرس‌ها احتمالاً با نگه داشتن بیت کوین زیر ۱۷۰۰۰ دلار در ۹ دسامبر از ضرر جلوگیری می‌کنند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا